Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mój ci on :)
6b8df8082e577ce363d851eb1c26f30d.jpg
7db0cac7d8eaad522617f9b98462eecc.jpg
0db85e4fd54b460a664fd1f098d5f7d1.jpg
9dec8121d767771fa460c2d8d1012b7b.jpg
a1935cbb75684f622b4997247bcd9ecc.jpg
85903d0af84422fcc6c51e1613a8dec0.jpg


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jordan, opróżnij swoją skrzynkę, nie można wiadomośći Ci wysłać...
 
Wykonanie takie sobie bym rzekł, jak taboret z Agaty meble, ale może tak ma być ;) Jak te suby Heco w ogóle się spisują, ile kosztował?

Muszę się z Tobą zgodzić, bez maskownicy wyglada jak skrzynka od „Kazia z szopki”. To połączenie górnej płyty z frontem wyglada tragicznie. Rozumiem ze miało być do kompletu ale za cene 2.8k kupiłbym Velodyna lub Klipscha.
Miłego użytkowania życzę.
 
Gramofon u Darka to AD Fontens robiony ręcznie przez p.Andrzeja Kozłowskiego. Jak dla mnie najpiękniejsze gramofony z naszego rynku. Manofoaktura ma to do siebie że każdy gramofon składa pod indywidualne zamówienie klienta i każdy gramofon może być zupełnie inny.. :)
 
No nieźle, jest trochę tego sprzętu. Widać, że pasjonat.
Co to dokładnie za sieciowca masz po prawej stronie po środku?

Gramofon też bajka, właśnie w takie "coś" chciałem iść swojego czasu.

Po prawej stronie od dołu stoją Dune HD Max z napędem Blu Ray - sprzęt ma już kilka lat ale szkoda sprzedawać ze względu na napęd, czasem jakąś płytę wrzucę, wyżej nowsza generacja DUNE HD DUO 4K a nad nimi tuner sat VU Solo 4K. Co do gramofonu to naprawdę super, udany sprzęt robiony przez pasjonata p. Andrzeja z Włocławka. Gra pięknie nawet starsze polskie płyty, ja mam wkładkę MM Goldringa 2100. Zamawiając sprzęt u p. Andrzeja dostajesz full wypas wyposażenie, kable Pro Link, wagę do zmierzenia nacisku igły, specjalną szmatkę do czyszczenia, latarkę do obrotów, kolce, smar, kalibrator, matę na talerz plus fachowe doradztwo i kalibrację na miejscu. W zestawie nie ma tylko wkładki przy odbiorze gramofonu trzeba pojechać osobiście, spędzić czas na miłej rozmowie i p. Andrzej wszystko poustawia. Gramofon ma rzadkość - 12 calowe ramię, wygląd też robi wrażenie, talerz składa się z 3 części, dwóch mosiężnych talerzy a po środku śnieżno biały akryl ( ja sobie zrobiłem oświetlenie co fajnie podświetla ten akry i super to w nocy wygląda. Talerz bagatela waży 20 kg. Wykończenie ja mam fortepianowe ale można zamówić inne i tańsze. Ja ze swojej strony polecam ten gramofon, w tej cenie nie dostaniecie takiego sprzętu z takim wyglądem i dźwiękiem

Polecam zapoznać się ze stroną http://adfontes.com.pl/

Dla ciekawostki, mój gramofon pojechał z p. Andrzejem do testów do miesięcznika Audio i w końcu ukazała się recenzja http://audio.com.pl/magazyn/24254-10-2017
 
Ostatnia edycja:
Ten sub heco ma 2 membrany??
Też nie jestem przekonany do suba heco a cena 2,8 tym bardziej lepiej chyba klipsza 12 lub 15 w zależniści od pomieszczenia ;)
I jakoś dziwnie wygląda jak nie ma centralnie membrany. Więc jak.to gra? Wali prosto w klumne?? To rezonans chyba jakiś musi być lub nie gra jak trzeba bo od razu ma przeszkode przed sobą
 
Ostatnia edycja:
Ten sub heco ma 2 membrany??
Też nie jestem przekonany do suba heco a cena 2,8 tym bardziej lepiej chyba klipsza 12 lub 15 w zależniści od pomieszczenia ;)
I jakoś dziwnie wygląda jak nie ma centralnie membrany. Więc jak.to gra? Wali prosto w klumne?? To rezonans chyba jakiś musi być lub nie gra jak trzeba bo od razu ma przeszkode przed sobą
Tak ma 2 jedna aktywna druga pasywna
Lecz nie czuje nic dziwnego w odsłuch bas jest normalnie odczuwalny

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
New Phalanx to osobna linia, w ktorej sa tylko subwoofery. Jest to podobno odpowiedz na Velodyne i Rel. Modele 202 i 302 podobno sa ok ale ten najmniejszy z serii (zacytuje Marcina T) - "To podobno Lipa". Takie opinie zaslyszalem od Branzy, wiec...

Kazda seria glosnikow Music Style, Aleva, Celan maja swoje suby. New phalanax jest "podobno - znowu ploty" nizej schodzacy i bardziej kontrolowany od suba serii Celan. Natomiast Celan jest Mocniejszy.
 
D
U mnie w głównym systemie stereo nastąpiły zmiany ,, softwarowe''.

Miałem przyjemność gościć u siebie specjalistę na kolejnej zabawie z moim systemem aktywnym.Mam aktywne pre analogowe ośmiokanałowe i ośmiokanałową końcówkę mocy. Do tego paki czterodrożne D.I.Y. Za źródło robi miniPC tylko do audio ( Pipo X9) z systemem Foobar2000. Z niego po USB wchodzę do DAC-a zbudowanego na modowanym Soekrisie z bardzo solidnym zasilaniem ( 7 zasilaczy Salas) i modułem Amanero.
Dźwiękowiec, akustyk i elektronik w jednej osobie rozstawił u mnie w pokoju sprzęt pomiarowy i komp do generowania sygnałów testowych, wpiął go w mój system i zaczęła się zabawa. Pomierzył ponownie ( bo już raz u mnie był na pierwsze pomiary) dźwięk z każdego przetwornika osobno w miejscu odsłuchu. Czyli reszta była wyłączona a sygnał testowy odtwarzał np. tylko lewy głośnik wysoko tonowy. Czyli u mnie osiem pomiarów. Następnie mierzył tak samo w miejscu odsłuchu dźwięk osobno z sekcji średnio-wysoko tonowej i tak samo osobno tylko z basowej. Na koniec robił pomiar już dla całej kolumny. Oczywiście to samo dla lewej i prawej paki.
Następnie porównywał wykresy tych pomiarów. Kolejnym krokiem było ustawienie mojej zwrotnicy aktywnej analogowej mierząc w miejscu odsłuchu i porównując uzyskiwane wykresy. Tak aby wykres z lewej paki był jak najbardziej zbieżny z tym prawej. Podobno wyszło to nieźle. I na koniec wynik tych pomiarów i obliczeń audiosynergii został naniesiony do DSP Foobara celem skorygowani ustawień.
Wynik tej zabawy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Obecnie dźwięk ma dużo lepszą separację, szczegółowość i większą kulturę grania. Najbardziej zmienił się jednak bas. Schodzi dużo niżej i ma więcej faktur. No i jest go tam gdzie potrzeba więcej.
Na razie górka na 70Hz została skorygowana też w Foobarze, ale to się na dniach zmieni. audiosynergia dorobi mi osobną małą obudowę z elektronicznymi analogowymi korektorami tego pasma przed końcówką mocy, jako element zewnętrzny i zakres basu w tym miejscu będzie korygowany sprzętowo a nie poprzez DSP.
Jak tylko ktoś ma możliwość przekonania się co wnosi do dźwięku profesjonalny pomiar u siebie w miejscu odsłuchu i korekcja DSP w playerze, to polecam takie rozwiązanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry