Najtanszy LCD 32 o najlepszych parametrach

fomicz

Member
Kupuje LCD 32".
Sygnal z CTV.
Poniewaz jest to TV do pokoju dzieciecego szukam najtanszych modeli (cena do 1400). Ktory z ponizszych wybrac:
32LG2000 (1387 zl) czy Samsung LE-32A330 (1343 zl).
Generalnie szukalem czegos z jasnoscia >10000, ale Samsung w roznych zrodlach ma rozne parametry (7500-15000).
A moze jakas inna propozycja? Chociaz raczej nie chcialbym przekroczyc 1600 zl. (ceny z dostawa)

Ps.Jak to w ogole z tym kontrastem jest, np:Samsung LE32A451ma info, ze ma 10000 a na stwonach Samsunga 30000, podobnie z 32A330, na stronach Samsunga ma az 15000?
 
Ostatnia edycja:

a.b.m

New member
przyłączę się do pytania,
co prawda tv (32") nie jest do pokoju dzieciecego ale interesuje mnie jak najlepszy z najtańszych czyli do 1500zł

Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy ale w tej chwili moim faworytem jest
Toshiba AV500
w rachube wchodzi jeszcze LG 32LG3000

pozostałe niskobudżetowe tv rekomendowane przez forumowiczów niestety przekraczają ta magiczna kwotę 1500 zł (jak np. Sharp 32d44e o 200 zł)

jeżeli ma ktoś z was ciekawe propozycję..będę wdzięczny
 

sweetpee

New member
Różnie bywa z takimi "papierowymi" danymi. Jakiś czas temu też rozglądałem się za telewizorem i co prawda budżet i potrzeby rozmiarowe miałem większe, ale "ogólne" najlepsze wrażenie co do jakości obrazu wywarły na mnie telewizory LG. zwłaszcza patrząc na cenę ;) . Ja ze swojego tv jestem zadowolony, więc jak zbierasz głosy kto za czym ja stawiam na LG.
 

ximal

New member
Podpinam się pod pytanie. Czemu nigdzie nie ma testów telewizorów niskobudżetowych. Może panas 32lx80 ce3na już od 1418.
>>>----->
 

fomicz

Member
W koncu zamowilem Samsung LE32A330 za 1326 zl. loco w moim domu.

Zdecydowalem sie na troche lepsza marke, mimo gorszych parametrow.
 

Damaran

New member
jakby miał lepszą płynność to niczego więcej bym nie chciał (przynajmniej w kwestii współpracy z PC/konsolą)

Witam, chciałbym podłączyć się do tematu, napisałeś Marcin_gps apropo Funai i pracy z konsolą. Dokładnie od pewnego czasu interesuje mnie kupno LCD, 32 cale.

Telewizor ma służyć głównie do oglądania kablówki oraz do XBOX 360 oraz laptopa (zajmuję się grafiką i fotografią ale raczej nie mam wielkiej potrzeby korzystania z TV jako monitora, chyba że do wyświetlania zdięć)

Z laptopa polecą głównie filmy. Z konsoli korzystam często.

Laptop jak i XBOX podłączone będą kablem HDMI bezpośrednio, bez przejściówek.

Ograniczeniem jest tutaj budżet. Jak to zwykle bywa. 1500 zł (ewentualnie 1600 zł ale nie przekonuje mnie już taka kasa, patrząc jak HD jest wypierane przez FULL HD i tunery analogowe przez analogowo cyfrowe). Wynika to też z tego że nie jestem jakimś video czy audiofilem. Teściowie kupili w tej chwili 37 cali Full HD Samsunga. Hmmmm nie podoba mi sie obraz z kablówki. Na kineskopowym 23 wygląda o niebo lepiej. Na LCD jest strasznie ZIARNISTY !!! Nie chciałbym sie zawieść na nowym zakupie ale też nie bede narzekał - TV oglądam ale bez przesady. Częsciej filmy z dvd lub komputera.

Pokój 4,5 x 2,5 m
Okno na 2,5m ścianie
Nasłonecznienie - BRAK, widok na stronę północną.
Liczba osób - 2-3 na kanapie
Odległość - od 2m do 3m

TV albo będzie przodem do okna (lub pod lekkim kątem)
albo bokiem (patrząc na TV okno po lewej stronie)

Od dawna mam na oku 32LG3000 ale mało kto poleca te TV.
Słyszę o panasonicu np Panasonic TX-32LX80 no i funai, chociaż przy nim zawsze jest jakieś ALE.
Być może jeszcze w tym roku będzie wymieniana kablówka w mojej spółdzielni na cyfrową ale... oni będą dawali własne dekodery HD.
Powiedzmy ze przez kolejne 2 lata będę z tym TV. Z jednej strony wbudowany tuner mpeg kusi mnie do zakupu LG. Czy jednak warto?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
spójrz na zdjęcie z tego Funaja i powiedz czy kiedykolwiek widziałeś na żywo tak bladą twarz ? Przecież tu nie ma oznak życia na tej twarzy.
Panasonic już lepiej oddaje paletę barw - tak że możesz spokojnie sięgać po ten model.
 

janusz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
spójrz na zdjęcie z tego Funaja i powiedz czy kiedykolwiek widziałeś na żywo tak bladą twarz ? Przecież tu nie ma oznak życia na tej twarzy.
Panasonic już lepiej oddaje paletę barw - tak że możesz spokojnie sięgać po ten model.
Niby idiotów nie sieją, a tu proszę.
Oceniasz zdjęcie wrzucone do internetu, nawet bez wiedzy jaki był sygnał? Ta fotka nic nie mówi o TV, raczej o przekazanym sygnale i jakości zdjęcia, a nawet monitora na którym każdy przegląda inernet.
PS. Moim zdaniem ten TV faktycznie jest dość przeciętny, ale to nic nie zmienia, nigdy nie podjąłbym się oceny na podstawie fotki w internecie.
 

Damaran

New member
W takim razie jaki TV?
W "Co wybrać..." padły w tej cenie łącznie 4 propozycje :

Panasonic 32lx80
Funai LT6-m32bb
Samsung 32A451
LG 32 3000

który poradzi sobie najlepiej z kablówką i z dynamicznym obrazem z Xbox'a. Jak kontrast dynamiczny przekłada się na faktyczny kontrast?
 

Damaran

New member
Miałem okazję być dziś w MM.

Panasonic LX80 P - 1599 zł
Samsung LE 32 A 330 - 1499 zł

Stały obok siebie. Hmmmm no i teraz dziwna sprawa. W MM jest podłączona kablówka. Poprzeglądałem kilka identycznych programów na obu telewizorach i stwierdziłem ze SAMSUNG pokazuje ten obraz o wiele lepiej niż PANASONIC. Obraz był płynny, nie miał przeostrzeń ani nie był rozmyty. Na panasonicu było widać "rozmazane kwadraty" a lecący akurat na TVP 2 Cejrowski wyglądał jak kreatura człowieka.

Pytanie: czy SAMSUNG faktycznie lepiej wyświetla obraz?
Jak spisze się z dynamicznym obrazem np. z Xboxa czy kanałów sportowych?

Może ktoś miał doświadczenie z tym modelem.

Na dobrą sprawę w sklepie elektro ten model SAMSUNGA kosztuje 1320 zł
W 1500 zł zmieszczę się także z wyższym modelem czyli LE32B450 .

Panasonica nie ma.

Właśnie przeglądałem forum i internet i pomyślałem jeszcze o modelu 32LG5600 z FullHD za 1700 zł. Może jakiś krótki komentarz do tego TV coś poza tym cos jest na necie? Wiem, że polecacie Full HD powyżej 37 cali. Nie powiem ale zajmuję się grafiką i m.in laptop będzie współpracował z TV. Przekracza to mój budżet ale... może warto? Na pewno nic większego niż 32 cale.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Damaran

New member
No i po raz kolejny wybrałem się po sklepach i po raz kolejny wyszło na to że tak polecany Panasonic LX80P kiepsko radzi sobie z kablówką. Za to pozytywną ocenę zebrałem o SAMSUNG'ach. Ocenę z moich obserwacji.

Znalazlem też kilka pozytywnych opini o LG5600/5700 chociazby ze względu na Full HD które wykorzystam przy Xboxie i laptopie. CHociaż wiele osób skarży się na BUCZENIE telewizora i problem z podłączeniem notebooka kablem HDMI :(

Sam już nie wiem, zakładając że 1600 to max na 32 cale HD nadal jestem gotów dopłacić do FUllHD te 200 zł.

Może ktoś podsunie jakies nowe pomysły. Poprostu jestem na etapie w którym sam już nie wiem który z nich spełni moje oczekiwania lepiej. Co wyrobię sobie zdanie, odnajduję ukryte wady.
 

unity

New member
Podepnę się pod temat :)
Sam co prawda szukam trochę droższego w przedziale 1700-2300 ale też nie mam pojęcia co wybrać. Będę wdzięczny za podpowiedzi :)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Kupiłem kilka dni temu Samsunga 32B450 i powiem że jestem bardzo zadowolony , zapłaciłem 1550 zł w sklepie int. i w tej klasie cenowej nie widziałem nic lepszego i lepiej wyposażonego.Ma tuner w mpeg-u 4 co jest dla mnie wazne bo nie chcę miec dodatkowych pudełek i stosu pilotów - obraz ma dużo mozliwości ustawiań , ale po wstępnej zabawie widzę że będzie OK.Telewizir cichutki , nic nie brzęczy , jak dla mnie bardzo udany model.Nie chciałem Full HD bo nie mam takiego sygnałua HD ready przy tej wielkości wystarczy.Rozpoznanie robiłem w MM i w tej klasie cenowej ten grał poprostu najlepiej.
 

Damaran

New member
Szczerze powiedziawszy to bardzo walczę ze sobą z tym tunerem MPEG4 bo kablówka z którą mam umowę (dokładnie SATMont Szczecin) wprawdzając sygnał cyfrowy będzie dostarczała własne dekodery HD.

Co w moim rozumaniu oznacza, że nie mając cyfrowego tunera bez problemu poradzę sobie z sygnałem cyfrowym z kablówki. Chyba że jestem w błędzie.

Po nieprzespanej nocy stwierdziłem że stoję przed wyborem, kupić tani telewizor np LG3000 za 1350 zł albo dobre HD do 1500-1600 zł (ten samsung 450 - widziałem w RTV AGD i faktycznie na sygnale z kablówki bardzo ładnie gra, podobnie zresztą jak wspomniany wcześniej 330)
Albo dopłacić do 1800 i kupić tego LG 5600/5700 z FullHD i walczyć z buczeniem. W zasadzie nie znalazłem żadnej sensownej recenzji tego TV więc zakup prawie w ciemno, widziałem na żywo kablówka gra dobrze :/


Boję się też stracić na podłączeniu z konsolą czyli na dynamicznym obrazie z gier i smużeniu. Pal licho czerń. Nie jestem "videofilem".
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Samsung B450 ma specjalny tryb GRA - ja nie sprawdzałem bo nie gram na tv ale sądzę że będzie pomocny.Ten telewizor mają już cztery znajome rodziny i wszyscy wypowiadają się bardzo pozytywnie o jakości.
 

brio11

New member
Witam,
Podepne sie rowniez pod temat:) rowniez szukam dobrego LCD za nieduze pieniadze,moj max to 1500zl,bardzo wazne jest to,zeby mial zlacze antenowe bo jak narazie tylko na nim bede ogladal TV,wybralem oto takie modele:

LG 32lg2000
LG 32l32000
Samsung le32A451
Funai 32ltr m32bb

Mi osobiscie w tej cenie najbardziej odpowiada LG3000.

Ktorym waszym zdaniem bylby najlepszym wyborem?A moze macie jakies inne pomysly?Czekam na komentarze:)
 

Damaran

New member
W zasadzie ja zdecydowałem się już na 32 cale SAMSUNG B450.

Na Agito i Electro chodzą po 1500 zl +/-

- Nowy model
- Bardzo ładny obraz z kablówki
- Tuner tv cyfrowej MPEG4

Dziś miałem okazję oglądać LG3000 postawiony obok B450. Trudno powiedzieć który odbierał lepiej kablówkę, jednak zastosowanie nowszych rozwiązań i lepszej matrycy przekonuje mnie za SAMSUNGIEM. 200 zł różnicy już nic nie zmieni a przy okazji załapię się na Tuner cyfrowy. A takze poszukiwałem czegoś do 1500 max 1600 zł. Ewentualną alternatywą był LG5600/5700 za 1750 zł.

W dalszym ciągu nie wiem co z tym jego buczeniem jest. Dziś starałem się wsłuchać w 2 sklepach w ten TV i nie wiem o co chodzi. Może to model 5600 ma ten problem tylko?

Pomyśl nad tym i ty.
 

brio11

New member
Jak pisalem bede na nam jak narazie ogladal tylko TV "siatkowa" i dlatego tez telewizor musi bcy wyposarzony w zlacze antenowe. Na designie mi az tak bardzo nie zalezy,wazniejsze sa dla mnie parametry i przede wszystkim odbior obrazu z siatki. Tak wiec ktory model polecacie
 
Do góry