Napisy w 3D

nysiara

New member
Witam drogich forumowiczów! Mam wielki problem z napisami do filmu Hobbit w systemie SBS. Działając zgodnie z poradnikiem hdtv.com.pl/forum/3d-tv/94207-3dsubtitler-napisy3d-tutorial.html stworzyłem sobie napisy z roszerzeniem .sup, następnie zmienilem je na .sub . Po podłaczeniu dysku z filmem i otworzeniu go, napisów w ogole nie ma. Wybierając w menu własciwosci napisów, TV je teoretycznie widzi bo moge bawic sie ich ustawieniami, natomiast w czasie trwania filmu nie ma ich wcale. Szukajac dalej rozwiazania 'wmuksowałem' napisy do filmu za pomoca mkvmerge. Po odpaleniu filmu na komputerze napisy sa wyswietlane po obydwu stronach, czyli działa. Jednak po podlaczeniu dysku do TV napisy nie sa wyswietlane. Gdzie tkwi tutaj problem?

TV: LG lm670s 47 cali
 

rumcajs17

New member
Nie mam pojęcia, bo nie mam takiego problemu ale jeszcze bym spróbował zmienić nazwę napisów taką samą jak ma film może pomorze.
 

nysiara

New member
Zgadza sie, LG wyswietla .srt, ale jest to wersja "płaska" bez 3d i strasznie to kontrastuje - film widać tak jakby przez napisy, a jezeli sa 2 linijki napisow naraz to już mogiła.

Film, i napisy maja taka samą nazwe. Gdzieś czytalem ze LG wyswietla dobrze .sub tylko do 1mb. To prawda?
 
Do góry