Nad c356 + x4000 + bx6

belmondo80

New member
Czy ktoś słuchał może tego wzmacniacza NAD C356. Jak i czy zagra to dobrze z Monitrami BX6. Niestety nigdzie nie mogę tego dosłuchać. Wymyśliłem soebie coś takiego, że zakupię Denona może X4000 ew. X3000 podłączę do niego tego NAD'a. Co fajne to ma on możliwość bezpośredniego wpięcia pod końcówkę więc sterowanie będzie z amplitunera (jedna gałka do głośności). Co jeszcze dla mnie ważne będę miał DLNA, Spotify a na tym mi naprawdę zależy. Dodatkowo przyszłościowo zagra to w KD a na ten moment fronty zasilę od razu wzmacniaczem.

Ktoś ma podobna konfigurację. Nie znam tego NAD'a ale opinie osób jak w testach zachęcają. Kwestia zgrania z moim wyborem kolumn. Mocy ma sporo zniekształcenia minimalne kwestia czy jak się to wszystko połączy czy to zagra na wysokim poziomie. Czy ktoś ma grające BX6 z NAD? I czy moje połączenie ma sens?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do brzmienia. Odsłuchiwałem go i mogę powiedzieć, że to bardzo dynamiczny wzmacniacz. Świetny do muzyki rockowej. Jest też bardzo mocny. Bas może nie jest za szybki, ale przy BX6 nie będzie problemu.Ma też łagodną górę. Tak jak pisałeś ma on możliwość podłączenia pod amplituner, ale po wyjęciu zworki. Więc jakbyś chciał słuchać potem muzyki na samym wzmacniaczu to musiałbyś odłączyć go od amplitunera i włożyć zworkę. Chyba, że podłączysz pod aux, ale wtedy sterujesz dwoma gałkami.
 

belmondo80

New member
Tak jak pisałeś ma on możliwość podłączenia pod amplituner, ale po wyjęciu zworki. Więc jakbyś chciał słuchać potem muzyki na samym wzmacniaczu to musiałbyś odłączyć go od amplitunera i włożyć zworkę. Chyba, że podłączysz pod aux, ale wtedy sterujesz dwoma gałkami.

A nie jest, że po odłączeniu zworki podłączam sygnał pre-out pod Direct In NAD'a i steruje bezpośrednio sygnałem głośnością z Denona omijać cały układ przedwzmacniacza NAD?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będziesz podłączał pod Main in (w Nad-dzie), które jest spięte zworką z pre-out 2. I wtedy amplituner będzie robił za przedwzmacniacz a Nad jako końcówka mocy. I wtedy będziesz sterował wszystko z amplitunera. Najlepiej się to sprawdza podczas filmów. Nad by Ci zasilał fronty a resztę amplituner. Ale jakbyś chciał słuchać muzyki na samym wzmacniaczu (z pominięciem amplitunera) to musiałbyś z powrotem zakładać zworkę i co za tym idzie odłączyć amplituner od wzmacniacza. Moim zdaniem lepiej zabrzmi muzyka na samym Nad-ie niż na Nad+X4000. Jak już tak byś chciał mieć podłączone to wolałbym zamiast wzmacniacza kupować końcówkę mocy.

edit. Powiem Ci na moim przykładzie. Muzyka najlepiej brzmi na samym wzmacniacz(MH a35.2), potem na tandemie SR5007+MH a35.2, a najsłabiej na samym SR5007. Tylko na moim wzmacniaczu nic z tyłu nie ruszam. Wszytko sobie ustawiam pokrętłem od źródła.
 
Ostatnia edycja:

belmondo80

New member
Czyli taki "myk" nie warty aż takiej różnicy poprawy w dźwięku nie będzie? Nie chcę "bawić się" w przełączanie, chce sterować z Denona, słuchać oglądać filmy, DLNA itd. ale chce mieć dobry dźwięk wiec pomysł z NAD. Czy jak ten Denon będzie przedwzmacniaczem to będzie źle? A jakie końcówki mocy będą lepsze w tym rozwiązaniu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi mi o to, że jak chcesz, żeby amplituner robił za przedwzmacniacz to lepiej już kupić do niego końcówkę mocy niż wzmacniacz zintegrowanym. Ja słucham muzyki tylko z płyt CD więc wzmacniacz mam podpięty z CD i omijam amplituner. A będziesz rozbudowywał zestaw do 5.1? Bo jak nie to może lepiej kupić odtwarzacz sieciowy (typu Cambridge Audio Stream Magic 6, Marantz NA 7004) i do tego wzmacniacz stereo?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odsłuchiwałeś wzmacniaczy Denona/Marantza?
Jeśli interesuje cię w przyszłości też KD w 5.1 lub więcej to tu będą wzmaki, które będziesz mógł spiąć z amplitunerami przez direct main in.
Jeśli taka opcja cię interesuje to zobacz
Denon 1520, Marantz 8005, czy tańszy Pioneer A70. Te modele akurat znam i wg. mnie dosyć fajne brzmienie mają, więc mógłbyś je gdzieś posłuchać, żeby ocenić samemu. Jeszcze zobacz Marantza Pearl Lite, cena zbliżona do 8005, niestety tego nie udało mi się odsłuchać.
Do tego mógłbyś też poszukać trochę tańszego ampli, żeby zmieścić się w zakładanym budżecie (Denon X3000, Marantz 5008 czy nawet 1604 jeśli będą służyły wyłącznie do KD + mulimedia, o których piszesz )

Jeśli nie planujesz KD 5.1+, to propozycja Pawła też bardzo fajna i godna przemyslenia
 

belmondo80

New member
Gdzies w głowie jest kino więc o tym również myślę. Na ten moment same fronty ale chcę mieć DLNA, Spotify na ekranie i inne usługi sieciowe - chyba, że to da załatwić się jakimś napędem BR? Dlatego rezygnacja z AMPI nie jest raczej do przeskoczenia. Jeśli da się odtwarzać Spotify przez Androida i rzutowanie strumieniowo na Denona to ok, godne uwagi i zakup wzmacniacza zintegrowanego jak najbardziej.

Jeszcze rozwiązanie: Marantz 1604 plus MM7025. Będzie wszystko czego chcę i będzie sama końcówka. Tylko czy będzie lepsza niż ta zastosowana w X4000?

Myslałem też, że zakup X3000 (ew. x4000) i podpięcie na preout NAD polepszy dźwięk w stereo. A skoro nie ma różnicy to po co przepłacać:)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ale żeś zjechał ,z Denona x4000 na tego "słabego" Marantza.
Jak Ci na kinie zbytnio nie zależy to tak.
Jest jeszcze jedno wyjście.
Np. Denon x3000 i do tego kupić np. jakiś używany wzmacniacz.
Mieścisz sie w budżecie i masz dobre jedno i drugie.
Ja np. kupiłem używanego tego swojego Nada , taki roczny czy dwuletni pogra jeszcze długo.Kupując używkę można wziąść wyższy model.
 

belmondo80

New member
Zrezygnowaleś juz z tego SR7008 który podawales w linku?
Nawet wlasciciel sie tu odezwał.

Nie do końca. Ale koszt większy niż X3000 + wzmacniacz NAD o który pytam. Dodatkowo ten MARANTZ gra ładnie z Zensorami 7 z BX już nieco gorzej. Jednak brzmienie Monitorów lepiej do mnie trafia.

Tylko podobno nie poczuje różnicy jeśli do x3000 (przedwzmacniacz) dołączę wzmacniacz NAD.?
Chyba zakupię x3000 ew. x4000 zobaczę czy to mi wystarczy potem będę rozwijał.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bardzo rozsądne podejście, choć osobiście celowałbym w X4000, bo są teraz w bardzo fajnych cenach i z czasem jakiś wzmak podobnej klasy.

Ja od jakiegoś czasu też coraz poważniej rozważam podobny ruch, najpierw ampli, a później wzmak, ale poczekam na nowe Denony i zobaczę co nowego wprowadzi Marantz. Trochę szkoda, że od razu tak nie zrobiłem, bo mam stosunkowo nowo zakupiony sprzęt :(
Dlatego na swoim przykładzie mogę ci doradzić, że lepiej chyba rozłożyć coś na etapy i kupić mniej, ale lepszej jakości sprzęt niż wszystko od razu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale żeś zjechał ,z Denona x4000 na tego "słabego" Marantza.
Jak Ci na kinie zbytnio nie zależy to tak.

Nie wiadomo, ten zestaw z Marantzem (slimem) i koncówką moze rozlozyc na lopatki tego Denona.
Trzeba to podlaczyc i zobaczyc jak slim sobie poradzi jako przedwzmacniacz. Bo sama w sobie koncowka, deklasuje wszystkie ampli po 10tys. Moze sie okazac, ze to bedzie najlepsza ze wszystkich kombinacji, szczegolnie w kinie.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko podobno nie poczuje różnicy jeśli do x3000 (przedwzmacniacz) dołączę wzmacniacz NAD.?Chyba zakupię x3000 ew. x4000 zobaczę czy to mi wystarczy potem będę rozwijał.

Napisze jeszcze raz żebyś dobrze zrozumiał. To nie jest tak że nie odczujesz różnicy. Tak jak wcześniej pisałem u mnie tandem Marantz sr5007+ wzmacniacz (który posiadam Music Hall a35.2) pracujący jako końcówka gra lepiej niż sam SR5007 ale nie na tyle żebym na to wywalił 3-3,5k. Natomiast sam wzmacniacz gra o wiele lepiej niż Marantz 5007+wzmacniacz. Czyli wnioskuje że jednak przedwzmacniacz amplitunera KD jest ograniczeniem. Zakup wzmacniacza zintegrowanego ma sens jeśli będziesz słuchał tylko na min muzyki, a połączenie amplituner+wzmacniacz wykorzystasz w kinie domowym. Jeśli chcesz kupić wzmacniacz zintegrowany żeby robił tylko za końcówkę mocy to więcej zyskasz kupując samą końcówkę.

Dobrze zrobisz jak kupisz na początku sam amplituner (ja bym brał X4000) bo się może okazać, że nic więcej Ci nie będzie trzeba. A jak będzie niedosyt to zawsze zdążysz rozbudować zestaw.
 

belmondo80

New member
Nie wiadomo, ten zestaw z Marantzem (slimem) i koncówką moze rozlozyc na lopatki tego Denona.
Trzeba to podlaczyc i zobaczyc jak slim sobie poradzi jako przedwzmacniacz. Bo sama w sobie koncowka, deklasuje wszystkie ampli po 10tys. Moze sie okazac, ze to bedzie najlepsza ze wszystkich kombinacji, szczegolnie w kinie.

Uwierz mi, przynajmniej dla mnie Denon AVR-X4000 gra porównywalnie jak zestaw Marantz (slim) plus końcówka mocy. Odsłuch na Zensorach 7, które są jednak stworzone pod Maratnza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli sluchales, w takim razie nie ma tematu.
Oczywiscie jezeli Twoja opinia jest faktycznie obiektywna, bo wiesz ja juz tu czytalem rozne opinie, chociazby takie gdzie odsluchujący twierdzil ze ampli za 1800zl lepiej dla niego gral, od wzmacniacza w tej samej cenie.
Jezeli przyjąc ze faktycznie tak jest, to swiadczy to o bardzo slabym pre w slimach. Co by nie mowic, to jest konkretny przyrost mocy. Ciekawe w takim razie jak wypada w seri SR5/6xxx.
Byc moze kupie sobie uzywanego slima i sprawdze to.
Tak czy inaczej, ja bym kupil tego Marantza 7008, a w dalszej kolejnosci X4000. Oswoil sie, a z czasem myslal o ew. rozbudowie.
 

belmondo80

New member
Piszę zupełnie obiektywnie. Brzmienie bardziej podobało mi się w samym 7008, 6520 to jak dla mnie przegięcie. Być może kupię tego 7008 ale obawiam się, że MA BX6 mogą być za słabe do takiego amplitunera a na Ikony mnie nie stać. Jak myślicie, czy BX6 z Maratnz na dodatek z wysokim modelem 7008 zagra poprawnie. Niestety takiego połączenia nie mam jak odsłuchać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
u mnie tandem Marantz sr5007+ wzmacniacz (który posiadam Music Hall a35.2) pracujący jako końcówka gra lepiej niż sam SR5007 ale nie na tyle żebym na to wywalił 3-3,5k. Natomiast sam wzmacniacz gra o wiele lepiej niż Marantz 5007+wzmacniacz. Czyli wnioskuje że jednak przedwzmacniacz amplitunera KD jest ograniczeniem

rozumiem ze przy tych porownaniach zrodlem zawsze byl CD?
a jak dasz flac z usb w sr5007 + wzmak to jak sie to ma do wzmak + cd?
 
Do góry