Na rozdrożu przed wyborem, kuszony przez Blackninja ! HELP !!

Golfiarz

New member
Witam. Dylematy wyboru dobra/zła dotykają chyba nas wszystkich a Blackninja kusi :)

Chciałem zasięgnąć opini na forum co byłoby wystarczające dla zaspokojenia moich potrzeb audio. Pokój do odsłuchów to 3,5x6,5 m. TV jest na krótszej ścianie a kanapa od niego w odleglości 3,5m. Czyli de facto scena jest w kwadracie o boku 3,5m. Za kanapą wolna przestrzeń z otwartą kuchnią z boku.
Nie jestem audiofilem i sprzęt będzie służył do sporadycznego ogladania filmów i koncertów. Samej muzyki z płyt będę słuchał bardzo rzadko, częściej będzie to radio internetowe. Proszę mnie źle nie zrozumieć, że mam tępy słuch. Kilka klas szkoły muzycznej daje umiejętność usłyszenia czegoś więcej niż przeciętny Kowalski (bez urazy osób o tym nazwisku na forum:).

Budżet na ampli i kolumny jest na poziomie 4500 pln, oczywiście według cennika Blackninja. Odtwarzaczem jest PS3.

Wpadły mi w oko m.in.:
DENON 1912
ONKYO 609
TX-NR579
Marantz 1602 (niestety już nie dostępny u Blackninja)

Jeśli chodzi o kolumny to myślałem albo o secie 5.0 na razie bez suba, albo dobre fronty na razie z centralnym. W przyszłościu dokupienie odpowiednio reszty klocków. Zwróciłem uwagę i opinie na fronty MR6 ale czy nie będą za duże do moich potrzeb i satelity nie za duże gabarytowo. Wczoraj przeczytałem dobre opinie o HKTS60 z satelitami na stojakach. Niestety na etapie wyposazania mieszkania nie bylo wiadome jaki bedzie uklad pokoju i kanapa na środku nie za bardzo mi pasuje do rozstawienia satelitów do ktorych kable były by trochę widoczne na podłodze.

Proszę o radę jaki zestaw byłby wg. Was wystarczajacy do tego pomieszczenia, żeby to grało fajnie a żeby się nie wykosztowac.

Z góry dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji i przepraszam za kolejny tego typu temat, ale proszę o wyrozumienie bo chyba większość z nas była/będzie na tym rozdrożu :)

ps. koncerty na blu ray już lecą do mnie więc nie ma czasu do stracenia tylko ciężko zarobione pieniądze.
 

Golfiarz

New member
Co do wymagań, to szedłbym raczej w muzykalność niż kinowość. Bas nie jest aż tak ważny, raczej bardziej detale w wysokich tonach i średnich. Rodzaj muzyki (oglądanych koncertów) to raczej pop/soul i lekkie brzmienia, żadnych "udziwnień" powodujących arytmię :).

Pokoj jest w ksztalcie litery L. TV stoi na gorze L-ki, kanapa w połowie naprzeciwko TV, kuchnia jest otwarta na dole L-ki po prawej. Powierzchnia słuchania to ok 12m2, ale za kanapą jest jeszcze całkiem duża przestrzeń. Wysokość pokoju 2,75m !

Czy tutaj Denon1912/1713 z frontami MA MR6 i póżniejsze dokupienie reszty głośników to dobry wybór, czy w sumie nie ma co się porywać i "słabszy" sprzęt wystarczy, jak HLTS60 ?

Z góry dzieki za pomoc.
Marek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam że lepszym rozwiązaniem będzie na razie zakup samych frontów i potem dokupisz resztę. MR6 jak najbardziej się sprawdzą. Do tego Denon 1912. MR6 nie będą za duże do 22 m2 .
 

Golfiarz

New member
Uważam że lepszym rozwiązaniem będzie na razie zakup samych frontów i potem dokupisz resztę. MR6 jak najbardziej się sprawdzą. Do tego Denon 1912. MR6 nie będą za duże do 22 m2 .

Dzięki za rady. A co powiecie na tegoroczny model 1713 zamiast 1912 ?
Właśnie tych MA MR6 nawet nie widziałem na żywo :( Pojadę dzisiaj na Rozdzieńskiego w Katowicach i zobaczę czy mają w tych salonach obok siebie. W sumie wizualny aspekt też ważny, nie tylko samo granie. Są do wyboru w czarnym albo orzechu, hmmm... Czarny uniwersalny, orzech cieplejszy.

Pozdrawiam w ten piękny poniedziałek ! ;)
 

JanekM

New member
Denon 2113 to tak powiedzmy następca modelu 1912. W porównaniu do 1713 ma 7.1 kanałów i w związku z tym nieco większą moc. Chociaż do samych frontów MR6 to spokojnie wystarczy i 1713. Ze swej strony mogę Ci podsunąć do rozwagi kolumny roth oli 40, w stereo mogą brzmieć nieco lepiej bez suba niż MR6, ale to już najlepiej musisz sam sobie porównać. Z denonem jedne i drugie bardzo ładnie brzmią.
 

Golfiarz

New member
Witam. Dzisiaj odwiedzilem salon audio w okolicy i dostalem mega fajną cenę na zestaw MR6+MRC+MR1. Zatem chyba już decyzja zapadła i jutro zaliczkuję zakup. Jeśli będzie brakowało basu to w niedługiej przyszłości dojdzie sub. Pozostaje kwestia ampli, waham się między 1713 a 2113.
W każdym razie wielkie dzięki wszystkim za rady !
 
Do góry