Nagrywanie z Cyfry na Sony RDR-HX750

xideen

New member
Witam Serdecznie,
Gnębi mnie przez cały czas kwestia nagrywania z satelity (Cyfra+ czy CP) na nagrywarkę. Niestety nie znalazłem odpowiedzi wprost na pytanie: Czy jeżeli podłączę nagrywarkę do zestawu satelitarnego (Cyfra lub Polsat) to czy będę mógł nagrywać z użyciem timera z nagrywarki ? Czy wogóle moja nagrywarka będzie widzieć kanały z satelity czy jedynie sygnał wpuszczony przez component lub scart ? Generalnie chodzi o to że chciałbym podpiąć wszystko pod zestaw satelitarny i nagrywać jak to robię do teraz czyli automatycznie przy użyciu programowania. Czy to się uda ?
Jeżeli nie i będę mógł nagrywać tylko sygnał wpuszczony przez złącze do nagrywarki to czy zmieniając kanał na dekoderze automatycznie popsuje sobie nagranie ?
Wiem że pytania lamerskie ale przed decyzją o kupnie zestawu chciałbym znać na nie odpowiedzi.
Z góry dziekuję
Artur
 

bartik

New member
Sony RDR-HX750

Witam,
Dolaczam sie do watku z dokladnie takimi samymi pytaniami :???: .
Aktualnie posiadam ten model nagrywarki i CP podlaczony przez scart. Nie mam pojecia jak to wszystko ustawic, aby zadzialalo z uzyciem Timera. Z moich dotychczasowych prob wyglada na to, ze nagrywarka nie 'widzi' kanalow z satelity, a jedynie sygnal dochodzacy przez scart (nie probowalem component ale podejrzewam ze bedzie to samo). Sposobem nagrania z uzyciem Timera jest opcja Synchro Rec (wlaczenie nagrywarki na pojawiajacy sie sygnal przez scart), ale wtedy trzeba miec mozliwosc ustawienia listy nagran w dekoderze (w moim prostym Echostar DSB717 nie znalazlem opcji programatora). Tym samym nie jest mozliwe przelaczanie pomiedzy roznymi kanalami CP i jednoczesne nagrywanie w tle czegos innego ...a moze sie myle?

Xideen czy znalazles juz jakies informacje i rady?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

xideen

New member
Witaj bartik,
Rad nie znalazlem za dużo i odpowiedzi też za wielę nie widzę, natomiast ty chyba chcesz nagrywać coś a oglądać co innego a to już inna kwestia. Żeby tak robić muszisz mieć PVR one mają dwie głowice czy coś i wtedy możesz sobie nagrywać jeden kanał a oglądać drugi.
Odysyłam cię do na stronę SATKurier.pl tam jest również forum i napewno znajdziesz tam dokładny opis tego co ja niezbyt dobrze przytaczam.
Ja się zacząłem jeszcze zastanawiać nad takim rozwiązaniem, skoro mamy jedno z wejść w nagrywarce zdefiniowane jako dekoder to czy dekoder może przejąć funkcję timera z nagrywarki i niejako zarządzać procesem nagrywania. Pożyjemy, zobaczymy. Nikt chyba nie maił takich doświadczeń i problemów jak ja czy ty więc chyba przyjdzie mi kupić dekoder i opisać co i jak można zrobić.
Pozdrawiam
 
Do góry