Najlepszy LCD na rynku

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Amerykanski Home Theater Magazine przeprowadzil subiektywne i
obiektywne testy najnowszych telewizorow z 3 grup: plazmy, LCD i
telewizory projekcyjne (tzw. rear projector). Warunki: kazda firma
mogla wystawic jednego kandydata, cena do $4000. Werdykt: 1. Pioneer
Kuro - 50 cali plazma nawet nie 1080p tylko 1024X768 jako jedyny w
tym tescie - 94pkt, 2 Panasonic 50" plazma 1080p - 92pkt, 3. Sony
projekcyjny SXRD 60" - 91pkt, 4. Mitsubishi 57" projekcyjny DLP -
89pkt, 5. JVC 47" LCD 120Hz LCD - 87pkt, 6. Sharp 52" LCD - 87pkt,
Samsung 61" projekcyjny - 81pkt. Marka telewizora plus inne elementy
zdradzajace producenta byly zasloniete. Testujacy widzieli wylacznie
obraz. Wnioski: rozdzielczosc nie jest wcale wazna do 50", LCD
jeszcze duzo brakuje do plazmy pod wzgledem kontrastu, poziomu
czerni i kata ogladania.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21049&highlight=plazmy+g%F3r%B1
 

jagger

New member
Bobok napisał:
Jakie wedlug Ciebie ma wady np. seria Z3030 42 (nie liczac slabych kontów i nienajlepszej czerni)?
Pytam bo nosze sie z zamiarem kupna tego TV . Na kontach mi nie zalezy a nie wiem jak faktycznie jest z ta czernia.
To co napisałeś to dwie główne wady wszystkich znanych mi Toshib. Trzecią jest płynność obrazu ale serii Z3030 nie miałem dotąd okazji przetestować pod tym kątem.

kiki napisał:
Amerykanski Home Theater Magazine przeprowadzil subiektywne i
obiektywne testy najnowszych telewizorow z 3 grup: plazmy, LCD i
telewizory projekcyjne (tzw. rear projector). Warunki: kazda firma
mogla wystawic jednego kandydata, cena do $4000...Wnioski: rozdzielczosc nie jest wcale wazna do 50", LCD
jeszcze duzo brakuje do plazmy pod wzgledem kontrastu, poziomu
czerni i kata ogladania.
To mi wygląda na typowy bełkot marketingowy. Z wnioskami kompletnie się nie zgadzam, bo:
1. W telewizorach poniżej 50" rozdzielczość jest także ważna - wszystko zależy od odległości z jakiej ogląda się obraz
2. LCD nic nie brakuje do plazmy pod względem kontrastu, co więcej, powszechnie wiadomo, że przy nasłonecznionym pomieszczeniu obraz z LCD pozostaje wyraźny i dobrej jakości podczas gdy obrazu na plazmie w ogóle nie widać właśnie z racji słabego kontrastu
3. Poziom czerni w LCD (tych lepszych) osiągnął już stopień dużej naturalności i dalsze go pogłębianie może negatywnie odbić się na ogólnej jakości obrazu (pewnej nienaturalności) co ma miejsce w niektórych plazmach.
4. Kąt oglądania w topowych (współczesnych!) LCD jest do zaakceptowania nawet przez ludzi bardzo wymagających.

Wyniki tej amerykańskiej ankiety należy więc traktować z dużym przymrużeniem oka.

Pozdrawiam.
 

RheeTCT

New member
"Pewna nienaturalność obrazu w plazmach"?!!!Czy Ty w ogóle kiedykolwiek widziałeś tv plazmowy?Nie obraź się,ale takiej bredni jeszcze nie słyszałem.Normalnie mnie rozwaliłeś.Nie wiem czy dojdę do siebie.
Ja rozumiem,że nie przepadasz za plazmami,ale zaprzeczając faktom ani siebie,ani innych nie przekonasz.Jeśli świadomie wybierasz LCD to Twój wybór i nie musisz go na siłę podpierać takimi "odkryciami".
 
Ostatnia edycja:

A_ndy

New member
...

Witam,

Niezła zabawa przy lekturze tych postów. Swojej opinii nie przytoczę, bo raczej nie przekonamy Kolegi :rolleyes: .
Natomiast w kwestii zasadniczej, przypomniał mi się test LCD NEC M40 Multeos. Bardzio wychwalany LCD, dostępny (chyba bardzo trudno dostępny) również model 46". Pisze o nim, bo ostatnio w sklepie komputerowym stałem przed ścianą monitorków LCD (ok 50) z włączonym na wszystkich demo jakiegoś symulatora lotów... nieważne, w każdym razie obraz na wszystkich był niemal identyczny, tylko jeden NEC grał jak... CRT!!! Naprawdę muszę to napisać, gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył :grin:

Pozdrawiam i jednak nakłaniam do testu w domu wybranego przez Ciebie LCD w zestawieniu z KURO :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

jagger

New member
RheeTCT - po twoim poście widzę, że jesteś świeżym zwolennikiem plazm i jeszcze nigdy nie widziałeś plazmy z nienaturalnym obrazem. Nie obrażam się na rzeczy które wypisujesz bo mam świadomość że pewne rzeczy przychodzą z czasem. Pooglądasz jeszcze trochę plazm i z pewnością zaczniesz odróżniać je od siebie - i te z naturalnym i te z mniej naturalnym obrazem. I te z kiepską czernią, dobrą (naturalną) i te z przewaloną (smolistą).

A_ndy - nie przeczę że mogłeś mieć takie odczucia oglądając NEC M40 Multeos - każde odczucia to sprawa bardzo inywidualna. Dla mnie ten model to już raczej muzeum (wolna matryca, 1 wejście HDMI, kontrast 1000:1, tylko tuner analogowy, brak tunera cyfrowego nie mówiąc już o tunerze HD) i nie sądzę abym mógł go porównywać z najlepszymi obecnie modelami zarówno jesli chodzi o obraz jak i wyposażenie.

Co do testu w domu KURO to w moich warunkach to nie ma sensu - nie ma możliwości aby zagrał lepiej nawet od przeciętnych LCD. Poza tym potrzebuję TV także do gier i internetu i nie mam zamiaru uważać na powidoki.

Pozdrawiam.
 

RheeTCT

New member
Jeśli ja nie widziałem plazmy z nienaturalnym obrazem ,to pewnie Tobie udało się zobaczyć choć jeden LCD z naturalnym.Bo mnie nie.Nie mam zwyczaju rozmawiać o urządzeniach marnej jakości,więc mam na myśli sprzęt co najmniej dobrej klasy,zwłaszcza w wątku o najlepszym LCD na rynku.Prawda jest taka,że najlepsze LCD-ki jeszcze długo nie osiągną poziomu naturalności obrazu średniej klasy plazm.Żeby wszystko było jasne nie jestem fanatykiem plazm i nadal biorę pod uwagę zakup LCD,ale fakty są takie a nie inne.Jeśli wybiorę LCD to właśnie tej naturalności będę najbardziej żałował.Ale cóż,każdy ma swoje preferencje i gusty i rozumiem,że być może naturalność obrazu pojmujesz inaczej.Masz rację,że pewne rzeczy przychodzą z czasem - mnie przeszło przekonanie,że LCD jest lepsze,a tak właśnie b.długo uważałem.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
Masz rację,że pewne rzeczy przychodzą z czasem - mnie przeszło przekonanie,że LCD jest lepsze,a tak właśnie b.długo uważałem.

dodatkowo LCD jest spora tańsze w produkcji,a wystarczy porówać cenę przeciętnej plazmy i przeciętnego LCD,widać od razu że producenci beda w katalogach pisać bla bla bla,jakie to LCD jest wspaniałe
ja mimo tego że szukałem LCD i byłem ta technologia więcej niż zafascynowany,to krótki test z W4000 kontra PV80,pokazał jedno,obraz zarówno z HD jak i SD to zdecydowana przewaga plazmy,choć po parametrach mozna by była sądzić że LCD zbije "ekranik" plaźmie ,to stało się jakoś inaczej
 

forzainter1g

New member
Czern LCd vs Plazma

Cytat z testow Hdtv
Sony x3500
Black Level:As good as Pioneer PDP4280XD
Z tego co wiem to Pioneer 4280xd to Plazma:grin:
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
no tak ale to żadne odkrycie że najnowsze S-PVA i MVA poziomem czerni zbliżają się do przeciętnej klasy plazm, super gratka dla miłośników transmisji z zaćmienia słońca w jaskini ;)
byłem ostatnio kilka razy w kinie no i sorry ale płynność ruchu, kontrast, nasycenie baw nowych LCD że o plazmach nie wspomnę jest sztucznie podkręcona w stosunku do tego co oglądam w kinie i co bardzo mi się tam podoba \

LCD tańsze w produkcji są tylko w niższych przekątnych, jeszcze niedawno od 40" cena plazm była bardziej konkurencyjna, teraz granica ta przesunęła się w okolice 50"
 

albert123

New member
Witaj jagger!

A ja na odmiane proponuje Ci philipsa 9703(nastepca9732). Dla mnie ma najlepszy obraz w sd o hd nie mowie bo obraz bajka!!!! dlaczego?
Poniewaz zanim kupilem ten tel. ogladnalem chyba wiekszosc tel. poza plazmami. Najbardziej zalezalo mi na dobrym obrazie w SD, i wbrew pozorom dla mnie philips jest bezkonkurencyjny. Mam cyfre kanaly HD chodza super i co ciekawe jakosc obrazu z anteny jest taki sam jak z cyfry przynajmniej u mnie.Wez pod uwage jeszcze jedno.TYLKO PHILIPS MA AMBILIGHT SPECTRA 3. Jesli zobaczysz jak to wyglada wieczorem opadnie Ci szczeka kazda dioda swieci inaczej. I jeszcze jedno sonego x3500 ma moj znajomy i musze powiedziec ze tez jest swietny ale wybralem philipsa bo ambilight jest nie do pobicia. pozdrawiam
 

pener77

New member
Odnosnie tego co ktos napisał ze wszystkie toshiby majĄ wade czerni ki kątów lub płynności to odpowiadam, że Toshiba ZF355 nie ma tych wad !!

Czerń jest bardzo dobra, kąty super a płynność idealna. Ale najwiekszym atutem według mnie dla toshiby jest gra w SD, filmy na DivX grają super, nie spodziewałem sie tego, z dekodera polsatu po Euro obraz naprawde super, byłem po wrazeniem jak zobaczyłem ten obraz. Szczegółowość obrazu również na najwyższym poziomie, wiecc uwazam ze jesli chodzi o zakup 52' to ZF355 napewno brałbym pod uwage i jeszcze ta ramka wokół telewizoa :) ......
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jagger napisał:
(...)


To mi wygląda na typowy bełkot marketingowy. Z wnioskami kompletnie się nie zgadzam, bo:
1. W telewizorach poniżej 50" rozdzielczość jest także ważna - wszystko zależy od odległości z jakiej ogląda się obraz
2. LCD nic nie brakuje do plazmy pod względem kontrastu, co więcej, powszechnie wiadomo, że przy nasłonecznionym pomieszczeniu obraz z LCD pozostaje wyraźny i dobrej jakości podczas gdy obrazu na plazmie w ogóle nie widać właśnie z racji słabego kontrastu
3. Poziom czerni w LCD (tych lepszych) osiągnął już stopień dużej naturalności i dalsze go pogłębianie może negatywnie odbić się na ogólnej jakości obrazu (pewnej nienaturalności) co ma miejsce w niektórych plazmach.
4. Kąt oglądania w topowych (współczesnych!) LCD jest do zaakceptowania nawet przez ludzi bardzo wymagających.

Wyniki tej amerykańskiej ankiety należy więc traktować z dużym przymrużeniem oka.

Pozdrawiam.

1. Rozdzielczość do 50" nie jest ważna - można tak powiedzieć bo w przeciwnym wypadku trzeba by było siedzieć bardzo blisko ekranu a jak wiadomo większość ludzi tak nie siedzi - stąd rozdzielczość w tych rozmiarach to parametr pomijalny.

2. Kontrast wiąże się z czernią również i może taki kontrast bez czerni nie podobał sie za wielu obserwatorom.

3. Może napisz co to za plazmy?

4. Dla mnie kąty w 52z3030 są NIEAKCEPTOWALNE a to chyba współczesny TV, nie akceptuję w nim również słabej czerni, nie akceptuję braku płynności i smużenia. Przy KURO ten telewizor ma dla mnie 21" :D

Taka ankieta dopiero pokazuje co jest i jak, normalni ludzie nie maja mozliwosci tak dokladnie porownac telewizorow (ja mialem do porownania 3 i twierdze, ze to i tak dalekie od warunkow tej ankiety).

Kluczowe moim zdaniem jest to:
Marka telewizora plus inne elementy
zdradzajace producenta byly zasloniete. Testujacy widzieli wylacznie
obraz.


I na tym to wlasnie polega i dlatego wybralem KURO - chociaz widzialem marke tv bo KiKi takich cyrkow z zaslanianiem jeszcze nie robi :grin:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

A_ndy

New member
klub HDTV

Witam ponownie Panie jagger :)

Pozwole sobie zasugerować Ci jeszcze zwiększenie budżetu o max 20 zł i wstąpienie do Klubu HDTV z pełnym dostępem do wszystkich testów.
Przy Twoim budżecie to niewielki wydatek a lektura czasami bardzo pożyteczna. Trudno wyważać już otwarte drzwi, wielu z nas miało ten sam dylemat... przecież nie urodziłem sie z przekonaniem do plazm :D
Wręcz odwrotnie, mam wrażenie, że wciąż musiałem wybierać mniejsze "zło", płynność czy powidoki, jasny panel za dnia czy przyjemne, nie irytujące podświetlenie w nocy... itd, itp. Nie chodzi mi już nawet o przekonywanie Cię do plazm, ale o zwrócenie uwagi na wady i zalety poszczególnych paneli LCD.
Może się okazać, że lepiej będzie poczekać na nowego SONY z podświetleniem LED :confused:

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze :eek:k:
 

pener77

New member
Masta_J napisał:
1. Rozdzielczość do 50" nie jest ważna - można tak powiedzieć bo w przeciwnym wypadku trzeba by było siedzieć bardzo blisko ekranu a jak wiadomo większość ludzi tak nie siedzi - stąd rozdzielczość w tych rozmiarach to parametr pomijalny.

2. Kontrast wiąże się z czernią również i może taki kontrast bez czerni nie podobał sie za wielu obserwatorom.

3. Może napisz co to za plazmy?

4. Dla mnie kąty w 52z3030 są NIEAKCEPTOWALNE a to chyba współczesny TV, nie akceptuję w nim również słabej czerni, nie akceptuję braku płynności i smużenia. Przy KURO ten telewizor ma dla mnie 21" :D

Taka ankieta dopiero pokazuje co jest i jak, normalni ludzie nie maja mozliwosci tak dokladnie porownac telewizorow (ja mialem do porownania 3 i twierdze, ze to i tak dalekie od warunkow tej ankiety).

Kluczowe moim zdaniem jest to:
Marka telewizora plus inne elementy
zdradzajace producenta byly zasloniete. Testujacy widzieli wylacznie
obraz.

I na tym to wlasnie polega i dlatego wybralem KURO - chociaz widzialem marke tv bo KiKi takich cyrkow z zaslanianiem jeszcze nie robi :grin:

Pozdrawiam,

No to zaszalałes :) 52Z3030 ma te samą matryce co zf355. praktycznie rzecz biorąc 52z3030 to ZF355 w obudowie Z, i kąty ma rewelacyjne.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czekałem na taką właśnie wypowiedź.

W bezpośrednim porównaniu z KURO Toshiba dokładnie tak właśnie wygląda - wiem, że to przykre dla posiadaczy tego TV czy dla innych LCDfanów - ale jest to prawda, widziały to u mnie w domu jeszcze 3 inne osoby na prezentacji.

Pozdrawiam,
 

jagger

New member
Witam po urlopie.

Masta_J - widzę, że jesteś fanem nie tylko plazmy Pioneera, ale również prezentacji dzięki której ją zakupiłeś. Wydaje mi się, że jeśli się super nie zna telewizora i jego możliwych ustawień taka prezentacja jest jednak ryzykowna. Każdy model LCD można ustawić tak żeby pod każdym względem przegrał z plazmą. Wszystko zależy od zaufania do sprzedawcy.

Jeśli chodzi o Toshibę ZF355 to podzielam Twoje zdanie - to tylko przeciętny LCD chociaż lepszy od poprzednich modeli tej firmy. Szkoda, że nie porównywałeś plazmy Pioneera z którymś z topowych LCD.

A_ndy napisał:
Pozwole sobie zasugerować Ci jeszcze zwiększenie budżetu o max 20 zł i wstąpienie do Klubu HDTV z pełnym dostępem do wszystkich testów.
Przy Twoim budżecie to niewielki wydatek a lektura czasami bardzo pożyteczna....
....Może się okazać, że lepiej będzie poczekać na nowego SONY z podświetleniem LED...
Sony na jesieni rzeczywiście może jeszcze bardziej zdominować rynek topowych LCD.
Co do tzw. testów telewizorów w Klubie HDTV to będąc kiedyś u znajomego miałem możliwość ich poczytania. Wybacz ale większość z nich nieźle mnie rozbawiła. Miały one tyle wspólnego z testem co pierwsza z brzegu reklamówka telewizyjna. Same wychwalanie opisywanych tam telewizorów na podstawie ich zdjęć. Cokolwiek pojawiło się na rynku to od razu leć i kupuj. Dziękuję, do mnie to nie trafia.

albert123 napisał:
Witaj jagger!
A ja na odmiane proponuje Ci philipsa 9703(nastepca9732). Dla mnie ma najlepszy obraz w sd o hd nie mowie bo obraz bajka!!!!...
...TYLKO PHILIPS MA AMBILIGHT SPECTRA 3. Jesli zobaczysz jak to wyglada wieczorem opadnie Ci szczeka kazda dioda swieci inaczej. I jeszcze jedno sonego x3500 ma moj znajomy i musze powiedziec ze tez jest swietny ale wybralem philipsa bo ambilight jest nie do pobicia. pozdrawiam
Dzięki za sugestie. Z moich obserwacji wynika, że na dzień dzisiejszy jest to rzeczywiście jedyna alternatywa do Sonego X3500. Sprawą indywidualną jest decyzja który z nich lepszy. W moim przypadku Ambilight odpada bo mam kolorową ścianę z tyłu, tak więc musiałbym go wylączyć.
W tej sytuacji pozostaje więc chyba tylko Sony X3500...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jakie zaufanie do sprzedawcy?
Ja mam zaufanie tylko do samego siebie.
Do każdego z telewizorów miałem chyba wszelkie możliwe ustawienia z internetu jakie udało mi się znaleźć - nie na daremno męczyłem prezentera przez bite 3 godziny.
Bardzo chciałem sobie i innym udowodnić, że Toshiba jest super - maltretowałem ją na każdych ustawieniach ale nic to nie dało.
Toshiba miała 52" i FULL HD i niby jakieś super skalery - psu na budę to wszystko się okazało.

U mnie wygrał najmniejszy jeśli chodzi o przekątną telewizor i do tego jedyny ze wszystkich HD Ready.

To był na wtedy najbardziej topowy LCD jaki dało się załatwić na prezentację - o Sony 52X3500 niestety nie mogło być mowy :(

Pozdrawiam,
 

Holt_

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Jakie zaufanie do sprzedawcy?
Ja mam zaufanie tylko do samego siebie.
Do każdego z telewizorów miałem chyba wszelkie możliwe ustawienia z internetu jakie udało mi się znaleźć - nie na daremno męczyłem prezentera przez bite 3 godziny.

no a co jagger napisał?

"Wydaje mi się, że jeśli się super nie zna telewizora i jego możliwych ustawień taka prezentacja jest jednak ryzykowna. Każdy model LCD można ustawić tak żeby pod każdym względem przegrał z plazmą. Wszystko zależy od zaufania do sprzedawcy."

Dokładnie tak, jesli ktoś nie jest zaawansowanym szperaczem internetowym i fanem HD, tylko zwykłym użytkowniekiem, to prezentacja dla kogoś takiego będzie Media Marktem w mini skali i na jego własnym sygnale - musi się zdać na ustawienie TV przez sprzedawcę.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co nie zmienia faktu, że taka prezentacja i tak jest 100 razy lepsza od takiego właśnie MediaMarktu.

Pozdrawiam,
 

asoz

New member
Niech sobie kupuje co chce. Wszyscy mówią mu o KURO a ten się dlaej upiera.
A gwarantuje Ci, że gdybyś wziął prezentacje z KURO i jakimiś tam LCD'kami to następnego dnia przydreptałbyś na forum i napisał, faktycznie miesliście racje... Kuro to jednak klasa...

A takich pierdół jakie gadasz, szczególnie o kontraście to dawno nie słyszałem. Wejdź na strone Panasonic'a, Sonego, i sprzawdź kontrast, tylko dobrze policz zera przy Panasonic'u.
 
Do góry