NAD 315 i kol podstawkowe

Sheik

New member
Witam wszystkich.
Planuję kupić do muzy stereo wzmacz i ze względu na ilość miejsca kolumny podstawkowe.
Moje typy ze znalezionych na rynku i Allegro to:
NAD 315 BEE
który zagra z:
Monitor Audio RX2
KEF IQ30
Acoustic Energy AELITE Two

Pokój 19 m
Muza: różna- po trochę: rock; jazz; funk; grunge; rock alternatywny; koncerty unplugged i rockowe w aranżacjach symfoniczny.
Z góry dzięki za rady czy moje typy są OK i czy wzmacz da radę z tymi kolumnami czy coś innego w tej klasie cenowej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odsłuchaj - jak dla mnie grają genialnie.
Nie wierzyłem że tak mogą zagrać. O szczegóły mozesz podpytać steeze - wrócił właśnie z Las Vegas :D tam też odsłuchiwał sporo Audio.
 

arniparus

New member
Z tych kolumn co wymieniles moim skromnym zdaniem rewelacyjne sa Acoustic Energy Aelite 2. Moj brat po dzis dzien uzywa tej konstrukcji do relatywnie drogiej elektroniki .

Sluchalem i porownywalem razem z RX2 i jednak Aelite 2 byly o ta klase lepsze. Generalnie nie syszalem od dawien dawna podstawkowca ktory by mial tak masywny i konkretny dzwiek. Gora tez jest swietna i nie ma tendencji do wyostrzen jak wlasnie RX2.

Co tez wazne w Twoich rockowych klimatach te kolumienki poczuja sie jak ryba w wodzie, sa wrecz stworzone do ciekawego dynamicznego brzmienia ...

PS
KEFa iQ30 od razu skasuj z listy zyczen - praktycznie nie posiadaja basu i dosc mocno maja wyeksponowana gore. Do rocka to porazka :(
 
Ostatnia edycja:

Sheik

New member
a gdzie mieszkasz ?
pod poznaniem

Z tych kolumn co wymieniles moim skromnym zdaniem rewelacyjne sa Acoustic Energy Aelite 2. Moj brat po dzis dzien uzywa tej konstrukcji do relatywnie drogiej elektroniki .

Sluchalem i porownywalem razem z RX2 i jednak Aelite 2 byly o ta klase lepsze. Generalnie nie syszalem od dawien dawna podstawkowca ktory by mial tak masywny i konkretny dzwiek. Gora tez jest swietna i nie ma tendencji do wyostrzen jak wlasnie RX2.

Co tez wazne w Twoich rockowych klimatach te kolumienki poczuja sie jak ryba w wodzie, sa wrecz stworzone do ciekawego dynamicznego brzmienia ...
Dzięki za te zachęcającą info. I z NAD315 BEE A.E. Aelite 2 będzie brzmiało OK ? Czy jakiś inny budżetowy wzmacniacz polecacie?
 

masonn

New member
Mnie bardzo się podobało brzmienie Paradigmów Studio 20.Super podstawki.Mocne dynamiczne, sporo basu z dobrą kontrolą.Do rocka idealne jednak grają z każdą muzyką.Jedynym problemem wydaje się cena ale znam sklepy w których możesz kupić je nawet za 3500zl
Fakt że ja ich słuchałem na NAD326 i dla mnie rewelacja
 

arniparus

New member
Aelity z NADem graja bardzo dobrze - to jest jedno z najlepszych polaczen do takiego dynamiczngo brzmienia .... Osobiscie jednak mimo wszystko polecam C326BEE. Oczywiscie NAD C315 tez nie jest zly ale mimo wszystko jednak wyzszy model potrafi wiecej ;)
 

Sheik

New member
Dzięki wszystkim za rady, pewnie coś się z tego urodzi ;-); jeszcze tylko wife factor trzeba brać pod uwagę, ale tu muszę radzić sobie sam.
 

markel06

New member
Pytanie z mojej strony jeśli mogę
jak wygląda porównanie tego nada 315 ewent. 326 z produktami CA model 340a/ 550a
w jakiej muzie będzie największa różnica
Pozdrawiam
 

Sheik

New member
Jak zwykle plany i budżet jakiś był, ale jak się posłuchało tego i owego to trzeba było kupić coś lepszego ;-) Teraz już tylko dobrego źródełka mi brak (na razie słucham z DVD ale i tak jest nieźle) chyba wezmę (jak dozbieram troszkę kaski) C545 albo używkę C542 żeby z piecykiem pasowało. Jeszcze raz dzięki za pomocne rady.
 

Sheik

New member
Teraz już tylko dobrego źródełka mi brak (na razie słucham z DVD ale i tak jest nieźle) chyba wezmę (jak dozbieram troszkę kaski) C545 albo używkę C542

Właśnie się przekonałem jak kolosalna różnica jest gdy zamiast DVD źródełkiem muzy jest CD. A już z płyt zapisanych w formacie HDCD to już odlot totalny:lol: Polecam wszystkim nieprzekonanym-naprawdę warto zainwestować parę złotych.
 
Do góry