Następna toshiba 40vl748

djzwierzak

New member
Witajcie.

Otóż myślałem już od jakiegoś czasu nad wymianą tv. Niestety ale on działa i działa i działa. Ostatnio potraktowałem chyba źle matryce szklaną i skaszaniłem sprawę. Problem opisałem w dziale serwisu.



Tutaj natomiast szukam pomocy w doradzeniu doboru nowego tv.

Tv musi wejść w dziurę 127 cm szerokości na 80 cm, lecz musi wejść jeszcze ręka aby coś podłączyć. Naprzeciwko telewizora są okna i w teraźniejszym telewizorze ładnie widać okno zasłony itp. Może jakieś teraźniejsze matryce niwelują to chociaż trochę...


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 17 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i lekko po skosie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna za plecami, Raczej ona wschodnie, ale jednak dość dużo światła wpada i widać okna w teraźniejszym telewizorze
7. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wszystkie możliwe kodeki dzwiękowe, dość duży wachlarz odtwarzanych rodzai filmów przez usb. Optyk i hdmi najlepiej od boku aby umożliwić bliskie powieszenie do ściany ( fajnie by było)
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Onkyo jako przesyłanie sygnału, cyfrowy polsat
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner onkyo a co jeszcze to wyjdzie w praniu
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-6
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Teraz miałem błyszczącą i chyba przez te odbicia wolałbym coś matowego.
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Telewizja satelitarna, netflix.
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie.
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? może kiedyś
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zarówno w dzień jak i wieczorem.
16. Preferencje co do wielkości? coś co się zmieści w 127 cm szerokości.
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak odzwierciedlenia kolorystycznego. Czarny ma być czarny a nie szary.
18. Preferencje co do marki ? Miałem toshibe i przez 7 lat mnie nie zawiozła, lecz jak coś innego się trafi będzie fajnie
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maks. 3- 4 tys ale cena jakość. Jak to moja kobieta powiedziałą "tv to tylko tv"



Dziękuję za wszystkie porady i pomoc w doborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb brałbym już nowe modele:
- LG 55Nan8 863 - masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
- Oled 55X98 programie
- LG 55Nano 903 w programie
- Philips 55PUS9104 w programie
Sony 55XF9005 za 3599 zł
 
Do góry