Najlepszy LCD 32" na rynku

MZR

New member
Witam forumowiczów.
Jestem tu nowy, ale chyba trafiłem w dobre miejsce. Stoję przed zakupem telewizora. Mały pokój, 2,5 do ekranu, zdecydowałem się na 32". TV, podłączony do kablówki, DVD i PS3. Oglądam dużo sportu i filmów na Blu-Ray. Szukam najlepszego 32" LCD na rynku. Nie chcę żadnych kompromisów. Z uwagi na mały rozmiar nie zależy mi na Full HD, bardziej na 100Hz. Co możecie polecić? Będę wdzięczny za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe 32 Xelos
Hitachi 32 UT MX 70
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27582

Czystość i wyrazistość jest niesamowita.
002_P1080120.JPG


Pioneer 32 KRL
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28765

Ujęcia TVP są rewelacyjnej jakości.
028_P1040933.JPG
 

majk!

New member
Czy możesz polecić coś z popularniejszych marek? Np. Sony, Panasonic, czy Sharp? Sygnał z kablówki analogowej i PS3.
 

seb84

New member
Witam. Dołączam sie do pytania. Ja oscylowalem bardziej w nastepujacych modelach:
samsung LE32A756
Sony KDL-32W4210
LG 32LG7000

Prosze o porady

Pozdrawiam
 

sudione

New member
PLAZMA vs LCD

Jezeli już wiesz, że w 32-calach FULL HD to ściema to bierz PANASONIC'a 32LX85. Najlepsza matryca na rynku, szybki soft oraz dobre 100Hz. Jeżeli nie masz uprzedzeń do firmy LG to z powodzeniem możesz brać 1-wszy model TV plazmowego na świecie!!! HD Ready 32PG6000. Moim skromnym zdaniem są to w stosunku jakości do ceny 2 najlepsze modele 32 calowe na rynku. AMEN:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
majk! -

z popularnych do SD :
JVC P80
Toshiba R 3500
Sharp 32 XL8
Panasonic LZD 85

=================================

seb84
- ale do czego ???
 

seb84

New member
ok czyli zdecydowanie polecacie Panasonica TX-32LX85 lub LZD85. Czyli Sony KDL-32W4210 czy Samsung LE32A756 odpada?

A co z 37"?
Odleglosc 2,5m
przeznaczenie: filmy i sport, rzadko komputer
CYFRA+, POLSAT CYFROWY i Nka
 

mchmiel21

New member
Mam ten sam problem ... oto moje spostrzeżenia.

Oczysićie LCD a nie PDP bo do takiego rozmiaru myślę że Plasma się nie nadaje. Co do moich typów po analizie rynku wynika że najlepszy co do parametrów jest
Phillips (2ms, 100Hz, Ambi itd)
Sharp X20e (ewentualnie Sharp xl8 tylko nie wiem czy się opłaca płacić za 100Hz w Sharpie po podobno nie widać różnicy - ja już mam 46x20e i działa bardzo dobrze)
Samsung 6 serii z tego co słyszałem w wersji 32" nie posiada 100Hz
Samusng 7 serii nie mam danych (jest ładniejsz) nie wiem jednak czy te +500 zł jest tego warte
Panasonic 32LX85.
JVC nie znalazłem ciekawego Full HD w tej grupie
Sony oczywiście V4500 tylko nie wiem co ma on takiego super w porównaniu do reszty.
Ja ze swojej strony przychylam się do Sharpa x20e lub Samsunga 6 serii
Proszę o uwagi krytyczne do moich spostrzeżeń.

P.S. Wygląda na to że producenci FullHD pogarszają parametry matryc 32" traktując ten sprzęt chyba jako gorszego (czas odpowiedzi) sortu eliminując również układy polepszania jakości obrazu.

W Saturnie udało mi się kilka telewizorów zobaczyć na oczy jednak na żadnym nie był pokazywany sygnał DVD wsyzstko demosy a wiadomo że na takim sygnale to nawet Grundig dobrze wygląda. Czy ktoś może postawić i przetestować całą grupę tych telewizorków? Bo opinie są tak diametralne że nei wiem co brać?
 

seb84

New member
Po przeczytaniu mnostwo informacji i kilka testow wybiore 37" tylko jedna sprawa:

jaka jest roznica miedzy tymi 2ma panelami:
TX-37LZD85 a TX-37LZD85F

Ceny w morele dosc rozniace sie miedzy tymi 2ma LCDkami
 

mchmiel21

New member
Prośba do Kiki'ego o porównanie

Wiem że 32" to mizerny obszar ale u siebei z 2 m chyba nie mam co liczyć na 37" telewizor. Czy ktoś by mógł porównać kilka 32" i napisać obiektywnie co i jak?
Bede bardzo wdzieczny ponieważ zbiorczego testu nie było.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja mam 2,5 metra i rozmiar 42" .
Przy 2 metrach spokojnie możesz sięgać - w zależności od sygnału - albo wypasiony 37" z dużą płynnością , albo Plazma 42" Pioneera.
W końcu wątek jest o najlepszych modelach na rynku:
Hitachi 37 UT MX 70
Hitachi 37 MX 01
Loewe 37 Modus
Pioneer 37 KRL.
 

mchmiel21

New member
A coś bardziej realnego?

Kiki dziki za rade ... ale mnie zabiłeś swoimi typami... one mają kosmiczne ceny jak na tą wielkość matrycy, pozatym w teście pioneer nie wyszedł tak super.
Wracając do tematu:ja oraz pozostali zainteresowani chcielibyśmy 32 " w rozsądnej cenie a nie w cenei telewizora 52" :D co powiesz o wcześniej typowane Sharpy, samsungi, pansonic'ki itd? Cyz one nie są warte swojej kasy? 2 pytanie czy ktoś wie po co jest wejście LAN w 7 serii samunga ? cyz ono jest dostępne w mniejszych rozmiarowo lcdkach tej firmy?
 

mchmiel21

New member
rozsądna cena

Z moich badań :grin: wynika że dla lcdków 32" do 2500 można kupić FullHD bez 100Hz do 3200 FullHd ze 100Hz ... a te które podałeś to kosmos cenowy :) stąd mierzę do 3000
 
Do góry