Netbooki a filmy HD?

mahe

New member
Witam,

Czy ma ktoś może doświadczenie w odtwarzaniu filmów 1080p/i na netbookach?

Czy procesory tam instalowane sa wystarczajaco wydajne żeby odtwarzać HD bez czkawki?
 

Maxavelli

New member
Obecne? Zapomnij... Atom N270 i grafa 965 to najczetsza konfiguracja i o HD mozna zapomniec. Czekaj na netbooki z Atomem N330 i nVidia ION! ;-)
 

Qjanusz

New member
Mam Samsunga NC10 - typowa konfiguracja. Nie da się. Można co prawda procka zoptymalizować i grafę programowo podciągnąć z GMA945 do GMA950 tak , że przy niższym bitrate da się oglądać 720p. Ale czkawki czasami i tak są.

Z tego co czytałem, to standardowy ION też nie poradzi sobie z 1080p na blu-ray'ach. Trzeba dokupić sobie CoreAVC i w zmodować sterowniki.
 

maruco

New member
jak dla mnie na chwile obecną, netbooki to porażka, za podobną cene można miec wiele lepszego laptopa full size :)
 

Qjanusz

New member
jak dla mnie na chwilę obecną, laptopy full size to porażka. Za połowę ceny można mieć nowego netbooka ze zintegrowanym modemem hsdpa, który nie dość że niewielki, lekki, bateria trzyma nie 3, a 7 godzin, to w dodatku można go spokojnie podłączyć pod wielki monitor - jak zajdzie potrzeba. Nieoceniony sprzęt na wypady, oraz jako ewentualne uzupełnienie stacjonarnego, domowego kompa :)
 

bluray

Banned
ACER ASPIRE one nie gra.
Ale jeżeli podłączysz TV po RGB to wyłącz pokładowy ekran.
Wtedy mkv 720p idzie.
Ale nie o to chodzi w netbookach.
Jestem na wakacjach i z netbooka (internet pre-payd blueconnect) piszę na tym forum.
Plus przelewy bankowe.
MP3 gra super - z CREATIVE USB.
Foto super
Do HD mam DVICO 6500.
TV "wakacyjny to 26" LCD PANASA.
TV SAT - N-ka.
Brak mi tylko subwoofera. Trzeba zakupić jakieś maleństwo.
 
Do góry