Najlepszy LCD do "kablówki" za rozsądną cene

michaniu

New member
Witam szanownych forumowiczów. Jak wiekoszość laików w temacie telewizorów LCD spedziłem ładnych pare godzin na czytaniu naszego forum :) Efekty są bo juz wiem co to jest HDMI, full hd itp :) Ale ze wzgledu na przytłaczający wybór telewizorów i ich rozmaite parametry jest mi cieżko samemu ogarnąć je wszystkie i coś wybrać dlatego licze na waszą pomoc i doświadczenia zwiazane z telewizorami LCD podłączonymi pod kablówke ( w moim przypadku UPC ).

Przechodząc do sedna - jak w temacie - jaki telewizor LCD najlepiej nadaje sie do kablówki. Znalazłem telewizor chyba idealny - mianowicie philips Philips 37pfl7962d ale jego cena jest niestety poza moim zasięgiem.

Wolał bym żeby moj lcd miał 37" a nie 32" ale oczywiście żadnej możliwości nie wykluczam. Najważniejsza jest cena do jakości, a nie wielkość ekranu przynajmniej tak mi sie wydaję.

Nie piszcie proszę żebym sobie kupił n-kę albo cyfre gdyż oferta tych telewizji raczej nie zaspokaja moich potrzeb a gdyby miała zaspokajać kosztowała by mnie miesięcznie 2x tyle co kablówka.

Na marginesie czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w niektórych tematach można przeczytać 100 postów z przesłaniem "nic nie smuży super TV" a potem z 5 postów "smuży nie polecam" rozumiem że sa pewne odczucia osobiste ale nie może chyba to tak drastycznie wpływać na ocenę telewizora.


Ps. Moim typem ( nie brałem pod uwagę kryterium tego że mam kablówke ) jest samsung le37r82b. Telewizor nie musi posiadac Full HD, HD ready po przejsiu z unimora 21" styknie ;)


Z góry dziekuje za pomoc i zainteresowanie.:krol:


Sygnał : Kablówka UPC
Nasłonecznienie : zachodnia strona (+ rolety wiec nie ma problemu)
Do czego LCD : dvd, ps2/3, komputer, kablówka :D
 

kgrdz

New member
Witam moim zdaniem żaden z TV lcd nienadaje się do kablówki.Kablówki mają za słaby sygnał żeby być zadowolony z brazu,wiem to po swoim przykładzie a mianowicie odbieralem kablówke na TV PHILIPS 100 HZ i można wytrzymać ale jak kupiłem tv lcd sony bravie to obraz "tragedia "zrezygnowałem z kablówki ,mam "N"i jestem OK!
 

michaniu

New member
To jest oczywiste ze lepiej miec n'ke cyfre albo cyfrowy polsat do lcd ...
Ale też chyba lepszy jest lcd 37" niż wyeksplatowany Unimor 21' ...
 

Dio

New member
Mieszkam w Piasecznie i odbieram tutejsze UPC- w skali 1-10 oceniam na 6. Sa kanały świetne- TVN'y, AXN, Polsat, Sporty są OK. Niestety najgorzej jest z TVP.

N'kę też mam i wcale nie jest lepiej no może 7/10. Co z tego ze są kanały HD (Nsport, Disco czy TVN- niektóre progarmy nagrane w studio) skoro reszta jest do dupy- efekt jakby VHS przepuszczono przez skaler faroudji...

odnośnie tematu:

Kup LCD'ka który radzi sobie z SD i dobrze formatuje obraz. Samsung odpada w przedbiegach.
Toshiba 37 r 3500
Sony kdl 37 p 3000
poszukaj też JVC serii 80 (może gdzieś sa w dobrej cenie),oraz Panasonic jest zawsze "bezpiecznym wyborem".
 

swnw

New member
Moim zdaniem ten "http://**********.com/index.php?showtopic=7150&hl="

Też mam kablówkę- Aster w Warszawie. Długo szukałem i przypadkowo trafiłem na ten test. Philips 32PFL7862 kosztuje około 3500 w internecie. Sygnał SD odbiera znakomicie, wiem co mówie bo zajmuję się fotografią. Kanały rożnią sie między soba jakością, ale jeżeli sygnał jest dobry i kopia np.filmu dobra ogladanie jest satysfakcją. Dźwięk z wbudowanych głośników dobry i nadaje się do słuchania. Jeżeli masz prawdziwe słuchawki np. Sennheiser albo podobne lub porządny wzmacniacz i głośniki to dźwiek robi sie znakomity. Gracze narzekaja na opóźnienie ale ja nie gram więc się nie wypowiadam, co prawda widziałem gracza podłaczonego do mojego telewizora z Sony PS2 , grającego w Final Fantasy - był zachwycony - jednak pewnie są gry bardziej wymagajace.
Poczytaj ten wątek sam zobaczysz.

Powodzenia, swnw.
 

glosny

New member
UPC Wrocław (głównie), do tego HD z kompa od czasu do czasu. Kupiłem Tośkę 37R3500PG i jestem bardzo zadowolony z wydatku 3699pln. A przesiadka z 21" to już zupełnie odlot.

Oczywiście kanały są lepsze i gorsze, ale ogólnie nie ma większych problemów. Sport, filmy zero smużenia przy 100Hz.

Pozdrawiam
 

michaniu

New member
A jeszcze mam takie pytanie do was :

1. Czy telewizor ktory dobrze radzi sobie z kablówką z sygnałem cyfrowym też da sobie elegancko rade ? Czy może trzeba wybrać telewizor albo do kablówki albo do cyfrowego sygnału ?

2. Pewnie najlepszym wyjsciem w mojeje sytuacji jest kupno n'ki albo czegos takiego ? :> Jaki w przyblizeniu jest koszt instalacji satelity + podpisanie umowy z n'ka lub cyfra lub PC ?
 

wader11

New member
Ja polecam do kablowki PLAZME :)

Zaden LCD nie radzi sobie z kablówką jak plazma. Zapomnij o bajkach o wypalaniu bo to juz praktycznie nie aktualne jak nie ogladasz 10H tego samego programu. Energochlonoosc tez plyyna zależnie od tego co ogladasz. Rozejrzyj się za Panasonic modele 37 i 42 cale można kupić w bardzo dobrych cenach. Gwarantuje że zagra Tobie to lepiej niż LCD :)
 

IROL

New member
do kablówki

michaniu napisał:
Ktoś jeszcze coś może podpowiedziec ? :(
Też się zastanawiałęm co do kablówki lcd czy plazma , ale po wszystkich przeczytanych wątkach i poradach Kolegów z forum oraz pomocy Kikiego zdecydowłem się na lcd JVC 32P80 i jestem bardzo zadowolony , telewizor odbiera lepiej niż myślałem po wszelkich prezentacjach innych modeli w sklepie MM ( gdzie wszystko śnieżyło i byla jedna wielka pikseloza ).
Telewizor oglądam z około 2,5 do 3m i przy dobrych ustawieniach (jest czym się pobawić) obraz na większości kanałach jest b. dobry nie wspominając o DVD (żyleta przez komponent , jak dla mnie) i o dżwieku
poprostu super .Nad zakupem zastanawialem sie prawie trzy miesiące i teraz nie żałuje!!!
pozdrawiam:)
 

kornick

New member
Witam
Oczywiście biorąc pod uwagę cenne wskazówki mam jeszcze jedno jak dla mnie istotne wymaganie dotyczące mojego przyszłego 32" LCD.
Otóż chodzi o wygodnie funkcjonujący PIP lub PAP albo i jedno i drugie.
Wydaje mi się że powinna być to rzecz obowiązkowa we współczesnym TV.
Czyli najlepiej 2 tunery albo dobra współpraca z tunerem zewnętrznym (również poprzez EURO).
Czy można prosić o jakieś typy z uwględnieniem tej funkcjonalności?
 

kornick

New member
kornick napisał:
Witam
Oczywiście biorąc pod uwagę cenne wskazówki mam jeszcze jedno jak dla mnie istotne wymaganie dotyczące mojego przyszłego 32" LCD.
Otóż chodzi o wygodnie funkcjonujący PIP lub PAP albo i jedno i drugie.
Wydaje mi się że powinna być to rzecz obowiązkowa we współczesnym TV.
Czyli najlepiej 2 tunery albo dobra współpraca z tunerem zewnętrznym (również poprzez EURO).
Czy można prosić o jakieś typy z uwględnieniem tej funkcjonalności?

Kiki czy masz jakieś rozeznanie dotyczące PIP w LCD 32".
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

kornick

New member
kiki napisał:
Loewe Xelos 32
JVC 32 P 80
tu jest PIP
dzieki

JVC 32 P 80 ma chyba 1 tuner
Czy ma PIP czy PAP czy jedno i drugie
Jak to działa w praktyce i czy to jest rozwiązane w sposób funkcjonalny bo np. w Samsungach pomimo tego że jest PIP to podanie sygnału z tunera zewnętrznego poprzez złącze EURO jest niemozliwe.

Czy jest gdzieś w sieci instrukcja obsługi do tego JVC?
pozdr
 
Do góry