Nagrywarka do kamery HD

abcaa

New member
slimak napisał:
Różnica sprowadza się tylko do czasu i braku przekodowania. Czy Pinnacle 12 przekodowuje bez widocznych strat w obrazie (raczej tak) nie jestem w stanie powiedzieć, bo go nie mam.

Sprawdzałem różnymi programami i powiem Ci że nie widziałem znacznych różnic, może w Canopusie, Matroxie na plus, ale jak mam być szczery to pinnacl wcale nie odbiega od normy. Jestem zaskoczony końcowym wynikiem tego programu. Czas dla mnie nie gra roli, z resztą liczy się wynik końcowy a nie czas renderu.
Kiedyś wtajemniczyłem się w Pinncla i tak dla świetego spokoju, zrobiłem film w Canopusie oraz w Pinnaclu i dałem do oceny, który lepiej zrobiony film, ku mojemu zaskoczeniu na 10 osób 7 dało na Pinnacla. Doszedłem do wniosku że po głębnym wtajemniczeniu i zapoznaniu się z programem można zrobić cuda. Wiadomo że brakuje ścieżek i innych bajerów ale to inna bajka. Dla amatora to extra program. Fantazja przy stole montażowym to coś czego się nie da opisać i życzę wszystkim superprodukcji.

Tak naprawdę dla naszych oczu nie widać żadnych strat po renderu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
Czy to oznacza że S12 powtórnie renderuje cały film przy przygotowaniu BR Disk !? Według mnie nie. Przy montażu widać że smartrender dla plików mpg HD działa (tylko przejścia i filtry są renderowane) Co prawda nie wypaliłem jeszcze żadnej płytki BR z poziomu Pinnacle, mam już zgromadzony materiał na prawie dwie płytki 25GB i własnie mam zamiar zrobić pierwszy authoring na BR w Pinnacle. Do tej pory wypalałem tylko próbne płytki BD-RE w załączonym do nagrywarki programie PowerDirector z zestawu Cyberlink ale niestety menu jest bardzo prymitywne - tylko okienka z numerami:rolleyes:
 

abcaa

New member
mariof napisał:
Czy to oznacza że S12 powtórnie renderuje cały film przy przygotowaniu BR Disk !? Według mnie nie. Przy montażu widać że smartrender dla plików mpg HD działa (tylko przejścia i filtry są renderowane) Co prawda nie wypaliłem jeszcze żadnej płytki BR z poziomu Pinnacle, mam już zgromadzony materiał na prawie dwie płytki 25GB i własnie mam zamiar zrobić pierwszy authoring na BR w Pinnacle. Do tej pory wypalałem tylko próbne płytki BD-RE w załączonym do nagrywarki programie PowerDirector z zestawu Cyberlink ale niestety menu jest bardzo prymitywne - tylko okienka z numerami:rolleyes:


Zrób cały film w Pinnaclu od a do z. i wypal też pinnaclem, prędkością 1 lub 2x. Niestety ale renderuje cały film, ale to nie wada. Włącz i idz spać.

Pozdrawiam
 

L00zak

New member
Słuchajcie jestem nowy w tym temacie.
Proszę o podpowiedź, jak najlepiej wypalić płytke DVD, mam kamerkę Sony CX105E.
Nagrałem materiał i wiem, że najlepiej zgrać do poziomu BR. Ale w jaki spsób zrobić zwykłą DVD z jak najmniejszą utratą jakośći.
Konkretnie, chce rodzicom skopiować film, a namówienie ich do kupna odtwarzacza BR może być trudne wręcz niemożliwe.

Z tego co czytam lepiej funkcjonują DVD +R?

Jak najprościej to zrobić /mam PMB, tylko czy wtedy jakość dużo się nie pogorszy?/

Prosze o wyrozumiałość i podpowiedź, kiedyś trzeba zacząć ...
 

BelYaal

New member
L00zak napisał:
Jak najprościej to zrobić /mam PMB, tylko czy wtedy jakość dużo się nie pogorszy?/

Duzo... a nawet bardzo duzo, jest to zmniejszenie rozdzielczosci i idzie za tym strata ostrosci i kolorow.
Byc moze wylazi tu moj brak doswiadczenia, ale probowalem rozne programy od pinacla, uleada i premiera do PMB i ten chyba najlepiej sobie poradzil, ze dalo sie to jakos przelknac, tylko traci sie efekty i inne takie cuda i dziwy.
Zatem ... dla siebie plyta nagrana AVCHD.. a dla innych robie AVI z rozdzialka 1440 na .... niepamietam dokladnie :) i takie cos juz odtworza na kompie a nie bedzie az tak tragiczne w jakosci.
 
Do góry