najlepsze TV 32" - matowy, z dobrym dżwiękiem, obrazem, kątami

Traper44

New member
Szukam TV na LED-ach, najlepiej 32 cale …. maksymalnie 37” (ale już chyba nie produkują 37”).
Odległość oglądania 2m. Telewizor będzie stał. Interesuje mnie średnia lub wyższa półka cenowa i jakościowa.
Priorytety:
- trwałość, bezawaryjność
- matowa dobra matryca, jak najlepsza (IPS , VGA ?)
- dobry dźwięk (zbliżony do CRT),
- dobry obraz, naturalny i płynny, dobre kąty
- nagrywanie i odtwarzanie z dysku zewnętrznego
Może mieć bajery typu 3D, Smart, WIFI. Może ale nie musi.
Pożądana matryca 100Hz (really 100Hz) :) … ale w 2013 roku już chyba nie ma szans. W 2012 roku były takie modele np. LG 32LM620s (z 100Hz i 400 MCI) ale już nie ma go w sprzedaży (tzn. są takie 8-6 miesięczne z ekspozycji sklepowej … ale nie zdecyduję się na “półkownika”). Nowe LG serii LA620s już są chyba na 50Hz.

Ostatnio byłem w Auchan i EuroAgd.
Pooglądałem trochę. Na posłuchanie nie ma odpowiednich warunków.
Co do jakości obrazu nieźle wg mojego oglądu wypada:
Sony 32W655A I LG 40LA620s. Miały naprawdę dobre kąty i wystarczająco głęboką czerń.
Potem Philips 5008 (był jeden 40 cali).
Obraz w Panasonic TX-L32E6E był przeciętny (szara czerń i gorsze kąty), Samsungi serii 5 mają słabawe kąty, czerń może być.
Ocena głosu/dźwięku:
wydawało się, że LG 32LN575S i LG 40LA620s mają gorszy dźwięk od Samsunga UE32EH5300 i Sony 32w655. Panasonik L32E6E też dźwięk gra średnio.
Niestety nie mogłem sprawdzić foni Philipsa 32PFL5008H.

Niestety w sklepach i marketach trudno jest ocenić jakość dźwięku, łatwiej jest z obrazem.
Mam zatem pytanie do osób, które mają/miały możliwość porównać jakość głośników we współczesnych TV LED 32 cale w warunkach "domowych".
W których 32" głos/dźwięk jest dobry/poprawny - porównywalny do telewizorów CRT.

Podpowiedzcie proszę kilka propozycji telewizorów 32", takich gdzie dźwięk jest dobry, obraz naturalny, mają dobre kąty, nie smużą itp. oraz mają matowy ekran.
Rozważam tylko wielkość 32" i 37" (większy nie wejdzie bez rewolucji meblowej).
Czy w modelach 32" są inne głośniki niż w np. 39/40 calowych modelach?

Rozważam: LG 32LA620s, Sony 32W655A, Samsung UE32F6400, UE32F5500, Philips 32PFL5008H.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Telewizor LED - od 2 do 8cm grubości.
Telewizor CRT - średnio liczmy 35cm grubości.

Jak to do cholery ma grać tak samo? :>
Kup soundbar jakiś i będziesz zadowolony z dźwięku, znajdziesz pewnie takie o szerokości mniej więcej jak tv, tj. 74cm.

Matowych matryc prawie już nie ma, a te co są, dotyczą najniższej półki cenowej, raczej słabych tv.
Z 2m nie zobaczysz czy matryca jest 50, czy 100hz w tej wielkości. Musiał byś minimum 40/42" wstawić, a optymalnie 46/50.
 

gobee

New member
Postaw na rewolucję .do 2 metrów bez 40 cali nie podchodź,a różnica w cenie niewielka.
W 40 calach większy wybór.ja stałem przed takim samym dylematem rok temu i od 3 miesięcy
stoi 40 calowa tośka.najpierw celowałem w 37 cali ,ale wkurzała mnie albo szer.ramki albo
uboższe parametry w stosunku do większych tv i wybór spośród 2 tv ,później zaczęły się pokazywać telewizory 39 calowe
ale w porównaniu do 40 cali to golasy ,a i wybór mały.
Meble rozstawione -40 cali stoi dostojnie w rogu pokoju i wszyscy się cieszą,nawet żona która trochę ględziła na początku,a teraz się jej podoba .piszę to jako laik bo żaden ze mnie ekspert od telewizorów i dlatego
markę polecą ci mądrzejsi.

Ps .wbrew utartym opiniom wielkość ma znaczenie :)
 

Traper44

New member
Postaw na rewolucję .do 2 metrów bez 40 cali nie podchodź,a różnica w cenie niewielka.
W 40 calach większy wybór.ja stałem przed takim samym dylematem rok temu i od 3 miesięcy
stoi 40 calowa tośka.najpierw celowałem w 37 cali ,ale wkurzała mnie albo szer.ramki albo
uboższe parametry w stosunku do większych tv i wybór spośród 2 tv ,później zaczęły się pokazywać telewizory 39 calowe
ale w porównaniu do 40 cali to golasy ,a i wybór mały.
Meble rozstawione -40 cali stoi dostojnie w rogu pokoju i wszyscy się cieszą,nawet żona która trochę ględziła na początku,a teraz się jej podoba .piszę to jako laik bo żaden ze mnie ekspert od telewizorów i dlatego
markę polecą ci mądrzejsi.

Ps .wbrew utartym opiniom wielkość ma znaczenie :)

Taaaa, ..... odpalę mojego Stihla (piła spalinowa) i odetnę zbędne 40cm z naszej komody (stylowy monolit długi na 2,4m) !
Żona podobnie jak Twoja pewnie "trochę poględzi", ale powiem że mi tak podadzono na forum o TV, no bo niektórzy mówią "że wielkość ma znaczenie" i powinna moje starania docenić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry