Nagłośnienie salonu

pedroz666

New member
Aktualnie jestem na etapie przygotowań do wykończenia salonu. Pomieszczenie ma wymiary 3,7x4,8m.
Stoję przed dylematem nagłośnienia tego pomieszczenia, gdyż jest kilka ograniczeń:
1. Głośniki nie mogą stać na podłodze.
2. Architekt sugeruje głośniki zabudować w suficie podwieszanym, ale im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości.
3. Głośniki przede wszystkim będą wykorzystywane do oglądania filmów, rzadziej słuchania muzyki, ale to nie jest wykluczone.
4. Kolor musi pasować do pomieszczenia czyli powinien być raczej biały.
5. Wbicie głośników w ścianę raczej nie wchodzi w grę, bo tylko te cienkie ściany są z cegieł - reszta to ściany nośne zbrojone.
6. Budżet to max 2k pln.

h.ttps://picasaweb.google.com/lh/photo/QYTBDeNchnVkmSe2zSVrNfenaGMPAxjtSoQO4WDTwrg?feat=directlink

Szczerze mówiąc w tym temacie jestem lamerem, nie mam żadnego doświadczenia, więc proszę - poratujcie, bo lada dzień wchodzi ekipa i nie mam pojęcia na co ich przygotować...:niewiem: a jak nie podejmę decyzji, to już nie będzie jak montować :(

pzdr
pedroz
 

Redundantor

New member
Głośniki w suficie to wiocha, syf i pół metra mułu. Będzie to wyglądać jak nagłośnienie dworca. Kucie ścian również kiepski pomysł.

Na Twoim miejscu puściłbym kable w ścianie od miejsca gdzie będzie stał sprzęt (TV) do miejsca głośników i potem krótki kabel. Na końcach estetyczne gniazdka z wyjściem na głośniki.
 

pedroz666

New member
TV będzie wisiał. Cały myk polega na tym, że to ma zajmować jak najmniej miejsca, więc nawet jak się zdecyduję powiesić na ścianie, to w miarę przylegać do ściany, bądź wisieć wysoko - jakieś pomysły, co tu można zawiesić?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ach Ci architekci, powinni miec zakaz sugerowania czegokolwiek z branży audio - wideo. Dobrze, ze chociaz nie zapomniał Ci zaplanowac miejsca do ogladania TV. Akurat u Ciebie spokonie zmiesci sie fajny zestaw 5.1 do filmów. Rasowe podłogówki z resztą zestawu "drewninego" zawsze brzmią o niebo lepiej niż jakiekolwiek plaskie, designerskie, czy inne wkuwano ścienne rozwiązania. Zrób jak radzi kolega wyzej, zaplanuj dokladnie miejsce TV, głośnikow, pociągnij wszystkie kable i dokoanj wyboru sprzętu.

W zależnosci od kasy jaką dysponujesz biały zestaw kolumn 5.1 dostaniesz:

Jamo S606 White Gloss- ok.2500zł (kiepskie)
Canton GLE 470.2, biały front, po bokach brąz - 5000zł (przyzwoite)
Monitor Audio RX6 5.1 - zdrowo ponad 10tys ale też brzmienie warte tych pieniędzy.
Do wyboru z białych, również nie tanich masz jeszcze serie Magnatów Quantum 800 oraz 1000.

Jesli masz 2 tys. na 5.1 bierz Jamo, jesli na 2.0 bierz Cantony. Maja Bass reflex z przodu, więc teoretycznie mozna je postawić bliżej ściany.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Skoro interesuja Cie plaskie dodatki do TV to poprostu kup jakie Ci sie podobają. Wszystkie będą duzo gorsze od kolumn ale duzo lepsze od glosniczkow telewizorowych. Wybierz takie, które najbardziej pasują designem do reszty pomieszczenia. Rozwiązaniem jest jeszcze tzw. soundbar. Oba rozwiązania lepsze od głosniczkow sufitowych.
 

wrx

New member
Bez reklam
Kurcze, ale cały czas mówimy o kolumnach stojących na podłodze, a tego chciałbym uniknąć na ścianie z TV,
Posluchaj mojej historii.
Moj TV tez bedzie wisial na scianie.
Wszystko "z gory" zaplanowane - w 4 miejscach estetyczne gniazdka na scianach, kable w scianach.
No, raz bedzie jak trzeba!
Szukalem glosnikow kompaktowych JBL, HQ, etc., mialo byc skromnie, estetycznie i dobrze grac.
Szukalem, pytalem o ceny, mozliwosci, etc...
Juz prawie sie zdecydowalem.
I co?
Ano to, ze jednak beda podlogowe, Jamo S608 HCS3 + subwoofer 210 lub 250.
Ktore za podobna kase (mniejsza?!) beda grac lepiej, zakladam.
I mam teraz dwa gniazdka na wysokosci 1.5m, z ktorymi nie wiem co zrobic - bede je musial wyrzucic i jakos to zaslonic.

Zastanow sie DOBRZE, czy nie jestes w stanie miec duzych, porzadnych, podlogowych glosnikow.
Przemysl wszystko ze 100 razy zanim sie "zdecydujesz" i polozysz kable.

Takie moje 3 grosze.:eek:k:
 
Do góry