Nagrywarka HDD z tunerem DVB-T MPEG-4

bsw

New member
Witam,

Jestem nowy na forum i przepraszam jeśli piszę w złym wątku.

Chciałbym kupić nagrywarkę DVD z HDD i chciałbym aby oprócz tunera analogowego miała tuner DVB-T MPEG-4 (od marca jestem w zasięgu- podobno...)

Niestety - czuję się mocno niedoinformowywany przez potencjalnych sprzedawców
(DVB-T<>MPEG-4)

Moje oczekiwania to:
- tuner DVB-T MPEG-4
- 160GB HDD (wystarczy?),
- DIV-X i polskie napisy,
- USB Host mile widziany,
- polskie menu niekonieczne

Proszę o informację gdzie, za ile i najlepiej jaki model powienienem kupić.

Pzdr/bsw
 
Ostatnia edycja:

rafel1809

Member
Mam nagrywarkę Samsung 777, oczywiście bez MPEG-4 no i wogóle bez DVB i szczerze powiedziawszy to chyba nie prędko takie nagrywarki pojawią sie na rynku, a w przystępnych cenach to chyba za jakieś parę latek. Docelowo osobiście bardziej opłacalne, przynajmniej początkowo będzie kupno normalnej nagrywarki + niestety dodatkowa skrzyneczka za parę stówek
Pozdro
 

bsw

New member
To co piszesz jest bez sensu...
Dodatkowa skrzyneczka za parę stówek? Tak to można sobie na żywo oglądać TV. Ale jak mam z tym zaprogramować nagrywanie - raz ten a potem inny program ?

Na znanym portalu aukcyjnym oferowane jest urządzenie SAMSUNG DVD-SH871M w cenie 499pln.

W opisie aukcji można wyczytać:
"Nagrywarka posiada tuner DVB-T (format naziemnej telewizji cyfrowej)"
Wymieniłem korespondencję ze sprzedającym i zapewniał mnie że jest to tuner z MPEG4.

Nie zdecydowałem się jednak na zakup m.in. z powodu dopisku:
"Sprzęt może posiadać delikatne ryski, lecz nie musi (leżaki magazynowe)."

Model ten jest niedostępny na polskiej witrynie producenta. Można go znależć za to na witrynie brytyjskiej (uk zamiast pl w linku)
Firma samsung znowu przekonuje mnie że mieszkam w kraju 3-go świata, a nowszy sprzęt mogę mieć jedynie "z przemytu"...
 

marianin

New member
Raczej wątpię aby ten Samsung miał tuner MPEG 4. Wiem, że takie tunery mają nagrywarki Panasonica dostępne we Francji DMR-XW 300 i 400
ale są koszmarnie drogie. Ta tańsza (300) najmniej 530 Euro
 

bsw

New member
Też się tego obawiam - zwłaszcza że w UK obowiązuje MPEG2...

Rozumiem że jeszcze nie ma takich urządzeń w sprzedaży na rozsąnych warunkach cenowych...
 
Do góry