Najlepsze ustawienie Sony HX 750

Whiplash

New member
Bez reklam
Wkoncu kupilem nowy TV, wybor padl na Sony 40' HX750. Mam do was pytanie, jak najlepiej pustawiac wszystkie bajery w menu.

Do wyboru sa roznego rodzaju Redukcje zaklocen MPEG, zywe kolory, prawdziwa biel czy cos takiego, uwydatnianie szczegolow, krawedzi, automatyczne ograniczanie swiatla, polepszenie kontrastu itd. Szczerze mowiac nic mi to nie mowi i nie wiem ktora opcje jak ustawic, bo do wyboru sa automat, wyl, niski, sredni, wysoki.

Co wiecej w Imanual pisze ze sa jeszcze opcje "tworzenie realizmu", "lagodna gradacja" tylko ze w manu ekran nie ma takich opcji, czy one sa gdzies ukryte czy poprostu w okreslonych trybach obrazu te opcje sie aktywuja ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No widze ze chyba nikt nie udzieli zadnej porady, takze dzialalem sam metoda prob i bledow.. Redukcje dla mnie powoduja spadek ostrosci, moze nie widac tak wszystkich niedoskonalosci ale obraz staje sie troche mdly, Intensywne kolory, fajna opcja przez co obraz nie jest tak blady.

Najwiekszy problem mam z ustawieniem ostrosci, oryginalnie jest na 65, jeden mowia ze mozna na max drugi ze raczej nie przesadzac, do tego sa jeszcze opcje poprawy krawedzi.. Tu sie nie moge zdecydowac..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm wszyscy maja wlaczony tryb filmu na automat 1 a ja zauwazylem ze czasem w tym trybie obraz potrafi przyciac, zauwazyliscie ?
 

Zares

New member
Sony KDL-55HX750 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums

Sony HX750 Expert Calibrated Picture Settings, KDL55HX750, KDL46HX750 (also KDL-55HX750, KDL-46HX750)
Jaki jest sens w płaceniu tyle pieniędzy za telewizor, by potem ustawić ostrość na 10 i wyłączyć wszystkie technologie, jakie nam oferuje X Reality? Może takie ustawienia sprawdziłyby się w 1080p BluRay, ale kto w Polsce ogląda codziennie filmy BluRay? To już lepiej do kina się wybrać. A przy 1080i cyfrówce, czy .mkv HD, a już w ogóle w SD cyfrówce to chyba po to są te technologie, by z nich korzystać?

Whiplash, doszedłeś może do jakiegoś "kompromisu" w tych ustawieniach? Nie ukryję - jest tego trochę, a łatwo się tego nie ustawia, bo cały czas trzeba wchodzić do menu i przewijać.

Ciekawi mnie ta opcja: zaawansowane zwiększanie kontrastu - co ta opcja daje? Gdzieś coś czytałem o głębszej czerni poprzez częściowe wyłączanie podświetlenia - czy to jest to?

Najbardziej mnie interesują ustawienia pod piłkę nożną, na fabrycznych kontrast był na maksa, to aż daje po oczach murawa i stroje. Zszedłem na razie do 80, ale nie wiem co daje ta opcja zaawansowane zwiększanie kontrastu
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak, mnie sie udalo jakos ogarnac te wszystkie opcje. Ja mam kontrast na 90 reszta wg upodoban.
Redukcje MPEG, zaklocen itd mam wylaczone bo robi sie mydlo z obrazu.
Ustawienia zaawansowane, czyli zwiekszanie kontrastu, zywy kolor, uwydatnianie krawedzi i szczegolow, korekcja czerni mam na poziom średni, czysta biel i aut ograniczanie swiatla mam wylaczone. Motionflow std/wyrazny, tryb filmu wylaczony.

Dla mnie te przyklady ustawien ktore mozna znalesc w sieci sa absurdalne.
 

Zares

New member
Dzięki za odp. :)

Dlaczego tryb filmu masz wyłączony? Z tego co wyczytałem, to najpierw "przeszedłeś" z trybu filmu 1 na 2-kę, a teraz nagle zrezygnowałeś całkiem?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W trybie aut1 obraz czasem potrafi przyhaczyc a to denerwuje, w trybie aut2 film wyswietlany jest w formie zblizonej do oryginalu i jest bardzo fajnie ale przeciez nie ogladamy non stop filmow tylko wiadomosci teledyski programy a wtedy wydaje mi sie ze lepiej wyswietlac obraz bez zadnych modyfikacji.
 

eM!

New member
Jaki jest sens w płaceniu tyle pieniędzy za telewizor, by potem ustawić ostrość na 10 i wyłączyć wszystkie technologie, jakie nam oferuje X Reality? Może takie ustawienia sprawdziłyby się w 1080p BluRay, ale kto w Polsce ogląda codziennie filmy BluRay? To już lepiej do kina się wybrać. A przy 1080i cyfrówce, czy .mkv HD, a już w ogóle w SD cyfrówce to chyba po to są te technologie, by z nich korzystać?

Zobrazuję Ci kulinarnie ten problem:
owszem wszystkie TV oferują różne opcje do ustawiania i tak zwane wspomagacze obrazu. Możesz włączyć wszystkie z nich, te które mają zakres ustawić na maxa itp. Niekiedy nie ma sensu dawać po oporach a lekko zmieniać jeden czy dwa parametry które podkreślą obraz.
Miało być kulinarnie więc będzie :) : lubisz czekoladę? lubisz pop-corn? lubisz wędzoną rybę? lubisz parówki? Powiedzmy że tak i każda opcja jest dobra. Dlaczego nie zmiksujesz ich razem i nie zabierzesz do pracy? Bo wszystkie razem nie dają dobrego efektu.

Wspomagacze obrazu są po to aby z nich korzystać ale wszystko z rozsądkiem i wyczuciem. Polecam zabawę nimi i to raczej po jednym naraz abyś mógł zaobserwować co dana opcja zmieni w obrazie. Później zabierasz się za kolejna opcję i kolejną ... etc.

Miłej zabawy w dłuższe jesienne wieczory :). Jak coś to pisz śmiało.
 

tedi111

New member
Witam mam pytanko testował ktoś z was KDL-46hx750 jak wypada jak z obrazem czernią podświetlaniem matrycy nie ma plam lepiej kupić tego Soniaka czu Samsunga 46SE6800
 

Whiplash

New member
Bez reklam
LED zawsze bedzie mial nierownomierne podswietlenie tylko ze jeden prawie nie zauwazalne a drugi walace po oczach. Im wieksza przekatna tym gorzej w tym przypadku. Ja mam 40' i nie zauwazylem latarek po rogach ekranu, samsunga Ci odradzam bo dla mnie to przerost formy nad trescia, naladowane bajerow z ktorych np. ja bym nie korzystal co wiecej wlasnie Samsungi cierpia na dosc kiepskie podswietlenie.

Baiwie sie teraz balansem bieli, nie mam oczywiscie zadnych urzadzen do kalibracji Tv wiec opieram sie na gotowych przykladach z sieci i patrze jakie zachodza zmiany. Na hdportal.eu jest kalibracja HX750 i tam balans bieli rozni sie od tego ktory jest podany na 1 stronie tego watku. Hmm czy kalibracja nie powinna dawac takich samych ustawien przynajmniej w balansie bieli?
Pytanie #2 jak ustawic Dynamiczny zakres HDMI - ograniczony, pelny czy automat?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy balansem bieli mozna jakos delikatnie ocieplic obraz? Bo odcien Neutralny jest troszke za zimny a znowu cieply2 jest dla mnie nie do przyjecia, nie lubie kremowej bieli.. Moze jakies delikatne korekty balansu bieli spowodowaly by zredukowanie niebieskiego odcienia w trybie neutralnym?

Moje ustawienia obrazu
Kontrast - 90
Jasnosc - 45
Kolor - 60
Odcien - 0
Temp. barw - neutralne
3 redukcje szumow - wyl
MF - Standardowy
Dynamiczne zwiekszanie kontrastu - Srednie
Korekcja czerni - Srednie
Ograniczanie swiatla - Srednie
Czysta biel - wyl
Zywy kolor - Srednie
Uwydatanianie szczegolow i krawedzi - srednie
Balans bieli - 0
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Ja mam 40' i nie zauwazylem latarek po rogach ekranu, samsunga Ci odradzam bo dla mnie to przerost formy nad trescia, naladowane bajerow z ktorych np. ja bym nie korzystal co wiecej wlasnie Samsungi cierpia na dosc kiepskie podswietlenie.

Ja mam 40" też nie zauważyłem latarek po rogach i to samsunga :)
Sony przyrost marki nad treścią, płaci się głownie za markę bo forma dawno spadła, goniąc liderów.

Gdzie Ci składali tego soniaczka i jaka firma?
Odpowiedź masz po Assembled in ...........

Pewnie Slovakia, a to wujek Sam Ci montował soniaka :)
Może być też Poland, tu montuje soniaka LG w zakładach Mława lub Kobierzyce.
Albo Romania, tam chyba Philips składa.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlaczego na mnie naskakujesz tylko dlatego ze skrytykowalem twoja ulubiona firme? Jeszcze te zalosne pytania o produkcje... Zle trafiles bo wybralem Sony nie ze wzgledu na firme a na jakosc obrazu..
 

kuba78

New member
Dlaczego na mnie naskakujesz tylko dlatego ze skrytykowalem twoja ulubiona firme? Jeszcze te zalosne pytania o produkcje... Zle trafiles bo wybralem Sony nie ze wzgledu na firme a na jakosc obrazu..

Przepraszam.
Faktem jest że to moja ulubiona firma.
W ramach przeprosin przyjmij do wiadomości:

Najlepsze kąty obrazu mają telewizory marki SONY

































































Ale tylko jak się patrzy na wprost :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale co ty sie starasz udowodnic bo nie bardzo rozumiem, spytalem o cos innego a Ty sie wyrwales jak Filip z konopi i zaczales zachwalac Samsunga. Kazdy kupuje to co mu pasuje, ktos woli wyglad i bajery kupuje Samsunga, ja wole np. super plynnosc obrazu ktora w Sony jest na wysokim poziomie ale w przeciwienstwie do ciebie nie jestem fanboyem Sony i nie uwazam ze poza nim nie ma nic dobrego na rynku..
 

eM!

New member
...ktos woli wyglad i bajery kupuje Samsunga, ja wole np. super plynnosc obrazu ktora w Sony jest na wysokim poziomie ...

Zgadzam się z Tobą w 100%. Samsunga póki co nikt nie przebije ze wszystkimi jego funkcjami, pięknymi aplikacjami oraz łatwością obsługi. Sony natomiast zachwyca mnie genialną płynnością ruchu na którą po części składa się X-Reality (PRO), po części Motionflow, a po części sama matryca. Już od długiego czasu utarł się pogląd: świetne gadżety=Samsung / świetny obraz=Sony. Ja stawiam na obraz tak jak Ty.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Znalazlem zloty srodek miedzy uniknieciem niebieskiego odcienia bieli w trybie neutralnym a kremowa biela w cieply2. Do tej pory nie uzywalem cieplego1 bo obraz byl jakos mocno czerwony.. co sie okazalo kiedys grzebalem w balansie bieli i tak zostawilem, po wyzerowaniu obraz jest super, nie ma niebieskiej poswiaty a biel nie jest kremowa jak w cieply2.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moje ustawienia obrazu
Kontrast - 90
Jasnosc - 45
Kolor - 60 bo lubie "cukierki" ;)
Odcien - 0
Temp. barw - ciepłe 1
3 redukcje szumow - wyl
MF - Standardowy
Tryb filmu - dla blu ray 24p automat1 dla zwyklego sygnalu 25/30hz automat2 ew. wylaczony, inaczej obraz co chwilke delikatnie zrywa plynnosc
Dynamiczne zwiekszanie kontrastu - Srednie
Korekcja czerni - Srednie
Ograniczanie swiatla - Srednie
Czysta biel - wyl/male
Zywy kolor - Srednie
Uwydatanianie szczegolow i krawedzi - srednie
Balans bieli - 0
 
Do góry