Następca Pioneer SC-1224

klosz007

New member
Cześć,

Czy ktoś pamięta kiedy w sprzedaży w 2104 roku pojawił się Pioneer SC-1224 i ile kosztował na początku ? Obecnie można go kupić za ok. 3500 zł. Byłbym zainteresowany jego następcą z HDCP 2.2 ale nie wiem ile czasu przyjdzie jeszcze na niego czekać i ile będzie kosztować.
Zakładam, że powinien wejść do sprzedaży w podobnym okresie 2015 co SC-1224 w 2014 i cena początkowa będzie podobna.

Z drugiej strony zastanawiam się czy HDCP 2.2 (i w efekcie 4K passthrough) jest mi naprawdę potrzebne i czy nie kupić SC-1224. Jednakże amplituner kupuje się zwykle na wiele lat (obecnie posiadam VSX-917, już nie wiem o ilu lat).

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

skeppa

New member
Wyższe modele pionka wychodzą u nas lipiec-sierpień. Ten model wyjściowo był ok. 1000 zł droższy. Jego następca na wejściu będzie kosztował pewnie ok. 5 tysi. Z zalet oprócz wspomnianego hdcp 2.2 będzie wbudowane wifi. Zewnętrzny adapter to chyba największy feler w pionkach. Ja swój wywaliłem po tygodniu męki podpiąłem net kablem i po problemach wszystko śmiga aż miło. No ale decyzję musisz podjąć sam.
 

klosz007

New member
No to trochę dużo jeśli koło 5 tys. Chyba bym go za tyle nie kupił i musiał jeszcze długo czekać aż stanieje do granicy mojej wytrzymałości (ok. 4 tys). Widzę, że SC-1224 jest już do dostania nawet za mniej niż 3500.

Widziałem, że za chwilę będzie lub jest w sprzedaży VSX-1130 - jest podane 3500zł ale to jest jakaś pomyłka przy tym co oferuje ten model, cena zupełnie niekonkurencyjna w stosunku do tego co oferuje SC-1224 który jest o klasę lepszym modelem. Ostatnio widziałem w salonie nowy model SONY STR-DE1060 i ten kosztuje 2600zł - jak dla mnie VSX-1130 nie jest w niczym lepszy od 1060 i powinien właśnie tyle kosztować co ten SONY.

SC-1224 byłby dla mnie idealnym modelem gdyby nie brak HDCP 2.2 i jeszcze okazało się, że jest bardzo głęboki (44cm) i chyba nie wejdzie mi do szafki RTV. Cała konkurencja którą ew. rozważam jest płytsza (poniżej 40cm).

WiFi nie potrzebuję - i tak mam podciągnięty Ethernet do szafki RTV.

Ogólnie szukam amplitunera który pociągnie moje Magnaty (oficjalnie mają podane "4-8 omów", niby mój obecny VSX-917 w trybie 6 omów nie protestuje ale wskazany byłby amplituner z obsługą kolumn 4 omy), miałby HDCP 2.2 i nie wykończył mnie cenowo. A jeśli nie obsługuje kolumn 4 om to żeby miał pre-out. Niestety 'czterocyfrowy' VSX-1130 za 3500zł nie ma pre-out (wstyd !).

Pasował by też Denon AVR-X3100W (normalne wymiary, obsługuje kolumny 4 omowe) ale nie ma HDCP 2.2. I też nie wiem kiedy wyjdzie następca tego modelu z HDCP 2.2 i ile będzie kosztować.
 
Ostatnia edycja:

skeppa

New member
No to masz 2 wyjścia. Brać to co jest, albo znów czekać rok aż nowe modele potanieją. no i 3 opcja dalej szukać :)
 

klosz007

New member
Jeszcze jest Yamaha RX-A1020 (obecnie już za ok. 4000zł), też bez HDCP 2.2. Obsługuje kolumny 4 omowe i ma normalne wymiary. Yamaha zdaje się wcale nie przymierza się do amplitunerów z HDCP 2.2. Marantz też nie ma obecnie HDCP 2.2, poza tym jego okrągłe wyświetlacze zupełnie mi nie leżą.

Główny problem z tym HDCP 2.2. Zakładając, że np. za rok czy dwa kupił bym BluRay 4K to jak to podłączyć do systemu z amplitunerem bez HDCP 2.2 ? Nie można wstawić amplitunera pomiędzy odtwarzacz a TV. Miałem świetny plan, żeby wpiąć odtwarzacz do TV po HDMI a dźwięk wypuścić do amplitunera kablem optycznym lub coax ale kolega uświadomił mnie, że żaden wielokanałowy dźwięk Hi-Res (czyli DTS-MA czy TrueHD) nie da się przesłać po kablu coax/optycznym (za mała przepustowość), konieczne jest HDMI.

W takim układzie mając tuner bez HDCP 2.2 jedyna opcja to odtwarzacz wpięty bezpośrednio do TV i audio puszczone do amplitunera z TV oddzielnym kablem HDMI po ARC ale wtedy pytanie czy TV faktycznie przepuści na wyjście ARC to co dostanie innym wejściem. Obecnie nie mam tego jak sprawdzić.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeszcze jest Yamaha RX-A1020 (obecnie już za ok. 4000zł), też bez HDCP 2.2. Obsługuje kolumny 4 omowe i ma normalne wymiary. Yamaha zdaje się wcale nie przymierza się do amplitunerów z HDCP 2.2. Marantz też nie ma obecnie HDCP 2.2, poza tym jego okrągłe wyświetlacze zupełnie mi nie leżą.

Główny problem z tym HDCP 2.2. Zakładając, że np. za rok czy dwa kupił bym BluRay 4K to jak to podłączyć do systemu z amplitunerem bez HDCP 2.2 ? Nie można wstawić amplitunera pomiędzy odtwarzacz a TV. Miałem świetny plan, żeby wpiąć odtwarzacz do TV po HDMI a dźwięk wypuścić do amplitunera kablem optycznym lub coax ale kolega uświadomił mnie, że żaden wielokanałowy dźwięk Hi-Res (czyli DTS-MA czy TrueHD) nie da się przesłać po kablu coax/optycznym (za mała przepustowość), konieczne jest HDMI.

W takim układzie mając tuner bez HDCP 2.2 jedyna opcja to odtwarzacz wpięty bezpośrednio do TV i audio puszczone do amplitunera z TV oddzielnym kablem HDMI po ARC ale wtedy pytanie czy TV faktycznie przepuści na wyjście ARC to co dostanie innym wejściem. Obecnie nie mam tego jak sprawdzić.

Wszystkie firmy w tegorocznym wydaniu szykują HDCP 2.2.Yamaha również RX-V779 - RX-V - AV Receivers - Audio & Visual - Products - Yamaha United States
 
Do góry