Nba 2k10

Peek

New member
Bez reklam
Rozpoczynam wątek o najlepszej koszykówce konsolowej, ponieważ NBA Live już dawno zostało z tyłu. Dziś pograłem sobie w demko NBA 2K10 na PS3 z nastawieniem:"Pewnie nic sie od 2K9 nie zmieni tylko zaktualizowane składy", ale jak bardzo się myliłem...

NBA 2K9 była na PS3 słabo dopracowana (aliasing wypalał oczy, słabe tekstury parkietów), chociaż grywalnie było dobrze, to przeskok do 2K10 jest ogromny.

Zero jakichkolwiek ząbków, grafika jest po prostu przepiękna (tak mowa o wersji na PS3), zawodnicy wyglądają jak zywi, całe widowisko jak mecz w TV, ale dopiero dopracowany silnik jest prawdziwym arcydziełem. Możemy tworzyć takie akcje i alley-opy o jakich się nawet nie sniło.

Jak dla mnie 10/10 jedna z najlepszych sportówek w jaką grałem!!!
Wyznacznik jakości jeśli chodzi o gry sportowe:blagam:
 

jedi22

New member
No rzeczywiście po kilkunastu minutach spędzonych z NBA LIVE 10 i NBA 2K10 (demo) ta druga zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Konsole PS3 mam od 2 miesięcy, najpierw ściągnąłem produkt EA i byłem pod wrażeniem ale jak kilka dni temu pojawiło się demo od studio visual concepts to jeszcze bardziej mi szczena opadła. Być może zakupię w najbliższym czasie.
A teraz z trochę innej beczki. Jako fan hokeja zastanawiam się nad kupnem NHL 2k10. Mam demo NHL Live 10 ale brak dobrej kamery broadcast dyskwalifikuje w moich oczach tą grę:x i tak przymierzam się do zakupu 2k10. Może ktoś posiada ten tytuł i może coś więcej o nim napisać. Np interesuje mnie czy można stworzyć własnego zawodnika dodać go do jakiejś drużyny i rozegrać franchise mode? Proszę o jakieś opinie na temat NHL 2k10;-)
 

adasiulko

New member
jedi22 napisał:
No rzeczywiście po kilkunastu minutach spędzonych z NBA LIVE 10 i NBA 2K10 (demo) ta druga zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Konsole PS3 mam od 2 miesięcy, najpierw ściągnąłem produkt EA i byłem pod wrażeniem ale jak kilka dni temu pojawiło się demo od studio visual concepts to jeszcze bardziej mi szczena opadła. Być może zakupię w najbliższym czasie.
A teraz z trochę innej beczki. Jako fan hokeja zastanawiam się nad kupnem NHL 2k10. Mam demo NHL Live 10 ale brak dobrej kamery broadcast dyskwalifikuje w moich oczach tą grę:x i tak przymierzam się do zakupu 2k10. Może ktoś posiada ten tytuł i może coś więcej o nim napisać. Np interesuje mnie czy można stworzyć własnego zawodnika dodać go do jakiejś drużyny i rozegrać franchise mode? Proszę o jakieś opinie na temat NHL 2k10;-)
Witam,
posiadam NHL 10 od EA, jest bardzo dobrą grą, wartą swojej ceny. W ubiegłym roku miałem obie NHL2k9 i NHL 09, grałem praktycznie tylko w NHL 09. W tym roku kupiłem tylko jedną i za tę mogę ręczyć nie zawiedziesz się, biorąc pod uwagę gameplay, radochę z grania. NHL 2k10 jak wspomniałem nie mam więc nie mam też legitymacji do jej oceniania. Jeżeli lubisz hokej to polecam hokej od elektroników z kanady, z ich produktów sportowych to gra, w której jest najmniej schematów. Mimo że gra jest mniej popularna niż np. piłki jest kilka osób, które mają te gry na forum nhl.com.pl więc tam poczytaj, popytaj (wersje na PS3 i Xboksa). Jest tam liga NHL 10, w której sam gram, na razie z marnym skutkiem ale zapewniam zabawa jest przednia. Odwiedź forum nhl.com.pl i tam popytaj. Aby przejrzeć odpowiedni dział: z padem w dłoni i przed klawiaturą, musisz zarejestrować się.
Pozdro
 

yasiekt

New member
Ja tak mniej więcej od 2 tygodni młócę w NBA 2k10, rozegrałem już z 30 meczów w trybie associacion i z 40 w trybie My player. Peek jak zwykle zaczyna od grafiki ;) ja napiszę trochę o samej rozgrywce. Gra już na 3 stopniu trudności (all star) jest bardzo trudna, konsola broni tak sobie ale właśnie obrona sama w sobie jest BARDZO trudna, zawodnicy tacy jak Davin Harris, Chris Paul czy Kobe Bryant są mega skuteczni, bardzo trudno ich upilnować. konsola świetnie egzekwuje zagrywki i wyprowadza swoich strzelców na pozycję często po 3 zasłonach, świetnie się ustawia, bezlitośnie wykorzystuje nieudane podwojenia czy spóźnione powroty do obrony. Sam atak po pewnym czasie spędzonym na poznaniu możliwości graczy swojej drużyny nie nastręcza większych trudności (no chyba że gra się przeciwko żelaznej obronie Lakersów czy Spursów). Praktycznie każdym stylem gry da się osiągać dobre wyniki, jak lubisz pchać się pod kosz i masz potrafiących się ustawiać zawodników - nie ma problemu, wolisz rzuty z dystansu ok. naucz się paru zagrywek wyprowadzających strzelców na pozycję i jedziesz. Gram stosunkowo wyważonym Portland na All starze i mam bilans 16-5 (aktualnie 8-1 run), na początku było baaaardzo ciężko ale teraz już lepiej, mam na rozkładzie np. Boston czy San Antonio. Grafika jest piękna, gracze jak żywi, sama prezentacja meczu zabija (uważam że znacznie lepsza niż np. w transmisje NBA w C+), komentarz też jest bardzo dobry (świetne analizy) komentatorzy sypią anegdotami, wskazują na to Ty/przeciwnik robisz źle/dobrze i jak to przekłada się na wynik meczu. Gra jest ustawiona na tysiące godzin gry przede wszystkim ze względu na stopień trudności, bardzo rozbudowany tryb associacion oraz dający MEGA frajdę tryb My player stawiający mocno na zespołowość. Co do wad to jest ich też parę min. głupie błędy konsolowego przeciwnika (3 sek praktycznie ze 2 razy w meczy), brak możliwości zmiany czasu kwarty w trybie my player (my gramy kwarty po 5 min a konsola po 12) co praktycznie uniemożliwia zdobywanie wyróżnień indywidualnych. Najważniejsze jest jednak to że NBA 2k10 daje mi dużo więcej frajdy z gry niż PES czy Fifa a wielkim fanem basketballa nie jestem. Tryb kariery i tryb franszyzy jest tak "głęboki" że podejrzewam że będę w tę grę młócił jeszcze długie miesiące. Dla mnie na razie 9/10 a jak wyjdzie zapowiadany patch poprawiający większość niedociągnięć będzie 9,5/10. Zgadzam się z Peek'iem żadna gra sportowa (może ewentualnie NFL Madden) nie ma startu do NBA 2k10 pod kątem prezentacji meczu, realizmu rozgrywki czy stopnia rozbudowania gry. Wielki szacunek dla 2K sports.
 
Ostatnia edycja:

yogi23

New member
konsole mam od ponad miesiąca wiec powoli dokupuje sobie gry
kiedyś miałem ps1 potem trochę na kompie grałem
po wielu bardzo dobrych opiniach tej serii koszykówki postanowiłem zakupić jej najnowszą cześć wprawdzie zastanawiałem się ze możne najpierw kupie starsza i zobaczę jak się mi podoba ale myślę co tam zaszaleje i kupie najnowszą ;)
po odpaleniu gry bylem bardzo milo zaskoczony grafika i prezentacja meczu jak w tv
niestety nie bardzo łapię się w sterowaniu tej gry
kiedyś grając w NBA live na kompie było to bardziej prostrze w sterowaniu
grając teraz w NBA 2k10 na konsoli na najniższym poziomie przegrywam wszystkie mecze ponieważ nie za bardzo wiem jak jak sterować padem
jeżeli mogli byście pomóc laikowi chodzi o funkcie przycisków i sterowanie
np.
wogule nierozumiem jak sie wykonuje zuty wolne w nba live trzeba bylo zatrzymać na srodku krzyzyka kulke a tu niemam pojacie co trzeba zrobic zeby trafic osobistego
wsad do kosza niby robi sie R2 i prawa galka ale nieudalo mi sie ani razu
rzut do kosza wykonujemy kwadratem lub prawa gałką ale niezawsze chca zucać pozatym czy jest jakaś zależnosć w jaki sposob chcemy zucac
za te i inne porady byl bym wdzieczny
 

Peek

New member
Bez reklam
yogi23 napisał:
wogule nierozumiem jak sie wykonuje zuty wolne w nba live trzeba bylo zatrzymać na srodku krzyzyka kulke a tu niemam pojacie co trzeba zrobic zeby trafic osobistego
wsad do kosza niby robi sie R2 i prawa galka ale nieudalo mi sie ani razu
rzut do kosza wykonujemy kwadratem lub prawa gałką ale niezawsze chca zucać pozatym czy jest jakaś zależnosć w jaki sposob chcemy zucac
za te i inne porady byl bym wdzieczny

Po pierwsze: Rzuty wolne wykonujesz wychylając prawą gałkę do dołu i w odpowiednim momencie ją przesuwasz do góry.

Po drugie: R2 po przyspieszenie na wsad robimy kwadratem stojąc blisko kosza.

Po trzecie: Rzuty sa bardzo rozbudowane. Rzucamy kwadratem(chociaż ja osobiście nie używam tego bo daje małe pole manewru) lub prawą gałką (możemy nadać siłę, kierunek rotacji itd.)

Po czwarte: Musisz się z nią ograć, bo jak nauczysz się grać to gra dostarczy ci ogromnej radochy, bo jest naprawde genialna.

Po piąte: Zalecam zajrzeć trochę do słownika ortograficznego;)
 

yasiekt

New member
Witam po przerwie,
w ten weekend udało mi się skończyć cały sezon (zagrałem w 60 meczach) NBA w trybie My player, zaczynałem All-arround'erem na pozycji SF (wzrost 6'7" , waga 188 lbs) z overralem na poziomie 42 skończyłem sezon z overall 63 i statsami 32,6 (!!!) pkt na mecz, 11,2 zbiorki na mecz i 6,3 asyst na mecz. Miałem dużo strat (2,8 ) ale przy największej liczbie posiadań piłki w całej lidze :shock:. Na początku nie dałem rady przebić się do składu Miami Heat na ich obozie przygotowawczym i wylądowałem w D-League w składie Iowa Energy, tamtad sięgnął po mnie team Chicago Bulls. Na początku grałem na poziomie 18-19 pkt na mecz, 10 zbiorek i 8 asyst na mecz. Z czasem nauczyłem się grać dobrze pod koszem i rzucać z półdystansu i podbiłem statsy do poziomu j/w. Sezon mój team skończył na 5 lokacie na wschodzie i w 1 rundzie Playoffów prowadzi 1-0 z Toronto Raptors. Dostałem nagrodę Rookie of the Year (grałem też w meczu pierwszoroczniaków) i załapałem się do 3-rd All-NBA team. Po rozegraniu niemal 80 meczów w tym trybie stwierdzam już z pełną świadomością, że gra jest wspaniała. Po prostu odechciewa się nawet patrzeć na FIFY, PES'y. Gameplay w dziele 2k Sports jest dynamiczny, bardzo efektowny przy jednoczesnym zachowaniu realizmu rozgrywki. Sama mechanika gry powala co świetnie widać broniąc i atakując pod koszem. Gra ktoś może jeszcze w trybie My Player? Ciekaw jestem czy da się grać stworzonymi graczem dajmy na to 5 na 5 online gdzie każdy z graczy kieruje swoim zawodnikiem.
Zachęcam też do umieszczania w wątku swojego postępu w grze.
Peek napisał:
Rzuty sa bardzo rozbudowane. Rzucamy kwadratem(chociaż ja osobiście nie używam tego bo daje małe pole manewru) lub prawą gałką (możemy nadać siłę, kierunek rotacji itd.)
Rozbudowanie systemu rzutów faktycznie daje wiele możliwości ale ja jednak jako przedstawiciel starej szkoły rzucam kwadratem i trzeba przyznać że konsola dobrze dobiera sposób zakończenia akcji do sytuacji boiskowej aczkolwiek od czasu do czasu zdenerwuje złym dobraniem layupa co kończy się demoralizującą "czapą" ze strony obrońcy.

Pozdrawiam.

PS. Gra daje kapitalną możliwość uploadu filmików/zdjęć z gry na serwer 2Ksports i dzielenia się nimi z innymi. Dla przykładu daję link do mojego pierwszego slam dunka :) http://community.2ksports.com/community/media/viewer.cfm?mediaid=538744
 
Ostatnia edycja:

jedi22

New member
Witam
Mam mały problem z NBA2K10, jest tak odpalam grę wybieram NBA today, odpalam jeden z meczy, które będą rozgrywane w aktualnym dniu, zagram, na koniec meczu naciskam quit, pokazuje mi się menu główne i teraz, ponownie chcę wejść do NBA today ale ten tryb mi się już nie włącza tylko pokazuje się coś takiego jakby quick game, orlando vs moja ulubiona druzyna:sad: I za nic w świecie nie mogę powrócić do nba today, muszę za każdym razem włączać grę ponownie żeby pokazały się wyniki z poprzedniego dnia i aktualne dzisiejsze spotkania.
Może ktoś wie jak wejść ponownie do tego Nba today?
 

Redundantor

New member
Zachęciliście mnie do ściągnięcia i zainstalowania 2k10. Rzeczywiście świetna, ale... co ona ma czego brakuje nba live 10?

Mam tylko wrażenie, że postacie są większe w live.

Sterowanie bardzo podobne, grafika bardzo podobna, nawet zespoły w demku te same. Co więcej, w NBA live 10 demo można pociąć w dwie osoby na 2 pady, a dopiero tu gra pokazuje wartość. Ostatnio ze 3 godziny graliśmy w 3 osoby w demo i nie mogliśmy się oderwać.
 

yasiekt

New member
Redundantor napisał:
Zachęciliście mnie do ściągnięcia i zainstalowania 2k10. Rzeczywiście świetna, ale... co ona ma czego brakuje nba live 10?
W zasadzie to nikt nic nie pisał że Live jest gorsze, natomiast nie ma co dyskutować pod kątem która gra lepiej oddaje wydarzenia na parkiecie i która lepiej "symuluje" zachowania prawdziwych koszykarzy. Live jest zdecydowanie bliższa arcade'owi, jest dużo bardziej przystępna (vide gra tyłem do kosza, DUŻO ŁATWIEJSZA W OBRONIE, zresztą sam tryb kozłowania i prowadzenia piłki w 2k10 i live to wogóle inna bajka i potrafi nastręczyć sporo problemów na początku. Poza tym 2k10 ma dużo bardziej rozbudowany tryb franszyzy, My player no i ma "slidersy", które pozwalają na bardzo dużą ingerencję w samą rozgrywkę i uczynić ją naprawdę niewybaczającą błędów, taki tryb hardcore :)
IMO Live jest po prostu bardziej 4FUN. Przekonałem się o tym grając z bratem w trybie "kanapowym" w NBA 2K10, dla niego po prostu była za mało "intuicyjna" zarówno pod kątem sterowania jak i "czytania gry", ustawiania się. Live takich problemów nie sprawia ale w dłuższym okresie czasu jest po prostu "płytsza".
 

yasiekt

New member
No i stało się, NBA 2k10 genialna gra wku**iła mnie niemiłosiernie. Nie wiem może ktoś z Was też miał taki przypadek i może mi jakoś pomóc. Mianowicie wczoraj zakończyłem playoffy w trybie My player i przechodzę do nowego sezonu. Zagrałem ze 3 drille chcę zagrać pierwszy mecz i .... dupa, gra się wiesza, zamurowało mnie, myślałem że czasy blaszaka i zawiech gier mam już za sobą. No nic, na szczęście zrobiłem backup save'a przed końcem sezonu i ruszam jeszcze raz, udało mi się zagrać mecz więc myślę sobie że wszystko ok, chcę grac następny i powtórka ! Gra znowu się wiesza :( W międzyczasie zrobił się autosave (KUUUUUUUU*WAAAAAAAA!!!!!!!) i nawet nie mam jak wrócić. Jak patrzę w schedule wynik jest inny niż tym, którym zakończył się mecz a wynik ostatniej kwarty 19-0 wyraźnie pokazuje że gra nie zaliczyła żadnego punktu mojej drużyny w ostatniej części meczu(za to moje statystyki z ostatniej kwarty są zapisane w karcie zawodnika). Najlepsze jest to że można grać drillsy, shootaround a meczu już nie, pewnie ze względu na jakiś błąd w bazie danych save'u. Może komuś coś takiego się przydarzyło i dał sobie z tym radę. Nie chcę rzucać do śmieci niemal 1,5 miecha grania i zaczynać od nowa zwłaszcza że nie ma gwarancji że się to nie powtórzy. Pozdr.
 
Do góry