Nagrywarka Medion 160 GB HDMI

Status
Zamknięty.

depesz

Member
Przestudiowałem dokładnie złącza i... niech mnie ktoś naprostuje - podać sygnał można tylko przez scart lub coaxial?? Bo component i HDMI jest tylko wyjście... Dziwne to trochę... Myślałem o zakupie pod kontem podłączenia pod tuner Nki i archiwizowania audycji na płytach, i tak kombinuje jak to podłączyć...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witaj
za dużo nie kombinuj
jak widać wejść ma malutko

wyjścia :
• Audio/Video Eingang
• Audio/Video Ausgang
• S-Video Ausgang
• Component Ausgang (Cinch)
• Digital-Audio-Ausgang (Koaxial/Optisch)
• HDMI Ausgang
• 2 Euro-Scart-Buchsen
• 75 Ohm Antennenein-/ausgang

wejscia:
• Audio/Video Eingang
• S-Video Eingang
• DV-Eingang

Medion
 
Ostatnia edycja:

depesz

Member
No czyli klapa... Jakaś dziwna logika, co z tego, że narywarka ma dobre jakościowo wyjścia component i HDMI, skoro podać jej sygnał można tylko kiepskim Scartem (o compozycie już nie wspominam).
 

jarwisz

New member
Bez reklam
...właśnie
tu daje o sobie znać marketing - dla osób mało zorientowanych jest to niby super sprzęt,a jak się okazuje jest do niczego.
Nawet tego HDMI nie można w 100% wykorzystać.
czyli jak ktoś kupił dla HDMI to przepłacił

pozd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
I tu się kłania nieznajomość rzeczy. Należy pamiętać, że:

1. Sygnał z satelity lub nadajnika cyfrowego jest dekompresowany ze strumienia MPEG2/4.
2. Zdekompresowany sygnał jest przesyłany przez złącze HDMI.
3. Przesłany sygnał musi zostać ponownie zakodowany do strumienia MPEG2 w nagrywarce.

Tak naprawdę zysk z przesłania sygnału złączem HDMI nie byłby wcale tak duży. Jedynie bezpośredni zapis strumienia nadawanego ze źródła na dysku nagrywarki dałoby zerową utratę jakości.

ArtS :)
 

rafaello

New member
Dokładnie, to co napisał ArtS - tu się kłaniają podstawy.

ps. Depesz, a która nagrywarka na rynku ma wejście HDMI ... ???

pzdr,
 

depesz

Member
hej, nie twierdzę, że jakaś ma:)
Mam na myśli coś zupełnie przeciwnego - otóż uważam, że bez sensu umieszczać wyjście HDMI i component w sprzęcie który wejście ma poprzez scart. Skoro wejście jest scart to i wyjście dać scart.
No chyba, że konstruktorom chodziło o lepszą jakość odtwarzanego z nagrywarki DVD - ale nie to jest jej główną funkcją i 95% nabywców do odtwarzania DVD ma dedykowane urządzenie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
depesz napisał:
hej, nie twierdzę, że jakaś ma:)
No chyba, że konstruktorom chodziło o lepszą jakość odtwarzanego z nagrywarki DVD
Właśnie o to chodzi. Choć ja należę do osób, dla których nagrywarka spełnia rolę magazynu na nagrania z timera, to wiele innych osób używa jej również jako odtwarzacza. I jest to chyba zdecydowanie więcej, niż 5% użytkowników. Wg mnie, szkoda do takiego celu nagrywarki.

ArtS :)
 

verde

New member
Junkers napisał:
DV jest!!!!!!!!!!!!!!!
Zresztą dziś też ją kupiłem - przyjdzie zobaczymy ;)
:D

I jak wrażenia?
Jak to w końcu jest z tą jakościa nagrywania? Podobno na XP super, ale SP już niezabardzo (informacja dotyczy LG 188), a teoretycznie SP powinno wystarczyć do nagrań z anteny lub satelity bez pogarszania sygnału.
Sam się ciągle waham, więc ciekaw jestem wszelkich wrażeń z użytkowania tego sprzętu.
Pozdrowienia.
 

wozim

New member
Ale ossso chodzi?

Podstawowe pytanie brzmi - czy w/w nagrywarka ma tuner TV?

Odpowiadam - ma.

Skoro ma, to sygnał który jest nagrywany, dostaje poprzez kabel antenowy wykorzystując do tego wewnętrzny tuner - i wszystko w temacie.

HDMI czy Component potrzebne jest po to, aby odwarzany obraz wyglądał ślicznie i upscalował zakupione DVD. Poprawcie mnie - czy HDCP nie służy między innymi do tego coby po HDMI nie nagrywać?

:rolleyes:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
wozim napisał:
HDMI czy Component potrzebne jest po to, aby odwarzany obraz wyglądał ślicznie i upscalował zakupione DVD. Poprawcie mnie - czy HDCP nie służy między innymi do tego coby po HDMI nie nagrywać?

dokładnie tak - tylko można dodać że uniemożliwia nagrywanie kodowanego sygnału, a przecież nie każdy sygnał jest kodowany

pozd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokładnie HDCP oznacza High-bandwidth Digital Content Protection, czyli zabezpieczenie sygnału wysokiej rozdzielczości.

ArtS :)
 

tomlex

New member
Medion - LG

Witam.
Szukam instrukcji obsługi nagrywarki DVD Medion lub LG RH-188, to ponoć to samo.
Najlepiej PDF lub coś ,żeby można wydrukować.
Jeśli mógłby mi to ktoś pchnąć na maila lub pokazać skąd zassać to super i z góry THENKS .
Pozdrawiam
 

tomlex

New member
Niestety ,nie ma instrukcji na stronie LG.
Piszą ,że brak informacji o tym produkcie w wyszukiwarce instrukcji obsługi.
Jeśli ktoś wie gdzie ją znaleźć to z góry dzięki.
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry