nBox i dzwiek przez HDMI

call8

New member
Witam Wszystkich uzytkownikow
Mam takei pytanko. Posiadam telewizor LCD LG rh32lz55 ze złaczem DVI oraz zestaw kina domowego LG LH760IA z wejsciem HDMI oraz dekoder nbox czy istnienie mozliwosc podlaczenia dzwieku z nboxa do kina domowego przez HDMI tak aby uzyskac dzwiek 5.1 ( kino to nie posiada zlacz spdif ktorym normalnie bym roziwazale ten problem) jednoczesnie korzystajac z wejscia wideo Component jako zrodla wideo? Czy taka konfiguracja bedzie działac? a moze jest mozliwosc podlaczenia bezposrednio nboxa do telewizora przez DVI tylko jesli tak to co wtedy z dzwiekiem.

z gory dziekuej za poswiecony czas i pomoc
 

mirek75

New member
dk75 napisał:
Można kupić kabel HDMI->DVI oraz konwerter SPDIF->COAX lub kabel optic-coax.

Mam pytanie jak uzyskac dzwiek 5,1 na tym zestawie co kolega wyzej opisał skoro to kino ma tylko out hdmi a nbox ma out s/pdif .Kino domowe nie ma zadnego wejscia dzwieku oprocz scart i zwyklych czincz l i r . Prosilbym o dokładniejszy opis jak połaczyc przez wczesniej wspomniany konwerter s/pdif-coax.
pozd
 

Velvivaldi

New member
mirek75 napisał:
Mam pytanie jak uzyskac dzwiek 5,1 na tym zestawie co kolega wyzej opisał skoro to kino ma tylko out hdmi a nbox ma out s/pdif .Kino domowe nie ma zadnego wejscia dzwieku oprocz scart i zwyklych czincz l i r . Prosilbym o dokładniejszy opis jak połaczyc przez wczesniej wspomniany konwerter s/pdif-coax.
pozd
Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to zakup jakiegoś dekodera i podłączenie do niego optyka z nboxa, a z dekodera po analogu do ampli.
http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=136&product=9468&nav=0
 

dk75

New member
Velvivaldi napisał:
Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to zakup jakiegoś dekodera i podłączenie do niego optyka z nboxa, a z dekodera po analogu do ampli.
http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=136&product=9468&nav=0
Co oznacza w opisie nagrywarki i subwoofera:
Kod:
Złącza      

Tył : Antenowe, RF, 2xEURO, S-Video Out 
A/V-IN/OUT, Component/Progressive Scan 
HDMI (576i, 576p, 720p, 1080i), [B][COLOR=Red]Optyczne-IN 
SYSTEM-> do subwoofera[/COLOR][/B] 
Subwoofer : Antenowe AM/FM, 5.1CH, [B][COLOR=Red]System[/COLOR][/B]
To ma niby być "firewire"? A może to normalny TOS-Link S-PDIF?
 

Velvivaldi

New member
dk75 napisał:
Co oznacza w opisie nagrywarki i subwoofera:
Kod:
Złącza      

Tył : Antenowe, RF, 2xEURO, S-Video Out 
A/V-IN/OUT, Component/Progressive Scan 
HDMI (576i, 576p, 720p, 1080i), [B][COLOR=Red]Optyczne-IN 
SYSTEM-> do subwoofera[/COLOR][/B] 
Subwoofer : Antenowe AM/FM, 5.1CH, [B][COLOR=Red]System[/COLOR][/B]
To ma niby być "firewire"? A może to normalny TOS-Link S-PDIF?
Toslink, FW raczej nie bo po co, a jak chodzi o wejście antenowe w subwooferze to zupełnie nie rozumiem ma wbudowany tuner? Może podaj typ sprzętu
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłem w podobnej sytuacji...
Tuż przed wejściem enki zakupiłem kino bez wejścia optycznego i tylko z wyjściem HDMI. Audio tylko dało się podłączyć po analogu - 2xRCA w stereo...
Udało mi się wymienić kino!
To moje wyjście...
W waszym przypadku obawiam się, że bez inwestycji w dodatkowy amplituner się nie obejdzie.
 

dk75

New member
Velvivaldi napisał:
Toslink, FW raczej nie bo po co, a jak chodzi o wejście antenowe w subwooferze to zupełnie nie rozumiem ma wbudowany tuner? Może podaj typ sprzętu
To jest kino co ma call8. Tam jest podany symbol. Poszukałem trochę po internecie i okazało się, że jednak ma optyk... ale w subwooferze, bo to on robi za amplituner i dekoder AC3/DTS. Nagrywarka w zestawie nie ma żadnych dekoderów i dlatego na niej nic nie ma, żadnego wejścia optycznego. Ma za to wyjście do podłączenia jej do subwoofera tylko nie nazywa się ono SPDIF czy TOSLINK ale SYSTEM.
A wejście antenowe RF jest w nagrywarce... do nagrywania TV, natomiast antenowe AM/FM w subwooferze jest dla amplitunera żeby radia posłuchać.
 
Do góry