Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dla fanow Transformersow, tez sie cos znajdzie: ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Jujsn9wunyg
Ten bajer z chowanym tv pod łóżkiem to coś idealnie dla mojej znajomej architektki. Twierdzi, że tv w sypialni jest największym grzechem i nigdy przenigdy nie powinien się tam znajdować, gdyż sypialnia służy do czego innego. Poniekąd ma trochę racji ;)
Jak dla mnie bajer fajny, ale na tym koniec :(
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=mW721M2XhXM[/URL]
Dokładnie, nie kręci mnie to i nie widzę w tym celu i dla mnie jest to mało praktyczne, co nie znaczy, że innym nie może się podobać ;) Gdybym to miał to chyba tylko by poszpanować 1-2 razy znajomym i na tym by się skończyło ;)
Kiedy chcę obejrzeć tv to siadam i włączam z pilota, a tu trzeba jeszcze czekać, aż tv wyjedzie na powierzchnię.
Nie mniej jednak jako pokazówka robi wrażenie i również chętnie obejrzę dokonania alkebaba.
 
Ostatnia edycja:
Wcześnie widziałem wiele podobnych rozwiącań, można je zobaczyć również poniżej. W tym przypadku nasi wschodni przyjaciele ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3IZFhBwrI7s
https://www.youtube.com/watch?v=83Ucr93JSAg

A tu niby dom przyszłości. Jak dla mnie to więcej rzeczy do zepsucia i wszelkiego typu awarii.
Już sobie wyobrażam, rano wstaje i chce obejrzeć wiadomości i wypić kawę.
nagle coś się zacina lub brak napięcia. Co robię, wzywam serwis :p

https://www.youtube.com/watch?v=Zv4fsfeSe0U
 
Z uwagi na malutkie zmiany w salonie/kinie domowym pozwolę sobie wkleić kilka fotek. Po paru miesiącach kolejne zmiany, doszła wygodna sofa i fotel na którym oglądanie filmów to bajka....;-) godzinami można leżeć i się relaksować.
Tylne głośniki zostały powieszone 30 cm nad uchem słuchacza i skierowane w docelowe miejsce odsłuchu. Głośnik centralny również zmienił swoje położenie za radą kolegów z forum...;-) Aha zielone rozpraszacze dźwięku są autorstwa mojej żony.... w planach gruby dywan.

imageupload


img host


picture share


photo uploading
kilka zdjęć z projekcji:

img host


upload gif
 
Ładny pokoik. Bardzo podoba mi się ta stylizacja, szczególnie frontowej ściany a konkretnie mebla sprzętowego. Za Jamo może nie przepadam, ale nie w tym rzecz. Tu mają czym oddychać, maja przestrzeń, którą potrzebują i wygląda to bardzo profesjonalnie. Predatorki nie pozostawiają złudzeń kto tu rządzi :) Wygodne "kinowe" siedzenia :eek:k:
Martwi mnie tylko "surowa akustyka" czyli brak jakichkolwiek wytłumiaczy, rozpraszaczy, itp. Klaśnij w ręce, jest pogłos? Czy nic nie dudni w dolnych, średnich rejestrach? Chociaż jakiś mały dywanik by się przydał.
Pytanie kolejne, czy sub postawiłeś metodą prób i błędów, po testach czy po prostu postanowiłeś, że tam będzie stał?
Pozdrawiam
 
Do Krzysztofradio:
Dziękuję za ocenę, odnośnie pochłaniaczy dźwięku to wszystko jest w planach. Mianowicie: na podłogę gruby dywan, na boczną i tylną ścianę obrazy oraz na całą długość pokoju gruba kotara zaciemniająca. Pod oknem stoi już stół z krzesłami. Po prawej stronie w miejscu gdzie występuję pierwsze odbicie fali (mierzone lusterkiem na ścianie) od kolumn frontowych stoi 5 dużych kwiatów w donicach. Odnośnie pogłosu to masz rację dywan praktycznie go niweluję, próbowałem z mniejszym dywanikiem shaggy o rozmiarze 160/200. Aktualnie planuję 300/200. Odnośnie suba to postawiłem go od tak sobie, ponieważ żona mi raczej nie pozwoli aby stał gdzieś indziej. W grę wchodzi tylko ściana z KD. Wiem że powinienem usiąść na sofie, puścić płytę testową z basem a osoba z subę powinna się przemieszczać po pokoju i tam gdzie będzie najlepiej pracował sub tam go zostawić ale też jest druga połowa która i tak mi już na dużo pozwala...;-)
 
Czyli idziesz dobrą drogą, do końca, tak trzymać :)
Projektor by się przydał ;)
Do ustawienia suba nie trzeba dwóch osób. W pojedynkę robi się to tak:
Ustawiasz suba w miejscu słuchacza, na kanapie, następnie to Ty przechadzasz się po pokoju, właściwie w pozycji leżącej, najlepiej tak, by Twoje ucho było na wysokości suba (przetwornika) i szukasz, gdzie wg Ciebie bas gra najlepiej. NA plus dla żonki może być to, że może akurat się okazać, iż wyląduje za kanapą, lub będzie mniej widoczny :)
 
Ostatnia edycja:
super, ze smakiem i bez przesady. marzy mi sie tej wielkosci pokoj zeby wykorzystac moje kolumny, niestety musze sie ciskac przez co w moim pokoju akustycznie mialem sporo walki a i tak jeszcze sporo brakuje. gratulacke jeszcze raz swietne kino.
 
Fotele pierwsza klasa, a sam pokoj swietny.
Jezeli chodzi o krzaka ktory tam stoi, to akurat tutaj wyglada bardzo ladnie.
Do tego moi ulubiency, Predzie na kolumnach i Arni na tv. Nic wiecej do szczescia nie potrzeba. Wlasnie tak powinno to wygladac, jedna sciana w mieszkaniu powinna byc NASZA ;)
Napisz jeszcze co to za regaly tam masz, to jest wlasna produkcja, czy tez rozebrales jakis stolik, szafe i wykorzystales jako mebel pod sprzet?
 
Rewelacja, szafka pod TV w moim stylu :)
Wypoczynek miażdży... Też myślę o wymianie, żonka chciała biały ale będzie zbyt blado, jak w szpitalu :p dlatego planujemy wymienić na taki sam czerwony tylko z obniżanymi oparciami. Puki co jeszcze nie znaleźliśmy tego jedynego.
Gratuluje salonu!
 
Dziękuje koledzy za miłe słowa ale sami wiecie że nasza pasja idzie w parze z kompromisem naszych drugich połówek a nie zawsze to co sobie wymyśliliśmy wejdzie w życie…;-)
Do krzysztofradio:
Ciiiii projektor jest w planach jak będzie na pewno wstawię kilka fotek….;-)
Powiem Ci, że tej metody z subem nie przerabiałem….;-) I za to lubię to forum, jeśli sam nie wpadniesz to Ci koledzy coś fachowo doradzą i pomogą.
Do collider:
Koledzy, odnośnie rtv-ki pod telewizor, to sam to projektowałem i robiłem na zamówienie. Mianowicie wszystko rozchodzi się o przyszły ekran który jak będzie rozwinięty to ma się zatrzymać nad kolumną centralną. Wszystkie rtv-ki które oglądałem nie spełniały moich oczekiwań ponieważ były za wysokie, a sprzęt ustawiony na nich wchodził by w powierzchnie aktywną ekranu. Aha cała górna powierzchnia jest szufladą wysuwaną w całości na dotyk i ją mogę zdjąć ponieważ jest tylko postawiona na standzie. Na tym zdjęciu będzie widać:

upload image free
Do ulti:
Odnośnie wypoczynku to mieliśmy to samo. Zwiedziliśmy chyba wszystkie salony w wawie i nic nam nie odpowiadało. Wszystkie nowe sofy są do połowy pleców i nie wygodne, co chwilę muszę się poprawiać, zjeżdżam tyłkiem i najważniejsze nie miałem oparcia pod głowę. Ten wypoczynek spełnia wszystkie nasze wymagania i można cały dzień się wylegiwać.
Do armaning:
Predatorki moi ulubieńcy…;-)


free image hosting


image ru
 
Do góry