Najlepszy router WiFi ADSL

Paniczos

New member
Witam. Potrzebuję kupić najlepszy jaki jest router WiFi ADSL. W tej chwili mam TP-Linka i doprowadza mnie do szału i nie mogę z nim wytrzymać. Co chwila zawiesza się, gdy go restartuję to samo zmienia się hasło i nie mogę się połączyć. Jest to z tej serii która ma spore braki w zabezpieczeniu. Ale mniejsza z nim. Na stałe do routera będą podłączone dwa laptopy, tv, drukarka, konsola, telefon. Lecz czasami gdy ktoś przyjdzie to też podłączy swój telefon czy też laptopa. Także sprzęt musi być dobry. Internet jest od Netii, szybkość łącza ok. 10 mega. Domek jedno rodzinny, trzy kondygnacje grubość ścian ok. 20cm. Co możecie polecić ? To na czym mi zależy to bezpieczeństwo/zabezpieczenia, zasięg i siła sygnału, stabilność działania. Cena to sprawa drugorzędna.
Co myślicie o tym sprzęcie Asus DSL-AC68U ?
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Trudno rekomendować router bo jest tego towaru sporo, ale przy 10mb i takiej rozległości to żadne wifi nie zadziała dobrze. Czy masz okablowane piętra ? Jeśli nie to pomyśl o rozwiązaniu PowerLine czy internet po elektrycznej sieci domowej. Ja używam adapterów FRITZ.
 

Paniczos

New member
Jeżeli chodzi o zasięg to nawet ten obecny daję radę. Także myślę że nowsze konstrukcję również poradzą sobie. Ponieważ router stoi na środkowej kondygnacji. Nie mam okablowania i dlatego w grę wchodzi jedynie WiFi.
 

Damianek21

New member
Ja miałem podobny problem z przerywaniem połączenia na TP-linku. Mam neostradę do 10 mega, ale wyciąga mi około 5,5 mega ze względu na dużą odległość od centrali. Kupiłem router Netgar DGN2200M i problem zniknął. Mieszkam w domku router znajduje się na parterze. Na pięterku spokojnie łączy się komputer i laptop. To taka moja wypowiedź, a co zrobisz.........
 

Rafal7

Banned
Według nie powinieneś udać się to jakiegoś sklepu komputerowego i dogadać się ze sprzedawcą czy mógłbyś wypożyczyć od niego routery które byś mógł przetestować w domu bo zależy Ci na jakości sygnału i szybkości internetu.
Zapłacił byś za taki router z góry jeżeli by działał kiepsko to przyniósł byś go i wziął na testy inny, i tak kilka krotnie, myślę że sprzedawca powinien się zgodzić.
Tak to trudno odpowiedzieć jak się sprawdzi w Twoich warunkach dany model.
 
Do góry