NC+ w 4K - w tym roku. Na początek sport

vvv

Well-known member
Bez reklam
Elewem jest na tej platformie to na pewno będzie sygnał w 4 K
Pewnie nie na początku ale postep idzie i konkurencja na pewno nie śpi
zapewne wiele meczów w LM będzie w 4K a z jakiej platformy to mi rybka
Na pewno nie liczę ze będzie to za darmo będzie trzeba płacić i pewnie na początek nie mało
Czytając temat to na pewno nie jestem takim pesymista jak wielu przedmówców
Na początku z pewnością wiele detali będzie sie docierało
Ważne aby wpadek nie było za wiele by Nabywcy się nie zniechęcili 😜
Niemniej zobaczymy jak to będzie w praktyce 😀
 

wucash

Active member
Bez reklam
marketingowa papka... jak pisali koledzy wyżej - dekodery FHD są od kilkunastu lat a ani jednego kanału z prawdziwym FHD o czym my mówimy...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Hmmm.
Wnioskuje z tej wypowiedzi, ze nie widziales F1 , ani LM ze Skya w 4k.
Skoro ponoc ogladasz tylko kanaly HDready, roznica powinna byc powalajaca. Nie jeden juz "odszczekiwal" swoje zaocznie wydane opinie, co do jakosci roznych zrodel, czy generslnie roznych aspektach obrazu UHD. Doczekamy sie tego, ze i Ty zmienisz zdanie. ;)
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
rozmawiamy o nc+ a nie SKY :D mam nc+, mam dekoder FHD ale żaden kanał nie jest pełnym FHD ... sa lepsze i gorsze wiadomo ale np. finał LM w tym roku to była tragedia jeśli chodzi o jakość obrazu. Ja osobiście rozstaję się z ta platformą bo LM tylko do końca obecnego sezonu...
mnie do jakości 4K przekonywać nie trzeba, odszczekiwać nie ma czego... a że nc+ wprowadza 4K - ok ale to na razie marketing a nie rzeczywista zawartość, zobaczymy w listopadzie co to będzie za oferta
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Hmmm.
Wnioskuje z tej wypowiedzi, ze nie widziales F1 , ani LM ze Skya w 4k.
Skoro ponoc ogladasz tylko kanaly HDready, roznica powinna byc powalajaca. Nie jeden juz "odszczekiwal" swoje zaocznie wydane opinie, co do jakosci roznych zrodel, czy generslnie roznych aspektach obrazu UHD. Doczekamy sie tego, ze i Ty zmienisz zdanie. ;)
A co ty porównujesz.... Tu mowa o polskiej platformie nc+ nie o sky.
Wyskoczył ze sky, jak Filip z Konopi 😂
 

malin1976

Member
Canal + z kablówki będę miał dopóki oferują Premierleague . Ciekawe kiedy ta moja kablówka zaoferuje pełen pakiet w hd bona razie pół na pół czyli nędza . A jeśli chodzi o 4k to na szczęście ten problem mnie ominie bo mam tv full hd i przez najbliższe 10 lat to się nie zmieni :) Plejek 4 też niech najpierw pokaże gierki w 60 klatkach bo ta cała wyższa rozdziałka mi zwisa .
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Jak mają być kanały pseudo tylko ze znaczkiem 4k to szkoda sobie głowy zawracać. Niech najpierw obecni operatorzy pokażą nam jak wygląda prawdziwe Full HD z bitrade taki jaki ma być a później niech myślą o 4k. Ile to jest kanałów co tylko w nazwie mają znaczek HD a tak na prawdę nic z tą jakością nie mają wspólnego. To jest marketing żeby na ludziach zrobić wow ale ktoś kto cokolwiek kuma rynek TV to od razu zobaczy o co na prawdę w tym chodzi. W PL liczy się tylko pieniądz a nie jakość usług niesety. Smutne ale prawdziwe :(
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
rozmawiamy o nc+ a nie SKY :D mam nc+, mam dekoder FHD ale żaden kanał nie jest pełnym FHD ... sa lepsze i gorsze wiadomo ale np. finał LM w tym roku to była tragedia jeśli chodzi o jakość obrazu. Ja osobiście rozstaję się z ta platformą bo LM tylko do końca obecnego sezonu...
mnie do jakości 4K przekonywać nie trzeba, odszczekiwać nie ma czego... a że nc+ wprowadza 4K - ok ale to na razie marketing a nie rzeczywista zawartość, zobaczymy w listopadzie co to będzie za oferta
Nie widze tutaj rzeczowej rozmowy, tylko typowo polskie marudzenie. Wszyscy "wiedza najlepiej" jak jest i jak bedzie, choc wyraznie uwiezieni sa w swoich zaocznych opiniach i uprzedzeniach. Podalem przyklad Sky-a, bo jako jedyny ogolnodostepny w europie nadawca programow UHD (nie liczac 2 innych kanalow o zdecydowanie mniejszej popularnosci), stanowi on oczywisty punkt odniesienia, a jako producent programow sportowych, ktore nastepnie beda retransmitowane w polskich platformach ustala de facto standard. AFAIK nie ma technicznego problemu aby Sky-oskie programy ogladac w Polsce, wiec jezeli jakosc oferowana przez polskich nadawcow komus nie odpowiada, a stac go na wlasciwy sprzet i subskrypcje zagranicznych uslug, oficjalnie niedostepnych w PL, to jest sobie sam winien tego, ze meczy sie z jakims badziewiem.
Zabawna jest tez ta do znudzenia powtarzana tutaj, przez wielu mantra, zeby nadawcy zaczeli nadawac lepsze HD, a nie mysleli o skoku do przodu w UHD. Jakos nikomu z tych maruderow nie przyszlo do glowy, ze taki swietnie wygladajacy progam UHD, nawet po reenkodowaniu go do "parametrow polskich platform" da w efekcie lepszy obraz, niz to czego dotychczas doswiadczacie.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
No to jest geniusz marketingu.
Jak sprzedawać dwa razy dostęp, do tego samego 😀
Bo to całe 4k będzie jakości w miarę dobrego FHD. A po przeskalowaniu na 1080p, to już całkiem FHD 😀
Zresztą, to samo robi Netflix.


Kolega zapomniał dodać, że sky kosztuje około 3 razy tyle.
Stąd ma pieniądze na zakup lepszego transferu na satelicie (nka płaci te same ceny przy dużo mniejszym abonamencie). To z zasady sky powinien być 2-3 razy lepszy.
Więc jak ceny nc+ będą podobne do sky, to będziemy mogli porównywać i mówić o jakimś tam punkcie odniesienia.

Nie to żebym się nie cieszył z obrotu sytuacji ale ..... Dużo tych ale.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Jakby SKY nadawał w jakości słabszej niż deklaruje (patrz nc+) to śmiem twierdzić, że kolega bubafat miałby podobne wrażenia i nie byłby zadowolony z wydanych na abonament pieniędzy :) Chyba nie do końca się zrozumieliśmy bo nikt nie neguje jakości 4K i pozytywnej wiadomości, że nc+ ma to w planach. Jedynie nauczeni doświadczeniem przypuszamy, że to mżonki i marketingowy chwyt aby złapac frajerów na nowość przed końcem roku. NC+ tracąc prawa do LM musi się liczyć ze sporym spadkiem liczby abonentów i szuka argumentów, żeby ich zatrzymac lub ściagnąc nowych oferując nowość. Nie piszę o kwestiach technicznych tylko o "polskim" nabijaniu klienta w butelkę, obym się mylił :D
 

Kris_6

Member
No to jest geniusz marketingu.
Jak sprzedawać dwa razy dostęp, do tego samego 😀
Bo to całe 4k będzie jakości w miarę dobrego FHD. A po przeskalowaniu na 1080p, to już całkiem FHD 😀
Zresztą, to samo robi Netflix.


Kolega zapomniał dodać, że sky kosztuje około 3 razy tyle.
Stąd ma pieniądze na zakup lepszego transferu na satelicie (nka płaci te same ceny przy dużo mniejszym abonamencie). To z zasady sky powinien być 2-3 razy lepszy.
Więc jak ceny nc+ będą podobne do sky, to będziemy mogli porównywać i mówić o jakimś tam punkcie odniesienia.

Nie to żebym się nie cieszył z obrotu sytuacji ale ..... Dużo tych ale.
Cena ceną ale trzeba brać po uwagę ile Brytyjczycy średnio zarabiają a ile PL także po wyciągnięciu średniej wychodzi na to że koszty są porównywalne :)
 

RAF1977

Banned
Chyba nie rozumiesz o czym ja napisałem...
Nie chodzi o koszty użytkownika, tylko koszty transferu satelitarnego. Chyba nie sądzisz że nic+ płaci mniej niż sky...
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Jakby SKY nadawał w jakości słabszej niż deklaruje (patrz nc+) to śmiem twierdzić, że kolega bubafat miałby podobne wrażenia i nie byłby zadowolony z wydanych na abonament pieniędzy :) Chyba nie do końca się zrozumieliśmy bo nikt nie neguje jakości 4K i pozytywnej wiadomości, że nc+ ma to w planach. Jedynie nauczeni doświadczeniem przypuszamy, że to mżonki i marketingowy chwyt aby złapac frajerów na nowość przed końcem roku. NC+ tracąc prawa do LM musi się liczyć ze sporym spadkiem liczby abonentów i szuka argumentów, żeby ich zatrzymac lub ściagnąc nowych oferując nowość. Nie piszę o kwestiach technicznych tylko o "polskim" nabijaniu klienta w butelkę, obym się mylił :D


Popatrz, a ja odnioslem zupelnie odmienne wrazenie.
Przez ostatnie lata na polskich forach czytam glownie, ze UHD nie ma sensu, nie ma prawa byc widac roznicy, 4k, WCG, HDR, to jak to ujales "papka marketingowa" ( HFR ktore nadaje relacjom sportowym nowej jakosci, malo kto doswiadczyl)
Nawet "wyjadacze" okazywali ostentacyjne desinteressement, wyglaszajac zaoczne opinie oparte na "swoim doswiadczeniu". Tymczasem kiedu UHD zaczelo sie popularyzowac na tyle, zeby kazdy mogl w domowym zaciszu sprobowac, przesmiewcze i negatywne opinie nagle zamienily sie w euforyczne cmokanie. Jedni honorowo, mniej lub bardziej otwarcie "odszczekali", inni udaja ze nigdy nie napisali, tego co napisali. Pozostali nie odebrali zadnych lekcj i dalej marudza, choc okazalo sie, ze UHD streamy pomimo "slabej jakosci", maja dla widzow sens, obraz z UHD BD, bazujacy na zrodlach video 2.8k/2k o bitrate nie przekraczajacym tego na zwyklym Blurayu potrafi "wyrywac z kapci", czy przekonac zatwardzialych wyznawcow idei ze jakosc DVD wystarczy. Teza mowiaca , ze telewizja UHD moze wygladac bardzo dobrze, to sprawa pokrewna. Skoro zrodlo jest bardzo dobre, a sprzet wspiera te same standardy, to wszystko sprowadza sien do bitrate. Wiadomo, ze polscy operatorzy nie rozpieszczaja widzow jakoscia, a i miejsce na transponderze nie jest z gumy, ale pasmem mozna zarzadzac i od czasu do czasu zrobic troche miejsca, aby zapewnic transmisji waznego ewentu optymalne warunki do uzyskania zadowalajacej jakosci w UHD. Jak bedzie to sie okaze ale Wy wydaliscie juz opinie. Zeby nie bylo nieporozumien, ja nie neguje cudzych doswiadczen, tylko podejscie do tematu. Jezeli jednak mowa juz o doswiadczeniach, to moze ktos pamieta, jak fenomenalna jakosc relacji z Olimpiady zaserwowalala nam N-ka dekade temu? To byla jakosc na poziomie swiatowym.
IMHO prawdziwy problem polega na tym, ze Wy nie umiecie o niczym sensownym pisac,;czy chocby dostrzec pozytywne aspekty rzeczywistosci. Tylko narzekanie i wylewanie jadu. Jak dochodzi do konkretow, to zaczyna sie krecenie ze drogo, ze nie tak, itp.
Nie chce wdawac sie w dalsza polemike, bo rozumiem, ze nie chodzi tu o osobiste doswiadczenia , czy opiniie, tylko o taka skrzetnie kultywowana tradycje narodowa - polskiego marudzenia, ktora mozna adoptowac na potrzeby miedzyludzkiej konkurencji - kto marudzi pierwszy, albo dobitniej ten lepszy.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Nie chce wdawac sie w dalsza polemike, bo rozumiem, ze nie chodzi tu o osobiste doswiadczenia , czy opiniie, tylko o taka skrzetnie kultywowana tradycje narodowa - polskiego marudzenia, ktora mozna adoptowac na potrzeby miedzyludzkiej konkurencji - kto marudzi pierwszy, albo dobitniej ten lepszy.

chyba rzeczywiście nie ma sensu dalej toczyć tej dyskusji bo jednak nie rozumiesz tylko przypinasz łatki wg swojego widzimisie... masz prawo :D powodzenia i pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No nie ? Jeszcze nie widzieli a już narzekają :-D
Ciekawe co z HDR... ;-)

Piramida to nie o to chodzi.. bo nikt zdrowy nie kwestionuje tego co jest dobre... a mi np jedynie chodzi o fakt że to co wyprawiają firmy typu C+ to jest jedno wielkie dziadostwo.. chodzi o fakt ze jak się płaci powiedzmy w moim wypadku 110 zł za miesiąc to wymagam czegoś od nich..nie będę pisał o problemach typu dekoder .. bo szkoda czasu mojego .. a można by było wiele pisać.. i zawsze jest Twoja wina.. przykład jeden tylko.. napiszę.. jak wyłączysz z gniazdka dekoder ( a ludzie mają przeważnie pod jedną listwą tv i dekoder) to ja i kilku moich znajomych mają coś takiego że po włączeniu potrafi dekoder przez 30 a czasem i 60 min nie wgrywać na bieżąco programu.. co będziesz mieć za np 2-3 godziny.. i co Ci specjaliści mówią, że pop co wyłączasz dekoder z prądu.. więc ja się ich pytam czy zapłacą mi za tv jak burza będzie i szlak trafi mi tv jak będę w pracy.. oczywiście odpowiedź znasz..
To tak jakbyś kupił auto i po nocy gdzie było powiedzmy 6 stopni na plusie i włączysz sobie ogrzewanie to układ ogrzewałby Ci kabinę przez 30 min .. a Producent auta powiedziałby Ci że po co wyłączasz samochód na noc ... nie wyłączyłbyś to miałbyś od razu ciepło w kabinie auta..
Czy ktoś uważa ze nowe dekodery które powinny być jeszcze bardziej wydajne skoro chcą przetwarzać programy w 4k będą lepszej jakości ??? Będą takie a nie inne.. bo zawsze będą chcieli kupić najtańsze..

W tamtym roku byłem na imprezie był jeden gość z branży wiadomo jakiej na pytanie jak myśli kiedy w domu będę miał prawdziwe FHD - odpowiedział że nie chce datami strzelać ale przez najbliższe 3 lata jest to nie możliwe.. więc nie wiem jakie to będzie 4k... skoro np serial GOT jest w takiej jakości że jak się to ogląda to mam wrażenie, że jestem 10 lat wstecz i to na 55 calach.. a bierzesz to samo na BR i jest fajnie..

Płacisz Kolego za coś i się wymaga ... tak jak wymaga od Ciebie Szef w pracy czy mój w stosunku do mnie jak również ja od swoich ludzi.. nikt łaski nie robi.. że się pracuje w danej firmie.. właśnie w poniedziałek zwolniłem "gnoja" który powiedział jednemu z moich podwładnych że za 4 tys. do ręki to (nadmieniam że to więcej niż średnia krajowa w RP) on nie będzie siedział po 10 czy 12 godzin.. nadmieniam że takie osoby to nie siedzą za często po tyle godzin.. kilka/kilkanaście razy w roku takie osoby siedzą po tyle godzin .. ale też nie mają problemu z wyjściem do np lekarza w czasie pracy itp.. to ma szansę poszukać lepszej pracy.... gdzie będzie siedział 8 godzin i tyle dostanie..

I w C+ jest podobnie powinni robić tak żeby konsumenci byli zadowoleni.. bo łaski nikomu nie robią..
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
chyba rzeczywiście nie ma sensu dalej toczyć tej dyskusji bo jednak nie rozumiesz tylko przypinasz łatki wg swojego widzimisie... masz prawo :D powodzenia i pozdrawiam
Rozumiem doskonale. Przesledz watek. Zadnego zainteresowania, zero informacji, dociekan, domniemywan. Tylko marudzenie. Ja widzialem takich setki.
Mozesz winic wylacznie siebie, za to ze uderzyles w taki ton i wpisales sie w ten nurt polskich forow dyskusyjnych, ktore dyskutuja wylacznie frustracje, uprzedzenia i nienawisci.
Nie masz mi co napisac innego, bo logika mowi, ze jestes w bledzie.

Chcesz operowac na konkretachi?
Widziales jakis sport w UHD, niekoniecznie HFR, najprosciej capture'y - z satelity, bitrate circa. 40/25/20/16mbps? Pisze o sporcie bo znam mnostwo ludzi ktorzy ogladaja tv tylacznie ze wzgkwdu na sport. Podejrzewam, ze gdybys widzial, tobys dostrzegl roznice i nie zapomnial.
Teraz powiedz skad przeswiadczenie, ze polski operator nie moze zapewnic od czasu doczasu, takiego pasma?
Bez owijania w bawelne i wykretow. Czy Twoim zdaniem jest to niemozliwe. Jakies realne ograniczenia techniczne, czy moze jednak uprzedzenie?
Znasz specyfikacjile i potencjalne zdolnosci tunera?
Jeszcze cos innego ma sens w tych rozwazaniach?
Nie bedziemy sobie opowiadac jakis dyrdymalow na temat mizernej ilosci kontentu UHD, czy kosztach kontentu premium, albonl tego co bylo pierwsze jajko, czy kura?
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Lolek126 a nie prościej wpiąć dekoder, bez listwy, bezpośrednio do gniazdka i go nie wyłączać?
Ja nie wyłączam nawet jak na wakacje jadę. Wszystko wyłączam oprócz lodówki i dekodera właśnie.
 
Do góry