Najmniejsza dobra plazma do polecenia

yatez

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Zastanawiam się nad zakupem małej plazmy, a że LG jakoś źle mi się kojarzy, to pozostaje wybór 37 calowego odbiornika. Wiem, że jest w sprzedaży Panasonic TX-P37C10Y i ze względu na opinię o tej marce skłaniam się ku temu modelowi. Czy ktoś wie coś na temat tego telewizora i czy mógłby mi ewentualnie polecić jakiś inny do porównania (może lepszy). Zaznaczam, że Full HD nie ma znaczenia, liczy się kontrast i kolory :)

Edit: Dodam jeszcze, że ma służyć praktycznie tylko i wyłącznie do odbioru telewizji kablowej, może czasem jakiś kanałów hd. Pokój 25 metrów, od wschodu.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Zastanawiam się nad zakupem małej plazmy, a że LG jakoś źle mi się kojarzy, to pozostaje wybór 37 calowego odbiornika. Wiem, że jest w sprzedaży Panasonic TX-P37C10Y i ze względu na opinię o tej marce skłaniam się ku temu modelowi. Czy ktoś wie coś na temat tego telewizora i czy mógłby mi ewentualnie polecić jakiś inny do porównania (może lepszy). Zaznaczam, że Full HD nie ma znaczenia, liczy się kontrast i kolory :)

Edit: Dodam jeszcze, że ma służyć praktycznie tylko i wyłącznie do odbioru telewizji kablowej, może czasem jakiś kanałów hd. Pokój 25 metrów, od wschodu.

W granicach 2000 jest z czego wybierać:
http://www.ceneo.pl/Telewizory_plazmowe;0112-0;017P0-589-6594-592.htm

A i FullHD nie są dużo droższe:
http://www.ceneo.pl/Telewizory_plazmowe;0112-0;017P0-589-592-6594P4-12736.htm

Sam mam Samsunga PS42B450, którego oglądam z ok. 2,5 m. Dla tak małej plazmy 2,5 m to już zbyt dużo, aby odczuwać różnicę między Full HD a HD Ready. Myślę nad zmianą na Full HD, ale przy tej odległości oglądania, aby miało to sens, muszę wziąć coś ok. 60 cali.
 
Ostatnia edycja:

yatez

New member
W granicach 2000 jest z czego wybierać:

A i FullHD nie są dużo droższe:

Sam mam Samsunga PS42B450, którego oglądam z ok. 2,5 m. Dla tak małej plazmy 2,5 m to już zbyt dużo, aby odczuwać różnicę między Full HD a HD Ready. Myślę nad zmianą na Full HD, ale przy tej odległości oglądania, aby miało to sens, muszę wziąć coś ok. 60 cali.

Telewizor ma być substytutem starego CRT, więc nie ma być za duży i ma mieć właściwości zbliżone do "tuby". W żadnym razie nie ma być namiastką kina domowego. Poza tym z Full HD i tak nie skorzystam, bo nie mam źródła a filmów na BR nie kupuję.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Telewizor ma być substytutem starego CRT, więc nie ma być za duży i ma mieć właściwości zbliżone do "tuby". W żadnym razie nie ma być namiastką kina domowego. Poza tym z Full HD i tak nie skorzystam, bo nie mam źródła a filmów na BR nie kupuję.

Weź jakiś 42" za 2000 i powieś na ścianie jak obrazek. Po tygodniu wyda się być całkiem małym.
 

amlas

New member
proponuję 42'' z serii X panasa, cenowo zbliżone, a nie będziesz żałował, po tygodniu przyzwyczaisz się do rozmiaru ekranu
 

yatez

New member
Czy ktoś używa czegoś co się nazywa "Filtr Natural Vision" (AR filter)?

Czy to prawda, że plazmy Panasonica 'buczą"?

I jeszcze pytanie odnośnie DSUBa z komputera. Czy obraz jest prawidłowo skalowany? (1024x720 - prostokątne piksele)
 
Ostatnia edycja:

amlas

New member
moja jakoś specjalnie nie buczy, ot słychać że tv chodzi, ale z bliska, przy normalnej odległości do oglądania 3-4 m nie przeszkadza.
Ale co prawda to prawda - dosyć często na forum pojawiał się problem buczenia, aż do tego stopnia że niektóre panasy, szczególnie dotyczy to serii S, były reklamowane z tego powodu.
 

kiełek

New member
moja jakoś specjalnie nie buczy, ot słychać że tv chodzi, ale z bliska, przy normalnej odległości do oglądania 3-4 m nie przeszkadza.
Ale co prawda to prawda - dosyć często na forum pojawiał się problem buczenia, aż do tego stopnia że niektóre panasy, szczególnie dotyczy to serii S, były reklamowane z tego powodu.
Osobiście posiadam Panasonica P42S10E i naprawdę chciałem usłyszeć to buczenie i nic z tego , może jakiś udany egzemplarz ?
 

osip

New member
kup najlepiej 42x10y i nie bedziesz zalowal
lub 42s10, za rok moze zapragniesz kupic blueray i bardziej sie nadaje do podlaczenia kompa.
i nie zwracaj uwagi na jakosc obrazu w sklepie , bo plazmy nie wygladaja tam ciekawie, dopiero w domu pokazuja klase.

a jaka odleglosc od ekranu?
 

digitalus

Banned
wszystko mozna wyjasnic .
sa osoby ktore maja bardzo dobry sluch i moga slyszec buczenie. ja nie slysze buczenia. na pewno nie przy normalnym ogladaniu telewizji, chyba ze zamiast ogladac program bede stal obok telewizora z glowa przy obudowie i nasluchiwal czy cos buczy , lub moze za chwile bedzie buczec:)
 
Do góry