Nagłośnienie kina 2.0/2.1 do 1500zł

jurcio6

New member
Witam.

Czy istnieje jakiś sensowny wzmacniacz + kolumny do kina domowego w tej cenie? Powiedzmy, że byłbym w stanie nieco zwiększyć budżet w razie potrzeby..

TV: LG 50PV250
Pokój: 25m kw., lecz telewizor/kanapa ustawione są w jednej części salonu - w poprzek (po ścianie 3-3,5m)
Odległość od TV: kanapa ok. 2-2,5m od TV
Odsłuch: głównie filmy (kablówka, filmy HD), trochę muzyki (rock/metal/radio)
Źródła: analogowa kablówka (na razie, wkrótce telewizja cyfrowa), odtwarzaczem BR (w najbliższym czasie), pendrive.
 

jurcio6

New member
A przy zwiększeniu budżetu do powiedzmy 2000zł? Nie oczekuję jakiegoś "szoku pały", szukam zestawu, który będzie fajnie grał w filmach i będzie miał jakiś bas, bo głośniki, które są w TV to niestety porażka.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
kiedyś próbowałem znaleźć rozwiązanie do podobnego problemu z podobnymi kryteriami.
pierwsza bariera jaka się pojawiła, to wysokość wzmacniacza [15 cm] i docelowe miejsce na niego [14,5 cm].
druga bariera, to chowanie kabli pod głośniki odsłuchowe - perspektywa "małego" remontu mnie odstraszała.

ponieważ i mnie chodziło o poprawę tego, co producent wrzuca w obudowę skupiłem się na tzw. soundbar'ze.
egzamin zdał - wzmacniacz zintegrowany z listwą głośnikową, a subwoofer jest bezprzewodowy [warunek, blisko gniazdka, a tych u mnie nie brakuje].

budżetowo się zmieścisz lecz nie oczekuj, że będziesz się rozglądał w trakcie filmu celem zlokalizowania źródła dźwięku. ;)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
chyba musisz pomyslec o ampie.denon 1611 do tego kolumny polskiej firmy stx f200 znajomy zaryzykowal i kupil sobie do stereo nie wiem jak w kinie ale w do muzyki niezly klocek.amplituner zawsze troszke wiecej pokaze w kinie niz wzmak ale w stereo bedzie gorzej.to taki kompromis jak chce sie ogladac filmy i sluchac muzyki
 

jurcio6

New member
Remont już był, kabli pod głośniki niestety brak. Nie brak za to gniazdek, jest nawet ethernet za TV :p Tylko że nie ma w co wpiąć.

Hmm no to mnie trochę rozdarliście wewnętrznie, bo nie wiem teraz na co się zdecydować.

Ja zdecydowanie potrzebuję tego zestawu do kina domowego - muzyka to tylko mała część (może 10-20%) odsłuchu. Opcja zakupu tego Denona jest też o tyle fajna, że ma jakieś perspektywy - jeśli kiedyś bym chciał przejść na dźwięk przestrzenny, to zmiana samych kolumn daje taką możliwość...

Jak się ma ten soundbar Harmana do zestawu zaproponowanego przez kolegę Pieniążek? Jest to fajna opcja ze względu na rozmiar, potrzebne miejsce oraz dowolność rozmieszczenia, jednak pomimo tego wydaje się ona mocno ograniczona.
 
Do góry