NERO 8 kontra SONY VEGAS 8

bluray

Banned
NERO 8 - REWELACYJA
icon14.gif

Na nośnikach DVD zapisuje strukturę HD DVD !!!
I robi to szybko. Pamiętać jednak należy, że 50Hz ( PAL) nie jest obsługiwany obecnie ( update grudniowy) więc tezba wybrać 60 Hz ( NTSC).
Radzi sobie z dzwiękiem 5.1 !!! Wreszcie jest.
oraz jak w wersji 7 ( NERO VISION - oczywiście) AVCHD pod BD ( PS3).

icon13.gif

Natomiast SONY VEGAS 8 Pro nie otwiera dosłownie niczego.
Nawet *.ts ani *.mpg.
Chyba trzega dokupić pluginy.
Nie otwierta ( bo nie widzi) nawet plików z kamery SR7; *.m2ts.
SZOK ?!?!
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Podciągam temat bo warto.
NERO 8 otwiera całkiem nowe możliwości właścicielom HD DVD playerów i to w przededniu polskiej premiery sklepowej (podobno w przyszłym tygodniu na półkach MM/Saturn).

Jestem już po pierwszych "wypalaniach" do formatu HD DVD na tanich nośnikach DVD i DVD DL.
NERO 8 oferuje całą paletę znakomitych, rozbudowanych menu ( zwłaszcza grupa tgz. 3D, robi wrażenie). Wiele opcji do własnej konfiguracji.

Nagrałem także *.ts z DD 5.1 na nośnik DVD DL .
I działa !!!
Do wyboru mamy różne sposoby konwersji; szybkie albo wolniejsze ale bez pogorszenia jakości materiału źródłowego.
Konwersja do kontenera ( formatu) HD DVD może być dokonana w MPEG-2 lub MPEG-4 !!!
Wybieramy także format audio np. LPCM lub DD 5.1 albo inne stereo.

Kolejna próba to było przeniesienie plików m2ts z kamery SONY SR7.
I także sukces. Dźwięk DD 5.1 przetrwał.
Ale są problemy z płynnością odtwarzania !?
To pewnie skutek konwersji 50 Hz na 60Hz.
Może źle wybrałem tryb konwersji bo jest w NERO 8 wiele róźnych możliwości.
Np. spróbuję jeszcze "progresiv".

Posiadacze europejskicj kamer HD muszą więc chyba poczekać na grudniowy Firmware, który ma wreszcie odpalić 50 Hz.

Moim zdaniem Toshiba powinna dodawać do playerów soft na bazie NERO 8 przygotowany w wersji HD DVD.
Podobnie jak robił to KISS ( DP-600 i DP-1600).
 

jstar

New member
Nie rozumiem jednej rzeczy - jaka ma być podstawa tego porównania? Co ma piernik do wiatraka? Nero to aplikacja do nagrywania płyt i ew. ich masteringu, a Vegas to soft do montażu. Wiem, że wersja 8 Pro ma tam jakieś ograniczone mozliwości nagrywania Blu-ray'i ale to raczej tylko w celu przetestowania zmontowanego materiału na telewizorze HD. Wracając do samego Vegasa: m2t i ts jest obsługiwane od wersji 6.0, a m2ts z AVC w środku od wersji 7.0e. Podejrzewam, że używasz po prostu triala 8 Pro, który może mieć obciętą dużą część funkcjonalności. Zarówno m2t i m2ts w HD oraz mpg z SD jest z całą pewnością obsługiwane przez Vegasa 8 Pro w wersji podstawowej.

Choć nadal nie rozumiem jaka ma być płaszczyzna tego porównania.
 

bluray

Banned
NEro 8 może niemal wszystko. Jego składowa aplikacja NeroVision 5 robi authoring BD jak i HD DVD ( ta opcja to nowość !!!), że o edycji nie wspomnę.
Rewelacją jest to, że w obu przypadkach zachowuje dźwięk DD 5.1 co nie jest osiągalne dla VEGAS 7/8.
Krótko mówiąć:
bieżesz *.ts (1080p) i masz dźwięk 5.1 w wersji czytanej przez BD ( kontener AVCHD) i HD DVD playery.
Tak samo w przypadku plików "kamerowych".
Tworzy także w obu wersjach menu.
Pokaź jakikolwiek inny program który to potrafi pamiętając zwłaszcza od dźwieku dookólnym.
Link do dyskusji na AVSforum:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=705146&page=1&pp=30
i ws. PS3:
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=125447&page=39
 

jstar

New member
bluray napisał:
NEro 8 może niemal wszystko. Jego składowa aplikacja NeroVision 5 robi authoring BD jak i HD DVD ( ta opcja to nowość !!!), że o edycji nie wspomnę.
No nie porównuj możliwości edycyjnych Vegasa z jakimkolwiek Nero - nie bez powodu pierwsze jest używane do edycji większości teledysków na świecie. Nero ma odpowiednie dla swojego poziomu domowe możliwości montażowo-edycyjne, które dla użytkowników domowych są ok.
bluray napisał:
Rewelacją jest to, że w obu przypadkach zachowuje dźwięk DD 5.1 co nie jest osiągalne dla VEGAS 7/8.
Krótko mówiąć:
bieżesz *.ts (1080p) i masz dźwięk 5.1 w wersji czytanej przez BD ( kontener AVCHD) i HD DVD playery.
Nic dziwnego - Vegas (a już szczególnie wersja 8 Pro czy 7) to nie jest software do robienia domowych filmów z kamer, które nagrywają jakieś tam pseudo-5.1, tylko poważny program edycyjny. Nikt nie nagrywa niczego w 5.1 - nagrywa się osobne ślady, które potem się miksuje i odpowiednio rozkłada w przestrzeni i na to pozwala spokojnie Sony Vegas. Gwarantuje, że to co z siebie wypluje idealnie nadaje się do nagrania na DVD, HD DVD, BD i do emisji - z dźwiękiem stereo albo 5.1 w dowolnym z wielu formatów.

Nie mam nic przeciwko Nero - nie bez powodu stał się standardem w nagrywaniu w warunkach domowych czy też pół-profesjonalnych, ale jeszcze raz pytam: jaka ma być podstawa tego porównania? Bo jak dla mnie to nadal porównujesz ze sobą szpadel i wiadro, a wspólne mają to, że częściowo są z metalu. I jeden i drugi program jest dobry, tylko trzeba rozumieć do czego każdy z nich został przewidzany.
 

przem188

New member
Porównanie śmiechu warte. Jak można porównywać rozbudowane oprogramowanie do wypalania płyt połączone z funkcją authoringu i prostej, do celów domowych edycji z profesjonalnym programem do nieliniowej edycji wideo. czy autor robił porównaie na innej płaszczyżnie niż próby załadowania plików wideo do obu programówi zapisu materiału wyjściowego? Bo z opisu wygląda ze nie, i nie ma bladego pojęcia co potrafi przynajmniej Vegas, bo jak widac to Ner-em jest zafscynowany. Kolega widac też nie testował DVD architecta, który współpracuje z Veagasem, który góruje nad Nero w tej i wielu innych kwestiach. Czy widział kolega skrypty w Nero? Ja nie. Czy wie kolega coś o możliwości tworzenia napisów wyświetlających sie na wyświetaczu LCD odtwarzacza DVD (podobne do RDS w radiu), czy kolega wie coś o mozliwości zabezpieczania płyt przed kopoiowaniem w architekcie? Nero ma 5.1 ale ograniczone funkcjonalnie do warunków domowych. Plik wyjsciowy z edycji w nero jest jeden. A profesjonalnie nie tworzy sie jednego pliku juz z umiejscowiona sceną, lecz jak w Vegasie zapisuje sie każdy kanał z osobna i dopiero potem rozprowadza się scene audio po kanałach. Nich sobie lepiej kolega poczyta sobie o profesjonalnej edycji wideo a nie wytcza na forum takie bzdurne twierdzenia o wyższości Nero nad Vegasem. Ciekawe czy kolega widzial kiedykolwiek efekty montażu w veagsie i dla porównania w Nero. Kpiny. Wszystko, co widzi kolega na ekranie Tv jest montowane i edytwania w Vegasie i wielu podonych, profesjonalnych softach kosztujących więcej niż tysiąc złotych a często i 5 tysięcy pln. a ile kosztuje Nero? Bawiłem sie kiedyś tym programikiem do edycji wideo, wiem wiem co potrafi, a co nie. Ma funkcje motion trackingu? Nie, ma kluczowanie? nie. Ma wielościeżkowy timeline? Nie. Ma alfa blending? Nie, ma jakiś dobry trójwymiarowy titler? Nie. Można by tak długo. Więc proszę nie obrażac wielu montażystów w kraju i za granicą pracujących w Tv bądż w studiach montażowych uzywających Vegasa i poczytac trochę o edycji wideo w profesjonanych warunkach a nie made in Home. Pozdrawiam.
 

bluray

Banned
Po tym popisie wszech-wiedzy napiszę krótko:
NEROVISION 5 otwiera prawie wszystko ( włącznie z plikami EVO - HD DVD)

Vegas nie otwiera w zasadzie niczego. Zwłaszcza jest bezradny przy sześciu trakach audio. I co jest skandalem nie obsługuje plików z kamer HD SONY m2ts.
NERO jako pierwsza tego typu aplikacja na świecie wykona export transport stream i czy program stream do konteneru AVCHD - BD z DD 5.1 czy HD DVD z DD 5.1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czy wie kolega coś o możliwości tworzenia napisów wyświetlających sie na wyświetaczu LCD odtwarzacza DVD
PS3 nie ma wyświetlacza bo i po co. Taki jest jedynie słuszny trend. Patrz interaktywne menu w HD DVD.

A profesjonalnie nie tworzy sie jednego pliku juz z umiejscowiona sceną, lecz jak w Vegasie zapisuje sie każdy kanał z osobna i dopiero potem rozprowadza się scene audio po kanałach.
W pakiecie NERO jest inna aplikacja do audio: WaveEditor 4 i SoundTrax 3. Tam zarządzasz parametrami sceny także przy użyciu wtyczek VST i DirectX.
Jest demultiplexer w tym celu. Sound Forge 9 wysiada.
Jak zobaczysz listę obsługiwanych formatów to ci buty spadną.
W posumowaniu; zapoznaj się z NERO 8 i wrócimy do tematu.
Na tym polega cała checa, że NERO przestał być zabawaczką typu Pinnacle. I utrzymał bardzo atrakcyjną cenę.

Ciekawe czy kolega widzial kiedykolwiek efekty montażu w veagsie i dla porównania w Nero.
Widziałem i dlatego kara dla VEGAS musi być. Bezstratność obróbki video w NERO 8 jest zdumiewająca.
NERO nie jest softem przeznaczonym do profesionalnej edycji. Ale i to forum nie jest dla profi.
HD fan znacznie więcej uzyska od NERO 8 niż od VEGAS 8.
 
Ostatnia edycja:

darek53

New member
oficjalna wersja vegas8 trial u mnie otwierała wszystkie "ważne" pliki łącznie z
*.m2t z kamery
z tego co wiem to krążące w sieci wersje z lekarstwem na zabezpieczenie czasowe są niedapracowane i dlatego nie widzą mpg2 m2t itd...
a co do ac3 widziałem w akcji vegasa7 z uaktywnionymi pluginami do ac3 i edycja i rendering dźwięu w 5.1 nie stanowił zadnego prblemu
 

bluray

Banned
Może tak być jak piszesz.
Czy możesz sprawdzić czy VEGAS 8 otwiera pliki mpeg 2 i transport/program stream z DD 5.1 (*.ts) i następnie je renderuje do innych formatów HD ?

W szczególności:
- AVCHD
- HD DVD
Czy widzi i otwiera *.m2ts ( nie myl z *.m2t) ?
Czy otworzy 5.1 LPCM i pokaże sześć traków audio ?

Używam Woomble i DoReMiDo ale zawsze tracę 5.1 i jest stereo na koniec.

Jest inne wątek na tym forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516&page=8
w którym Sydon77 szczegółowo opisuje co możą obie aplikacje.
 
Ostatnia edycja:

Caius

New member
Nero, Vegas - ok! ale, gdy materiał wyjściowy to DVD

Przeczytałem z uwagą ciekawą dyskusję o wyższości Nero nad Vegas lub odwrotnie.
Jest pouczająca, ale dla tych co już w tym "siedzą".
Początkujacy może wzbogadzić swoją wiedzę, ale tylko w sposób teoretyczny.
Mój problem z filmem sprowadza się do 3 czynności, które (tak mi się do niedawna wydawało)
można wykonać za pomocą Sony Vegas 7 lub Pinnacle Plus 10.5.
Otóż w moim przypadku chodzi o format DVD (płyty DVD-5, DVD-9) z nagranymi filmami.
Wyobrażałem sobie, że ww. narzędzia importują ów format (w przypadku Pinnacle jest
podawany format DVD z niekodowanymi filmami).
W praktyce jest to nieporozumienie.
Ale kontynuując dalej, mój zamysł obróbki filmów sprowadzał się do:
1. pomniejszenia czarnych pasów występujących w wersjach filmowych
i zbliżenia obrazu do formatu 4:3 tak, by postacie nie uległy deformacji.
Myślałem o funkcji "zoom" lub też o krokowym ustawieniu rozdzielczości, mając
do dyspozycji podgląd.
2. Ewentualne zwiększeniu głośności w dwukanałowym stereo. Fajerwerki typu 5+subwoofer
nie leżą w mojej naturze - to tak na marginesie.
3. I rzecz istotna, by obrobiony materiał filmowy po ponownym nagraniu na płytę DVD nie stracił
na jakości, czyli nie odbiegał od oryginału.
Jak i czym tego dokonać szanowni Koledzy?
Będę wdzięczny za każdą sensowną wskazówkę.
PS. Swego czasu zaczynałem z Sound Forge7 i pytałem ludzi na forum związanych z tematem
audio. Odzew był zerowy. Oczywiście, że w końcu pojąłem podstawowe funkcje.
A wszystko po to, by móc odsłuchać nowo zakupionę płytę nagraną raczej na potrzeby przemysłu
samochodowego niż dla melomanów.
Tylko w tym przypadku program importował zawartość płyty CD, chociaż w zgrywaniu materiału
lepszy był EAC.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale bzdura, vegas nie czyta tego nie czyta tamtego, przeciez to prgram edycyjny i nie ma problemu z avchd na pewno jak tu niektorzy pisza, moze wiecej uwagi a nie takie okrzyki, po co czytac glupoty takich ludzi, vegas to bardzoe dobry program jak edius, nero jak dla mnie stalo sie kombajnem a nie jak kiedys samym programem do wypalania i dlatego kocham wersje nero 6.
ja tam nie porowonuje kombajna z samolotem bo to i to do czego innego co ze sie przemieszcza.
 

Caius

New member
ja tam nie porowonuje kombajna z samolotem
Tak jak przypuszczałem.
Prawdopodobnie muszę zacząć od Any Video Converter v 2.5.6.
To powinno dać Mpeg2 albo DV.
Wówczas powinno udać się utworzyć projekt.
Czy ktoś pracował na Pinnacle v10.5?
Jest szansa, że nie spapra jakości obrazu?
A może lepiej coś ze stajni Sony lub Adobe Premiere.
Czy wy macie jakiekolwiek programy czy tylko przyrównujecie kombajny do samolotów F16?
Pozdrawiam kadrę profesjonalistów
 
Ostatnia edycja:

Caius

New member
Czy ktoś pracował na Pinnacle v10.5?

Rozumiem, że nikt.
A może z Sony Vegas 7 lub Adobe Premiere cs3?
Chodzi o info, który z nich cechuje perfekcyjna obróbka pod kątem jakości obrazu.
Tylko proszę nie wyjeżdżać z Nero8.
No panowie eksperci od HDTV
Pozdrawiam szacowne grono
Caius ()
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jaki kodek kamery
jesli avchd to w programie od kamery najlepiej nic nie robic z obrazem i jest jakosc rewelka, jesli juz cos musisz to wycinasz fragm toent i wstawiasz do vegas i juz

dobre programy zalezy do czego
pinnacles to dobry program prosty i przyjemny
bardziej zaawanasowane edius, vegas ale drogie.
premier
 

Caius

New member
Nie mam żadnej kamery.
Mam zamiar pomniejszyć czarne pasy (góra, dół) z formatów filmowych i zbliżyć optymalnie obraz do 4:3.
Źródłem jest płyta DVD video (DVD-5, DVD-9).
Wynika z tego, że żaden program Pinnacle, Vegas, Adobe Premiere nie importuje DVD-video.
Stąd potrzebna konwersja (Any Video Converter), by przetworzył materiał z DVD-video do formatu.
No właśnie jakiego???????????
Pytam, bym nie zrobił kastrata na podobieństwo mp3!!!
Standardowa rozdzielczość materiału DVD to 720x576.
Myślę o nieco większej rozdzielczości, z tym, że Pinnacle 10.5 chyba nie ma takiej opcji (może nie zauważyłem).
Sony Vegas 7, 5 (takie programy także posiadam) mają ustawialną rozdzielczość.
OK, ale co z tym nieszczęsnym importem plików DVD.
Jaki wybrać format, by nie zrobić kaszany?
Edycja w formacie od DV do nieskompresowanych HD (ten drugi odpada)
Adobe Premiere Pro CS3 wspiera wszystkie standardy i formaty włączając DV, Digital Betacam, HDV, HDCAM, DVCPRO, HD i D5 HD (oprócz DVD-video), zatem nie wszystkie.
Create DVD with Adobe Encore CS3 - w tym mam upatrywać rozwiązania.
Liczyłem, że fachowcy opisujący co lepsze a co gorsze do robienia filmów, coś mi podpowiedzą.
Konkluzja - tak naprawdę to przepisywacze z gazet komputerowych albo działają na zasadzie: " wiem, ale nie powiem" - niech się gamoń męczy.
Pozdrawiam kadrę profesjonalistów
Caius
 
Do góry