Nad c315 bee + kef c7

Zeus80

New member
Witam,

Czy połączenie NAD'a C315BEE z KEF'ami C7 bedzie w porządku? Czy ten wzmak nie
jest za słaby do tych głośników?
Tego wzmaka można dostać za ok 600zl (oczywiście używany). Tyle chce wydać maksymalnie...
Wiem, że nad nadaje sie ideanie do rocka... A jak wyglada to z muzyką elektroniczna?
 

gonzo2000

New member
Nad dobrze gra również w muzyce elektronicznej , to jest niski model ale charakter brzmienia pozostaje , kolumny hm pomyślałbym o MA MR 6lub MA BX 5/6 lub Roth 30/40 ,ale ten nad 315 jest dość małej mocy w mały pomieszczeniu ,może da radę ,ale w większym z BX 6 lub Roth 40 może być za słaba .

Do rocka dobrze z nad zgrywają się focale nie są tanie .
Kef C 7 jest dość wąską kolumną o słabym basie gra mniej dynamicznie niż roth a nawet MA MR/BX .
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobre połączenie NAD pasuje do tych kolumn ,może Ci się uda nabyć C320BEE jest ciut lepszy .NAd'y są wydajne prądowo więc nie ma powodów do obaw ,do tego jakiś fajny kabelek w rodzaju Real BM 250 i muzyka sprawi Ci dużo radości
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadza się, ja słuchałem NAD c316 z Roth Oli 40, Paradigm Monitor 9 v.7 i Paradigm monitor Mini. Wzmak nie miał problemów z napędzeniem tych kolumn. Jednak po odsłuchu proponował bym model c326, bo gra lepiej. Można tanio używki spotkać, ale myslę że jednak te 600zł by było za mało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gonzo2000

New member
Cześć faktycznie nad słynie z tego że 40-50W to jest wartość rzeczywista ,ale na pewno 315 a 326 ( być może dużo droższy nie jest używany ) ,to inna amplifikacja gra lepiej a wzmacniacz kupujesz na dłużej , nie chodzi tylko o moc ,bo te nawet C 7 nie są trudnymi kolumnami do napędzenia ,ale jak możesz posłuchaj sobie gdzieś nad + KEF seria C 5/7 czy one podpasują Ci do rocka , do elektronicznej spokojniejszej bliżej im , ale to moja opinia , być może w rocku Tobie się spodobają .

Nad zagra dobrze w szerokim repertuarze muzycznym , kwestia doboru kolumn i własnych preferencji .
 
Ostatnia edycja:

endrju68

New member
Mam podobny zestaw tylko zamiast 315, 326 wraz z kolumnami KEF C7. Dla mnie gra super. Z 315 też zagra bardzo dobrze. Nie sugeruj się podaną słabą mocą wzmaka, bo jest to moc rzeczywista nie zbajerowana jak w niektórych wzmakach i spokojnie daje radę z większością kolumn. Rocka dużo nie słucham głównie rock progresywny i art rock w tym taki zestaw wypada ok! W elektronice też jest ok zwłaszcza, że Kefy słyną, ze szczegółowości i słychać każdy szczegół. Także jak najbardziej polecam taki zestaw, ale dobrze jest jak odsłuchasz go osobiście bo oczywiście jest to moje odczucie, a każdemu może podobać się coś innego.
 
Do góry