najlepszy wybór

midi

New member
Zrobiłem już ramę, pojechałem do marketu po mdf 5mm, kombinowałem jak koń pod górę ale za pioruna do samochodu mi nie wejdzie 2,50x1,40. Jutro będę musiał na piechotę z kimś zasuwać 4km, bo przyczepki dla tej płyty to mi się nie chce wypożyczać. Jednak wpadłem na pomysł by dziś na ramę założyć tło fotograficzne , miałem jeszcze gdzieś schowaną rolkę, firmy Colorama Arctic White, ma szer. 2,7m i jest jeszcze z 10mb to się troszkę pobawię. Na dodatek na tym tle pisze photoprojection więc może nie będzie tak źle. Jak tylko doniosę tą płytę do domu to pomaluje moim wynalazkiem i zamontuję na ramie, może zrobię kilka fotek z takimi samymi nastawami na białym jak i na moim srebrnoszarym tle to będzie można porównać co nie co.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Polecam lekturę:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=929997

I różnice między białym a szarym ekranem, w różnych warunkach oświetlenia:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=12091692#post12091692

W drugim linku (oba de facto z tego samego wątku), fotka dla Tidusa ;) :

In this photo I compared a matte white with a gray panel that also has some polyurethane and silver metallic added:
IMG_2291.jpg
In this case the poly and SM boosted the gain and completely recovered the white levels.

A tutaj porównanie Stewart GrayHawk z ekranem DIY, wykonanym z papieru na tła fotograficzne:
http://www.projectorcentral.com/diy_screen.htm
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
wiatrak: podejrzewam, że pójście krok po kroku za tą instrukcją da ekran znacznie lepszy niż budżetowa chińszczyzna. A co do Greyhawka - Stewarty mają taką samą cenę z tego co wiem niezależnie od materiału i przyznam, że gdybym miał kupować teraz miałbym kłopot czy wybrać Firehawka czy Greyhawka. Oba są na swój sposób doskonałe. Podejrzewam, że Greyhawk byłby lepszy do zupełnie zaciemnionego pokoju ale negatywny gain mnie trochę odstrasza. Uwielbiam bardzo jasny ekran i jestem przyzwyczajony i przy obecnym gainie 1.2 nie wyobrażam sobie nic słabszego. W tej chwili to oczywiście marzenia ściętej głowy, ale w odleglejszej przyszłości będę musiał kupić solidny ekran ramowy i będę miał spory dylemat.
 

midi

New member
Witam, już niebawem zakończę budowę mojego ekranu, jak na razie jest na nim białe tło foto, płyta mdf 3mm nie dała rady, po pomalowaniu mimo że była dobrze przymocowana uległa pomarszczeniu. Po tym fakcie mam zamiar naciągnąć na ramę materiał od rolet i pomalować go na szaro srebrny kolor. Sprawa druga, jeżeli już wymieszamy srebran z farbą dulux należy ją jak najszybciej użyć, po kilku dniach taka farba w puszce po prostu pęcznieje i nie zbyt ładnie pachnie:???:. Co do ilości srebranu dodanego do farby to najlepiej robić to na oko, ja dałem jak się okazało około 200g na 0,7l farby jednak mieszając farbę ze srebranem można na bierząco odcień kolor jaki uzyskamy.
Mam kilka fotek które zrobiłem w ramach eksperymentów foto z użyciem projektora, może kogoś zainteresują więc wstawię ( ekran to białe tło foto, projektor nie kalibrowany tzn. ustawiłem na własne oko )http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3389&stc=1&d=1251785981
 

Attachments

  • 101_0342.JPG
    101_0342.JPG
    442 KB · Wyś: 237
  • 101_0345.JPG
    101_0345.JPG
    339,1 KB · Wyś: 107
  • 101_0346.JPG
    101_0346.JPG
    325,6 KB · Wyś: 150
  • 101_0347.JPG
    101_0347.JPG
    462,1 KB · Wyś: 134
  • 101_0356.JPG
    101_0356.JPG
    418,8 KB · Wyś: 159

midi

New member
Witam, po małych przejściach ale skończyłem w sumie swój ekran, w skrócie rama drewniana z naciągniętym płótnem malarskim o gramaturze 320, na to 3x biały grunt śnieżki ( płótno kupiłem zagruntowane ) i następnie 2x dulux pastelowy jaśmin 0,5l z 30g srebranu. Tu małe sprostowanie, opakowanie które kupiłem ma 50g nie zaś 200g jak wcześniej pisałem, przepraszam za pomyłkę ale tak kurcze wyszło. Na koniec kilka zdjęć, wszystkie w 720p bo akurat nie miałem dziś żadnego filmu BD jeżeli myślicie że warto się w to bawić, opiszę dokładnie co i jak zrobiłem w oddzielnym temacie. Pozdrawiam.
 

Attachments

  • 101_0369.JPG
    101_0369.JPG
    321,8 KB · Wyś: 116
  • 101_0374.JPG
    101_0374.JPG
    326,5 KB · Wyś: 137
  • 101_0375.JPG
    101_0375.JPG
    449,8 KB · Wyś: 108
  • 101_0376.JPG
    101_0376.JPG
    298,4 KB · Wyś: 101
  • 101_0378.JPG
    101_0378.JPG
    674,1 KB · Wyś: 211
  • 101_0380.JPG
    101_0380.JPG
    487,7 KB · Wyś: 738

misam

New member
Jak dla mnie to bomba!!!
Ten Misiek chyba naprawde ładnie świeci?
Może jakieś zdjęcie samego ekranu, ciekawi mnie to Twoje dzieło.
Pozdrawiam
 

midi

New member
Na tej fotce widać jak wygląda powierzchnia ekranu, patrząc z bliska na ekran widać miliony świecących punkcików. Mamy coś na wzór mikro luster, ktoś pisał o tym że ekran można zrobić z folii alu na której odciśnięto wzór tkaniny więc podobny materiał. Można by pójść jeszcze dalej i pył alu wymieszać z jakimś transparentnym nośnikiem jednak przypuszczam że powstała powłoka była by za ciemna. Kolejny pomysł to użycie pyłu alu o większej gradacji, kolejny to eksperymentowanie z farbami odblaskowymi coś jak używanymi do znaków drogowych, kurcze temat morze.
 

Attachments

  • 101_0389.JPG
    101_0389.JPG
    757,6 KB · Wyś: 136

midi

New member
Na tej fotce próbowałem pokazać o co mi chodziło pisząc że powierzchnia błyszczy takimi milionami refleksów. Jak klikniecie w fotkę i powiększycie ją na max jest to fajnie widoczne.
 

Attachments

  • 101_0394.JPG
    101_0394.JPG
    392,5 KB · Wyś: 332

Rudeford

New member
Na początek jeszcze raz dzięki midi:) Wczoraj wymieszałem farbę, pomalowałem na próbę kawałek płyty pilśniowej, powierzchnię uzyskałem troszkę gładszą niż ta na zdjęciach. Rzeczywiście obraz jest bardziej kontrastowy a kolory żywsze, jednak u mnie patrząc z odległości 2,5-3m są niestety widoczne te mikro lusterka - takie jakby drobne ziarno. Jak jest u Ciebie, z jakiej odległości oglądasz i z jakiej robiłeś zdjęcia?
 

midi

New member
Rudeford - ekran ma 2,5mx1,4m , projektor od ekranu stoi 4,2m, oglądamy z około 3,5-3,7m ( w mojej sali kinowej brakuje tylko kanapy i ramki do około ekranu, więc siedzimy na dywanie ) . Sprawa ziarna u mnie wygląda tak iż jest wtedy gdy jest zapisany na materiale filmowym, np Spidermann 3 jest spore przez cały film, w filmie Zmierzch jest delikatne jednak w niektórych scenach nie ma go wcale i jest idealnie gładko. Do tej pory w żadnej bajce mi się nie trafiło więc myślę iż nie jest to wina ekranu ( ziarno miałem na różnych powierzchniach, na ścianie i na białym tle foto, jak przeczytasz na początku tematu nawet o tym ziarnie wspominałem ). Być może w momencie gdy obraz rzucany jest na jakąś specyficzną powierzchnię może okazać się że będzie rozmyty i zlikwiduje delikatnie ten efekt w momencie przesiadki na ekran malowany farbą z pyłem alu mogłeś zacząć bardziej dostrzegać aspekt. Zrób próbę i porównaj ten kawałek pilśni który pomalowałeś z kawałkiem białego kartonu lub czegoś podobnego, zobaczymy czy faktycznie to wina tej farby czy może uzyskałeś bardziej ostry obraz i zacząłeś dostrzegać więcej szczegółów;). Jak na mój gust ekran mi pasuje i jestem z niego zadowolony, a może nie dałeś podkładu białego pod farbę z pyłem i być może coś tam zareagowało z powierzchnią ? Musisz troszkę poeksperymentować, pomaluj kawałek pilśni samym duluxem i zobacz jak to będzie wyglądało jak będzie ok to na to daj naszą miksturę i znowu testuj.
Co do mojego Mitsu to faktycznie chyba projektor nieźle świeci bo jakoś nie mogę znaleźć dziury w całym i nie załącza mi się pogoń za króliczkiem ( a często mnie to dopada ), wyświeciłem na razie około 25h więc póki co za wiele nie widziałem jednak ma dostęp do filmów na BD i moje opatrzenie ciągle wzrasta:eek:k:.
Pozdrawiam.
 

midi

New member
Dodam jeszcze kilka fotek z filmu Coralina, jest to rip 720p , projektor jeszcze nie kalibrowany jednak już wyszperałem kilka ustawień i niebawem je przetestuję.
 

Attachments

  • 101_0399.JPG
    101_0399.JPG
    800,1 KB · Wyś: 227
  • 101_0433.JPG
    101_0433.JPG
    807,4 KB · Wyś: 92
  • 101_0457.JPG
    101_0457.JPG
    633,4 KB · Wyś: 86
Do góry