Najlepszy Lcd 32 do kablówki

JohnLenin

New member
Witam, po przeczytaniu wielu tematów mam niemały dylemat, chcę kupić do świąt dobrego lcd-eka, pisałem kiedyś że mam troche inne wymagania, ale troszke je zweryfikowałem i oto tak: Chcę kupić 32calowy tv lcd, musi bardzo dobrze radzić sobie z sygnałem marnej jakości z kablówki zbiorczej, kiedys może kupie "N-ke"

Jakie masz warunki - wielkość pokoju : 4,60m na 2m
jaki sygnał : sat sd, dvd, kablówka
jaka odległość od ekranu : 2 - 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia: sat fta, dvd, kablówka
jaka klasa cenowa: max 3tyś chyba w internetowych sklepach
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 20%/80%
jakie masz nasłonecznienie pokoju : tv od zachodu, duże okna, prawie 2m.
ile osób zasiada przed telewizorem: 1 do 3
Jaki masz ulubiony program : piłka nożna, dobry horrorek, koncercik, jakieś "przyrodnicze":D no i seriale - dla lepszej połowy, baje dla dzidzi.
jaki masz telewizor: Lg 21 "super slim"
Ma stać czy wisieć: stać
Co Cię wkurza w telewizorach : przesadzone skalowanie, formatowanie - same grubasy, smugi, przycinki, ziarno, kolory jakby wszyscy byli po solarium, słaba jakość dzwięku, duże zapotrzebowanie na prąd, wolne przełanczanie programów

Nie będe proponował tv, bo normalnie już nie wiem jaki wybrać, Sharp, Panasonic, JVC, Toshiba, pewnie do moich wymagań musi być 100hz? Ostatni po zakupie tv, jakieś 2 lata temu latałem do sklepu z jednym modelem Lg ze 3razy wymieniać. Proszę o porady.
 

JohnLenin

New member
No dobra, z tego co czytam, to polecacie:
- Sharp 32RD8
- Toshiba 32R350PG
- JVC 32P80
- Panasonic 32LX700P lub 32LX70
Wydaje mi się że Sharp najbardziej by mi pasował, ale chciałbym poznać opinię Fachowców. Czy jeszcze możecie powiedzieć jak na tle tych tv wypada Sony KDL-32V4500?
 

skylla1

Member
Bez reklam
JohnLenin napisał:
jak na tle tych tv wypada Sony KDL-32V4500?
Panasonic to już o generację nowszy, czyli LX85 a Sony na ich tle wypada bardzo dobrze. Co prawda nie ma 100Hz, ale ma chyba najlepszą czerń i kolory oraz niskie zuzycie prądu (110W) i 5 lat gwarancji.
Decyzja nalezy jednak do Ciebie. Nikt już nic więcej nie rozstrzygnie, po prostu sam musisz wybrać co wolisz. :)
 

JohnLenin

New member
grbrandys napisał:
ciezki wybor jezeli chodzi o lcd za duzo tego
-Tohiba 32R3500: bez dvb, 159W, ceny w sklepach internetowych 1897pln
-JVC 32P80: bez dvb, 151W, cena 2479pln
-Sharp 32RD8: dvb -mpeg2, 125W, cena 1965pln
-Panasonic 32LX85: dvb-mpeg2, 154W, cena 1877pln
-Sony KDL-V4500:dvb- mpeg2 i 4, 111W, brak 100hz, cena 2148pln
Tak sobie porównałem kilka danych ze stron producentów, ceny najniższe jakie znalazłem w sklepach internetowych, pobór prądu. No i się zastanawiam, który do moich wymagań byłby najlepszy:hmm:
 

piciu666

New member
Ja mam pokoj o podobnym metrarzu i również chciałem 32cale. Skonczyło się na Sony 40W4000 i jest super zarówno z kablowki MULTIMEDIA jak i z sygnału cyfrowego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po analizie do Twoich potrzeb - telewizor spełniający potrzeby :
1. JVC 32 P80 - skalowanie kablówki, najlepsze formatowanie obrazu,płynność
2, Sharp 32 RD 8
3. Toshiba 32 R 3500

Jeśli będziesz przesiadywać ponad 3 metry - to
Panasonic 37 PV 80
Toshiba 37 R 3500
 

JohnLenin

New member
kiki napisał:
po analizie do Twoich potrzeb - telewizor spełniający potrzeby :
1. JVC 32 P80 - skalowanie kablówki, najlepsze formatowanie obrazu,płynność
2, Sharp 32 RD 8
3. Toshiba 32 R 3500

Jeśli będziesz przesiadywać ponad 3 metry - to
Panasonic 37 PV 80
Toshiba 37 R 3500
Wielkie Podziękowania za zaiteresowanie się tematem jakich wiele, Kiki jak myslisz, czy warto wydać te ok 500pln-ów więcej za JVC, w czym są gorsz pozostałe, czyli RD 8 i R 3500 ? Sory że tak nudzę, ale za bardzo nie mam możliwości jeżdzić i "macać" każdego z tych lcd.
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
W czym sa gorsze?? No Kiki Ci napisał: skalowanie kablówki, najlepsze formatowanie obrazu,płynność...tym przebija wymienione poniżej TV :)
 

JohnLenin

New member
Podzwoniłem po wszystkich dostępnych, znanych sklepach RTV i okazuje się że nigdzie nie mają JVC ! Sharp jest za 2290pln(w sklepie int.1965pln) , Tosie maja w jednym z wystawy za 1999pln(w int.1879pln), więc pozostają tylko sklepy internetowe, jeśli chodzi o JVC. Ma może Ktoś fotki jak prezentuję się JVC 32 P 80 BU ?
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
Od niedawna jest też na rynku mała 32" plazma LG, symbolu nie pomnę, widziałem ją ostatnio w jednym z Saturnów w cenie chyba 1700 zł. Chyba warto na to zwrócić uwagę bo może okazać lepszym pomysłem na oglądanie kablówki niż LCD a i cena jest dosyć atrakcyjna.
 

JohnLenin

New member
Jako, że od niedawna piszę na tym forum, to proszę powiedzieć o co chodzi z tą prezentacją ?
Widzę że JVC jest naj do moich warunków z tego co piszecie, ale tak z ciekawości który z: Sharp,Tosia jest lepszy w tym porównaniu ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry