Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak tak dalej pójdzie, to sklepy będą miały na półkach jedynie fotografię tych nagrywarek, gdyż nie zdążą rozpakować. :)

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tak jak podawałem w poprzednim wpisie / mimo powatpiewań niektórych / dziś wjechały i są dostepne Nagrywarki 57 zarówno czarne jak i srebrne.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
tak jak podawałem w poprzednim wpisie / mimo powatpiewań niektórych / dziś wjechały i są dostepne Nagrywarki 57 zarówno czarne jak i srebrne.
ja nie powątpiewam w Twe słowa i na dowód tego zamawiam 1 CZARNA SZTUKE
podaj mi cenę na PW a ja podam Ci dane do wysyłki

mam nadzieję iż jest możliwość kupna :D a cena nie będzie zaskakująca :D
oczywiście zakładam iż jest na nią polska gwarancja Panasonica

pozdrawiam i czekam na odzew

maila do sklepu z potwierdzeniem zakupu też już wysłałem
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
kiki napisał:
witam
tak jak podawałem w poprzednim wpisie / mimo powatpiewań niektórych / dziś wjechały i są dostepne Nagrywarki 57 zarówno czarne jak i srebrne.

Być może wjeżdżają selektywnie, w preferowanych kierunkach, np. do twojego sklepu, a u innych dystrybutorów pojawią się później. Nie sądzę bowiem, żeby inni dystrybutorzy nie chcieli zarobić swojego "słusznego kupieckiego zysku" i trzymali sprzęt pod ladą :)
A, że zamówienie złożyłem u "innego, lokalnego dystrybutora"? No, cóż, 200 złotych piechotą nie chodzi ...
Pozdrowienia.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
A, że zamówienie złożyłem u "innego, lokalnego dystrybutora"? No, cóż, 200 złotych piechotą nie chodzi ...

niestety co racja to racja.....
nawet nie dostałem odpowiedzi na swoje zamówienie :confused:
a że nie lubię długo czekać też zamówiłem już gdzieś indziej -Lódż - u pana Sebastiana /patrz allegro 1399zł/ - przesyłka dotrze na jutro na 13.00
co prawda zaoszczędziłem tylko 100zł ale tu nie chodzi nawet o tą stówkę tylko o sam fakt milczenia - brak kontaktu
przyszedł by chociaż mail - "niestety sprzedane" a tu nic.

pocieszam się że jutro nareszcie przystapię do testów

pozd
 

Jan-Luc

New member
jarwisz napisał:
pocieszam się że jutro nareszcie przystapię do testów
pozd
A ja jeszcze dzisiaj wieczorem:D
Właśnie wróciłem z Gliwic z nagrywarką (srebrna), w pudle miła niespodzianka
kabel HDMI
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Yberion napisał:
Kaceli, a ile za nią żądał Twój lokalny dystrybutor?

Napisałem "lokalny dystrybutor" dla odróżnienia go od dystrybutora "centralnego", gdyż firmowy sklep Panasonica znajduje się niechybnie w Warszawie, a "mój" dystrybutor na prowincji, choć akurat od mojego miejsca zamieszkania dość daleko, ze 400 km. A cena u niego wynosi 1418,99 zł plus transport, na przedpłatę - 20 zł, za pobraniem przez kuriera - 35 zł.
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
niestety co racja to racja.....
nawet nie dostałem odpowiedzi na swoje zamówienie :confused:
a że nie lubię długo czekać też zamówiłem już gdzieś indziej -Lódż - u pana Sebastiana /patrz allegro 1399zł/ - przesyłka dotrze na jutro na 13.00
co prawda zaoszczędziłem tylko 100zł ale tu nie chodzi nawet o tą stówkę tylko o sam fakt milczenia - brak kontaktu
przyszedł by chociaż mail - "niestety sprzedane" a tu nic.
pocieszam się że jutro nareszcie przystapię do testów
pozd

A sprawdziłeś czy "pan Sebastian" jest wiarygodną firmą i wydaje 24-miesięczne gwarancje producenta, a nie jakieś swoje "papierki"? No i czy sprzedaje egzemplarze przeznaczone na polski rynek, a nie z tzw. prywatnego importu z patchowanym menu (lub w ogóle bez polskiego menu) i z kserowanymi instrukcjami?
Ja bynajmniej niekomu niczego nie imputuję, tylko uwrażliwiam Cię na tzw. TIP czyli "tani import prywatny", który czasami okazuje się znacznie droższy niż import instytucjonalny.
Niestety, doświadczyłem tego na własnej skórze kupując swego czasu u TIP-a amplituner Denon AVR-2802 o 350 zł taniej niż w sklepie, a następnie, po roku i 2 miesiącach wydając 300 zł na oryginalnego, firmowego pilota, bo zakupiony wraz z reciverem nawalił nienaprawialnie (zwarcie międzywarstwowe) i nie dał się zastąpić żadnym "uniwersalnym".
Z niecierpliwością czekam na twoje pierwsze wrażenia z użytkowania nagrywarki. Powodzenia.
 

sulik

New member
Kaceli napisał:
Hej, Sulik, gdzie się ukrywasz? Miałeś czuwać nad modelem EH57 i dać znać o jego fizycznym pojawieniu sie na rynku, a tymczasem dostajemy tu wiadomości od kogoś innego. To ja Ty wywiązujesz się z roli dyżurnego? :D
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale przed godziną wysłałem formularz zamówienia na czarną EH57 do firmy z Prudnika. Jeśli się ośmieszę, to - na skutek zaniedbania - będziesz współsprawcą tej mojej kompromitacji! :p :D
Witam.

Ano mialem troszkę obowiązków służbowych i rodzinnych :D.
Powiem tak, zastanawia mnie pojawienie się tych nagrywarek w niektórych sklepach. Dzisiaj dzwoniłem i do sklepu gdzie zamówiłem nagrywarke i do Panasonic'a. W sklepie kobitka wogole nie wiedziała kiedy one będą, a w Panasonicu (info z godz. 16.45) powiedział mi gościu że większa partia nagrywarek będzie pod koniec miesiąca. Zapytałem czy gdzieś oprócz ich sklepu można je dostać - odpowiedź była że raczej nie bo mieli niewiele sztuk. Więc "ktoś tu kłamie" ;) oczywiście bez urazy. Ale szczerze mówiąc zastanawia mnie ta cała sytuacja. Ciągłe zmiany terminów w Panasonicu, brak informacji o terminie dostawy w sklepach. Sprawdzałem też dostępność tej nagrywarki w duzych sieciach RTV-AGD (RTVEURO, MediaMarkt, Avans) - oczywiście brak. No nic ja czekam cierpliwie dalej, bo boję się że sprzęt który się pojawił jest sprowadzony z innych krajów i w związku z tym nie objety polską gwarancją 24 mies.
@Jan-Luc
Opisz pierwsze wrażenia i jak możesz wrzuć gdzieś fotki i zapodaj linki.

Pozdrawiam wszystkich.
Sulik
 

Jan-Luc

New member
Co do pochodzenia nagrywarki to jestem spokojny, nagrywarka ma polskie menu, papierową instrukcję pl, a sklep firmowy nie będzie ryzykował utraty autoryzacji sprowadzając towar własnymi kanałami, oczywiście otzymałem do niej fakture.
Pierwsze wrażenia- dla mnie trochę dziwny mechanizm otwierania tacki, odchyla się spory element z przodu, no ale nie widać samej tacki kiedy jest zamknięta. Spodziewałem się że klawisz standby będzie podświetlony jakąś diodą, a nie jest. Co do jakości odtwarzania, nagrywania itp. dopiero zaczynam to wszystko ogarniać.

Fotki wieczorem-ładowanie akumulatorków
 

Kaceli

New member
Jan-Luc napisał:
Jeszcze w kwesti pochodzenia nagrywarki, na pudle znalazłem naklejkę
"Ten produkt jest objęty pełną E-gwarncją Panasonic. Zachowaj paragon", oraz dane importera/gwaranta.

Zaszło małe nieporozumienie. Ja bynajmniej nie kierowałem swoich uwag do Ciebie, tylko do "jarwisza", który napisał, że kupuje u "pana Sebastiana". Zresztą reputacji "pana Sebastiana" też nie kwestionuję, a tylko zwracam uwagę na różne POTENCJALNE zagrożenia, związane z zakupami u prywatnych osób.
Firma w Gliwicach ma swoją witrynę internetowa, gdzie można obejrzeć ich salon, personel itp, co dokumentuje jej reputację, a jako firma z reputacją oczywiście nie nabywa towaru pokątnie z niepewnych źródeł. Kiedy do nich dzwoniłem poinformowali też lojalnie, że na razie nie będą mieć egzemplarzy czarnych, które mnie interesują i taka jasna odpowiedź, choć negatywna, też jest lepsza niż zwodzenie, co preferują niektóre inne firmy.
Pozdrowienia.

Jan-Luc napisał:

No, kurcze, z ta klapką to rzeczywiście trochę dziwactwo. Nie mówiąc już o tym, że czym więcej elementów ruchomych, tym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia któregoś z nich. Dlatego spośród telefonów komórkowych preferuję te "w jednym kawałku". :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kaceli, Twój TIP całkowicie mnie rozwalił... :p

W pełni się z Tobą zgadzam, że lepiej jest kupować z polską gwarancją i z pewnych źródeł. Jednak Twoja przygoda z pilotem mogła się skończyć tak samo również w przypadku nabycia sprzętu od polskiego dystrybutora. Po prostu miałeś pecha.

ArtS :)
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Kaceli, Twój TIP całkowicie mnie rozwalił... :p
W pełni się z Tobą zgadzam, że lepiej jest kupować z polską gwarancją i z pewnych źródeł. Jednak Twoja przygoda z pilotem mogła się skończyć tak samo również w przypadku nabycia sprzętu od polskiego dystrybutora. Po prostu miałeś pecha.
ArtS :)

Patrząc na sprawę z chłodnym obiektywizmem masz w zupełności rację, ale subiektywnie miałem jakieś niejasne odczucie, że gdybym nie "zgrzeszył", to może sprzęt nie zdefektowałby lub też wynegocjowałbym z przedstawicielem producenta uznanie reklamacji. Zwłaszcza, że w serwisie Denona zaklinali się, iż spotykają się z takim przypadkiem pierwszy raz.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Ja bynajmniej nie kierowałem swoich uwag do Ciebie, tylko do "jarwisza", który napisał, że kupuje u "pana Sebastiana". Zresztą reputacji "pana Sebastiana" też nie kwestionuję, a tylko zwracam uwagę na różne POTENCJALNE zagrożenia, związane z zakupami u prywatnych osób.

wg mnie też kupiłem z dobrego żródła
przed zakupem dzwoniłem /jest podany telefon czego nie można powiedzieć o firmie e-panasonic :confused:/ i upewniłem się czy ta nagrywarka ma polską gwarancję i czy jest to gwarancja panasonic.pl.Po tych zapewnieniach i wystawieniu faktury zamówiłem TU

swoją drogą nie rozumiem jak duża i szanująca się firma może nie mieć telefonu :confused:

pozd
 

TOMEK-K

New member
Eh57

Witam.
Chce kupić tego panasonica EH57, tylko zastanawiam sie nad tym Skalowaniem obrazu do formatu HDTV 1080p, bo ja ma telewizor LOEWE XELOS A32 który nie jest w pełni HD , a tylko 1366*768. i jak w takim razie wyglada te skalowanie, czy nie jest to tak ze EH57 przeskaluje do 1080, potem telewizor do swojej rozdzielczosci i ogólnie po tych operacjach wyjdzie kaszana zamiast fajny obraz.
Sorki jak dla was to głupie pytanie, ale nie chce niepotrzebnie wydawac kasy, i chciałbym wiedziec jak ten model wspołpracuje z tym telewizorem, i czy nie lepiej kupic cos co skaluje np. do 720 (jak cos takiego jest).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jarwisz nie mów ze na stronie nie ma adresu i telefonu - wystarczy sprawdzic
.: LOCO :.
ul. Pstrowskiego 33
10-601 Olsztyn
Tel./fax: 089-533 58 04,
089-534 53 17
GG: 9361503

http://www.audiovideo.com.pl/contact_us.php
prawy dolny róg.

Na maile i wpisy z tej strony odpowiadam wieczorem - to koniec wyjaśnień.

Tomek-k
Loewe Xelos ma swoja rozdzielczość
Ale Panasonic informuje :
Ogladaj dowolny program w HD /program TV, własne nagrania , VHS, SD , JPEG/ . Kiedy nagrywarka zostanie podłaczona do dowolnego telewizora HDTV / cokolwiek producent ma na mysli/ z wejsciem HDMI obraz zostanie przeskalowany w "górę" do rozdzielczosci 720 p, 1080i, 1080 p.
Co to znaczy w rzeczywistości powiem jutro w porównaniu z innymi nagrywarkami.
Działa to na zasadzie interpolacji pikseli.
Interpolacja zastosowana w kamerach nie przyniosła oczekiwanych wrażeń jak bedzie tu - zobaczymy.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
Jarwisz nie mów ze na stronie nie ma adresu i telefonu - wystarczy sprawdzic
.: LOCO :.
ul. Pstrowskiego 33
10-601 Olsztyn
Tel./fax: 089-533 58 04,
089-534 53 17

zwracam honor - coś mnie zamroczyło i na kontakt wyskakiwał tylko mail
bo to by było dziwne gdyby Twój sklep nie miał telefonu :D

pozd
 
Do góry