Następca 55XD8505 55-65 cali

Machinero

Member
Cześć !

Niestety po 6 latach matryca w moim Sony 55xd8508 powoli się kończy. Pojawiły się paski przepalonych diod na całej długości i wysokości matrycy.
Jestem trochę zniesmaczony tym faktem - uważam 6 lat pracy za absurdalnie krótki czas użytkowania TV, szczególnie, że znam wiele starszych LED-ów Samsunga i Philipsa które działają o wiele, wiele lat dłużej.
Jednak do puenty - czas na wymianę.
Szukam 55-65 cali do jasnego salonu. Głównie Youtube, Streaming-i. Oglądam też trochę TV za pomocą Karty CI - fajnie gdyby pilot miał przyciski numeryczne do szybkiej zmiany kanałów.
Priorytety - dobra czerń i szybki, nie lagujący system (główne bolączki 55XD8505). Gdyby montaż był w standardzie VESA 200x200 byłoby extra - nie musiałbym zmieniać wieszaka i wiercić nowych dziur.

Poprzedni TV kosztował ok 5500 PLN - co za 6 lat użytkowania uważam za smutny żart.
Chciałbym więc wydać max 5k - może bliżej 4k ?
Jeśli za TV z nawet najlepszą czernią, kontrastem czy przetwarzaniem obrazu mam zapłacić 8-9K, a posłuży mi 5-6 lat to wolę dać połowę tego - i po czasie wymienić na nowy model.

Pomimo nieco gorzkiej wymowy postu będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Oczywiście SONY odpada - drugi raz im nie zaufam.
 

luck76

Well-known member
Cześć !

Niestety po 6 latach matryca w moim Sony 55xd8508 powoli się kończy. Pojawiły się paski przepalonych diod na całej długości i wysokości matrycy.
Jestem trochę zniesmaczony tym faktem - uważam 6 lat pracy za absurdalnie krótki czas użytkowania TV, szczególnie, że znam wiele starszych LED-ów Samsunga i Philipsa które działają o wiele, wiele lat dłużej.
Jednak do puenty - czas na wymianę.
Szukam 55-65 cali do jasnego salonu. Głównie Youtube, Streaming-i. Oglądam też trochę TV za pomocą Karty CI - fajnie gdyby pilot miał przyciski numeryczne do szybkiej zmiany kanałów.
Priorytety - dobra czerń i szybki, nie lagujący system (główne bolączki 55XD8505). Gdyby montaż był w standardzie VESA 200x200 byłoby extra - nie musiałbym zmieniać wieszaka i wiercić nowych dziur.

Poprzedni TV kosztował ok 5500 PLN - co za 6 lat użytkowania uważam za smutny żart.
Chciałbym więc wydać max 5k - może bliżej 4k ?
Jeśli za TV z nawet najlepszą czernią, kontrastem czy przetwarzaniem obrazu mam zapłacić 8-9K, a posłuży mi 5-6 lat to wolę dać połowę tego - i po czasie wymienić na nowy model.

Pomimo nieco gorzkiej wymowy postu będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Oczywiście SONY odpada - drugi raz im nie zaufam.
Piszesz, że po 6 latach padł i zapłaciłeś za niego 5,5 TPLN. Gdzie kupowałeś, jeśli mogę zapytać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenpowej z uwzględnieniem Twojego doświadczenia z Sony :
  • Philips 65PUS 8818 za 4399 zł
  • Samsung 65Q77 za 4299 zł


Mini led :
  • TCL 65C805 za 4799 zł
  • Philips 65PML9008 za 5599 zł
  • TCL 65C845 za 5399 zł
  • LG 65Qned 913 za 4999 zł

Wybrałbym mini led TV.
Dla członków forum masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów.
 

luck76

Well-known member
Media Markt. To ma jakieś znaczenie ?
W 2016 można było za ok 5k wyrwać a w 2017 (czyli 6 lat temu) jeszcze taniej. Także podwòjny pech. Drogo kupiony, dodatkowo na końcu cyklu życia w handlu i do tego padł był. Teściunia drugi tv (obok Panasa AS640) - 55x9305, nabyty na początku cyklu życia (wrzesień 2016) za ok 6,5k gra zajebiscie dobrze cały czas. Ale takie to czasy, przepłacasz i jeszcze nie żyje ile byś chciał :)
 

Machinero

Member
W klasie cenpowej z uwzględnieniem Twojego doświadczenia z Sony :
  • Philips 65PUS 8818 za 4399 zł
  • Samsung 65Q77 za 4299 zł


Mini led :
  • TCL 65C805 za 4799 zł
  • Philips 65PML9008 za 5599 zł
  • TCL 65C845 za 5399 zł
  • LG 65Qned 913 za 4999 zł

Wybrałbym mini led TV.
Dla członków forum masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów.
Dzięki KIKI !

A jeśli chciałbym zostać jednak w 55" co byś proponował ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz jeszcze lepsze modele :
Philips 55oled 718
Tcl mini LED 55c845
Samsung mini LED 55qn91

Napisałeś że szukasz 55 / 65 .
Miałeś 55" więc warto jednak iść za głosem i brać 65"
Taki Ci się mieści ?
 

Marlo

Active member
Sony 43XD8005 kupiony w 2016r , podświetlenie padło w 2021r,
też byłem zawiedziony,Samsung 40KU6470 kupiony w tym samym czasie,
w 2021r dałem go sąsiadom, i śmiga u nich cały czas jak ta lala,
chyba dużo by postawiło że wcześniej padnie Samsung , a nie Sony.😉
 

technodrome

New member
Witajcie, podepne się pod temat żeby nie zaśmiecać nowym, podobnym wątkiem.

Posiadam obecnie 12-letniego Sony KDL-40ex720. Do dziś działa bez zarzutu. Cały okres użytkowania bez najmniejszej usterki ale... przyszła pora na zmianę. Być może wyda się to dziwne ale na dziś zamykam się tylko na Sony. Mam nadzieję że zrozumiecie i pomożecie. Pytanie jaki polecacie tv 55" w budżecie do 6k? LED czy dołożyć i brać OLED?
Oglądane głównie serwisy streamingowe, sport. Od czasu do czasu konsola.
Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

Sony KD-55X85L

Sony XR-55X90L
Może jakiś inny model godny polecenia?
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zamykasz się na Sony to masz tylko modele które podałeś w klasie.
No Chyba , że dołożysz do Oled TV, to będzie już najwyższa jakość .
Masz SOny 55A84L za 8199 zł dodatkowo z pakietem.
 

technodrome

New member
Z jednej strony szkoda ale z drugiej za to mam mniejszy ból głowy bo wyboru będę dokonywał spośród 3 modeli. Ten który podałeś jest godny uwagi i myślę że jeśli budżet mnie puści to mam faworyta.
Dzięki!
 

technodrome

New member
A jesteś mi w stanie powiedzieć jaka jest różnica między kd-55x85laep a kd-55x85l?
Z tego co widzę to różnice są kosmetyczne ale może jednak mają one wpływ na jakość obrazu?
 
Do góry