nbox HDTV recorder jednym kablem

wojgod

New member
Witam!
Co będzie działać, a co nie jeśli podłączę nbox HDTV recorder jednym kablem, a nie dwoma. Czy kabel którym idzie kablówka UPC jest odpowiedni ?
 

acton777

New member
Bez reklam
Obawiam się, ze nikt nie udzieli Ci odpowiedzi:
1. Tego po prostu nie wiadomo, bo się zmienia.
2. Wazne są parametry przewodu, a nie co nim leci.
 

wojgod

New member
Zmienia się ? Czyli nie jest tak, że w najgorszym wypadku będzie działał jak zwykły nbox HDTV ?

Czy nie wystarczy, żeby ktoś wyciągnął drugi kabelek i sprawdził co działa, a co nie ?

Interesuje mnie głownie to czy będę odbierał wszystkie dostępne kanały, czy będzie działać timeshift, nagrywanie bieżącego kanału, wcześniej zaprogramowane nagrywanie.

W temacie TV SAT jestem niestety dość zielony.
 

acton777

New member
Bez reklam
Na jednym kablu, to tylko nbox zadziała prawidłowo.
Recorder będzie wariował: dzisiaj obejrzysz jakiś program, jutro nie( moze nawet w trakcie oglądania zniknąć lub pojawią się zakłócenia). Sam sobie wybiera, z którego wejścia pobrać sygnał. Działa inaczej niz PVR C+. Nie ryzykuj i nie drąz więcej.
Jak masz jeden przewód, bierz nboxa lub inną platformę ;)


Chcesz recorder dołóz przewód lub zainwestuj: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855
 

Gucio50

New member
Bez reklam
acton777 napisał:
... ... na jednym kablu recorder będzie wariował: dzisiaj obejrzysz jakiś program, jutro nie ... ...

Bzdura, najnowsze oprogramowanie rekordera, umożliwia pracę na jednym kablu, trzeba było słuchać ostatniej konferencji :mrgreen:
 

wojgod

New member
Rzeczywiście udało mi się teraz znaleźć w necie, że od 25.sierpnia z nowym softem pojawiła się możliwość używania 1 kabla. Co prawda mało jest opinii użytkowników takiego rozwiązania, ale zawsze to jakaś nadzieja :).
 

acton777

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Bzdura, najnowsze oprogramowanie rekordera, umożliwia pracę na jednym kablu, trzeba było słuchać ostatniej konferencji :mrgreen:

A to przepraszam, za wprowadzenie w błąd. A "gadających głów" mam dosyć, jak sam nie zobaczę nie uwierzę ( jutro wskoczę do pkt Nki i popatrzę), a moze ktoś to testował :confused:
 
Ostatnia edycja:

Shaunryk

New member
Przez kilka godzin, z przyczyn technicznych, miałem podłączony jeden kabelek. Nrecorder w sadzie działał, choć chyba dwa razy przy przełączaniu kanałów zgubił sygnał. Generalnie więc działa, niestety co jakiś czas pojawia się komuniakat o braku sygnału z jednej anteny, co jest z lekka irytujące.
 

Pizzojad

New member
Shaunryk napisał:
Przez kilka godzin, z przyczyn technicznych, miałem podłączony jeden kabelek. [...] niestety co jakiś czas pojawia się komuniakat o braku sygnału z jednej anteny, co jest z lekka irytujące.
A zmieniłeś w ustawieniach anteny konfigurację na pojedyńczą antenę?
Jeśli nie, to box całkiem poprawnie informował cie o braku sygnału.
 

Shaunryk

New member
To było w poprzedni weekend. Restartu nie robiłem.
Nie zmieniałem także ustawień na jedną antenę, nie wiedziałem, że jest taka opcja.
Wczoraj przenosiłem jeden przewód antenowy na jego ostateczne miejsce, co wiązało się z jego odłączeniem od nboxa. Obraz znikł zupełnie, pojawił się komunikat o braku sygnału, więc już nie wiem czy nrecorder pójdzie na jednym "drucie". Nie starałem się tego rozgryzać dalej.
 

tadis

New member
w aktualnym sofcie mozna wylaczyc druga antene

wszystko dziala prawidlowo .. niestety tylko mozna nagrywac to co sie oglada i VOD sie spoznia
 
Do góry