Na gwałt zakup lcd

globsonik

New member
Witam
Przyszedł ten czas aby dokonazc zakupu nowego telewizorka i w tej sprawie zwracam sie do was, gdyz propozycji i mądrych sugestii od ludzi znających sie na reczy to przecież miło jest posłuchać. Ponizej przedstawiam warunki bytowania przyszłego LCD

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 3,5x6m
jaki sygnał ? cyfra+
jaka odległość od ekranu ? 2,5 - 3m i dlatego wydaje mi się że preferowana wielkośc tego lcd to była by ok 37"
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, kino domowe lub tylko amplituner, kamera
jaka klasa cenowa? do max 3500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? popołudnie i noc w weekendy również w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże okno z balkonem na dłuższej ścianie skierowaniej na wschód takze jasno jest rano i w południe. I własnie na tej scianie bedzie stał ów lcd obok okna. jezeli bedzie potrzeba zakryje sie okna roletami
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? przyrodnicze, sportowe (piła, nba ), podróznicze i oczywiście wszelkiej maści filmy na dvd oraz divix
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła ? róznie
jaki masz telewizor? mały i stary
Ma stać czy wisieć? stać

Wydaje mi się to by było na tyle. Aha mozliwe jest ze ów tv bedzie stał pod niewielkim kątem do widza. Proszę o pomoc we wyborze a przynajmniej okresleniu kierunku wyboru
Dodfam jedynie ze zależy mi na realistycznej kolorystyce bez przejaskrawień i w drugą mańkę aby czerń faktycznie była czernią, a poza tym koniecznie na braku smuzenia i odpowiednim skalowaniu obrazu.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie propozycje
 

skylla1

Member
Bez reklam
Za 3,5 tyś nie kupisz lcd >37'', który spełniałby te wszystkie warunki od czerni do płynności. Pomysl raczej o plazmie, o ile nie będziesz podłaczał komputera. Sprawdź jednak, czy odpowiada ci na pewno widoczne dla niektórych migotanie obrazu i nieco szara biel oraz szyba na ekranie plus pobór prądu 250W lub więcej.
Jeśli tak, to przenieś się do działu "Plazmy", jesli nie musisz poczytać o róznych lcd i wybrać jakiś kompromis, niestety...
 

globsonik

New member
makabra z lcd

Witam ponownie
skylla1 dzięki bardzo za sugestie w sprawie plazmy.
I własnie dziś na gwałt szukałem/czekałem na wszelkie sugestie co do zakupu lcd. Wcześniej uzbroiłem sie nieco w wiedzę korzystając z tego oraz innych forów . Mając w głowie pewne typy lcd odwiedzłem pewnie sklep wielkopowierzchniowy na s... i o zgrozo moje typy częściowo padły.
Były to:
Sharp 37xl8
Panasoinc37 lzd 85f
Jvc 37 p80
Toshiba 37Z3050
Hitachi 37 v01

niestety nie bylo 37' w powyższej zadnej marki ale były za to 32. i tak się zdarzyło ze stały obok siebie dwa pierwsze moje typy. Czern w sharpie była - i to jaka, czego nie mozna powiedziec o panasie ale w panasie jest biel (taka w miare biała) a w sharpie - w co do tej pory nie moge uwierzć biel była szara. pozostała modele nadawały w innym sygnale (wrażenie zrobił hitachi ale sygnał miał z blue raya).

Ludu pomocy !!!
Na co mogę się zdecydowac przy moich warunkach???
Dzięki jeszcze raz dla skylla1 ale mam obawy co do plazmy gdyż ów telewizorek bedzie stał przy oknie i może odbijać - ale mimo wszystko z sklepie zrobił na mnie duże wrazenie i cenowo i jakościowo (sygnał hd - panas pv80)

może ktoś z was ma jeszcze inne typy (np sony ) -tylko jaki

z góry dzieki
 

ShadowWinter

New member
Mam identyczne warunki do Ciebie, z tym że pokój na północ, ale to zawsze można regulować roletami/zasłonami w zależności od pry i nasłonecznienia. Tylko cenowo mogę nagiąć do 4 tys zł.

U mnie wybór padł na Sharp LC-37XL8E lub Panasonic LZD800. Z tym, że tego pierwszego z świecą szukać...

Myślałem również nad Sony, ale tutaj totalnie nie wiem, który model :(
 

globsonik

New member
hehe

Dzięki za info w sprawie sharpików tez własnie dostałem takie info. I własnie też się przychylam do panasa z lzd 85 na 800 - nieżle hehe

a nie myślałeś może o tośce 37 z 3030???

pozdr
 

squad05

New member
ja równiez rozważałem 37xl8e, 37lzd85 i 37lzd800 i wczoraj w końcu po ciezkich bojach się zdecydowałem. Po wielu pytaniach, poradach wybór padł na 37xl8e (w MM za cene troszeczke wyzsza niz przez neta - negocjowalem z pół godziny ale sie opłaciło:)
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o LCD 37 cali to wybieraj spokojnie SHARPA XL8E...nowy bardzo dobry model...100Hz...najlepszy wybór za te pieniądze:)
Ale pamietaj ze zawsze mozesz pomyśleć o jakiejś 40-stce:)
 

ShadowWinter

New member
Czytam opinie dotyczące Panasonica 37 LZD800 i każdy czepia się podświetlenia matrycy oraz czerni... z drugiej strony czytając o Sharpie 37XL8E - każdy go chwali. Jestem w kropce.

Czym naprawdę Sharp bije tego Panasonica? Prosze podajcie mi trzy argumenty, które kopną mnie mocno w dupę i skierują do sklepu po konkretny LCD :)
 

globsonik

New member
Witajcie
skylla1 - i to by był najlepszy wybór - powaga ale żona pogoni mnie z domu za brak decyzji w perspektywie oglądania c+ na telewizorku mniejszym niz 15" w czasie przerwy swiatecznej - to by było zabójstwo dla mnie ;)

ShadowWinter - jesli mozna przyłączam sie do prośby

mateo2121 - intryguje mnie jeszcze toska 37 z 3030 i oczywiście bardzo chętnie 40" ale nie te fundusze i zapewne by była to toska 40 z serii zf

squad05 - jak możesz podziel sie pierwszymi wrażeniami co do tego tv

Pewnie dziś znów nie wytrzymam i rusze w miacho do jakiegos hangaru sklepowego typu mm aby sie przekonać na własne gały co i jak. Na tapecie będą:
Sharp 37xl8
Toshiba 37Z3030
Panasoinc37 lzd 85f / 800
Jvc 37 p80

pozdrówka
ten dzień już nadchodzi . .
 

squad05

New member
co do wrażeń z xl8e to na razie nie moge nic powiedziec bo na razie czekam na panów z UPC az mi sygnał podłączą. Ale nie łudze się - sygnał na pewno bedzie niesamowity :D
 

irondick

New member
Z uporem maniaka przypominam.

Że kupowanie modeli TV bez możliwości odbioru MPEG4- H264 jest samobujstwem technologicznym. Transmisja analogowa zostanie jeszcze tylko 3 lata.Po tym terminie TV bez dekodera stanie się MONITOREM i to bez względu na markę cenę czy wielkość. Już dziś są nadawane programy w MPEG4 więc przypominam wszystkim chętnym na zakup nowego TV o tym fakcie. Dodam że zakup zewnętrznego tunera MPEG4 to wydatek ok 500zł!!!! A karty transkodujące na slot w TV nie zawsze działają a jeśli już to jest strata na jakości.
 

skylla1

Member
Bez reklam
irondick napisał:
Że kupowanie modeli TV bez możliwości odbioru MPEG4- H264 jest samobujstwem technologicznym.
Naprawdę uważasz, że ten dekoder będzie potrzebny do odbioru kablówki, platform cyfrowych, tv satelitarnych, czy tylko sobie tak żartujesz?
 

timix

New member
oczywiscie ze nie, cyfrowych tymbardziej:|
nie wiem skad takie informacje. podaj mi oficjalne info.
sony zrobil marketingowa burze ze ma mpeg 4 i po co to komu jak i tak ktos ma np n czy polsat a i tak nie wiadomo co bedzie z tym mpeg, czy bedzie 4.

polecam poczytac w necie.
 

cygan

Member
irondick - nie siej paniki, tylko nieliczni będą w takiej sytuacji. Za 3 lata teoretycznie z tego co pamiętam Polska przechodzi (zaczyna przechodzić), ale nadawać będzie do 2014 w analogu. Powiem nawet , że kupowanie teraz tv z mpeg-4 to zacofanie, ale ekonomiczne. Dawać kilka stów więcej, za coś co przyda się (dla niektórych tylko i to może) za 4-5 lat? Za tyle lat to najprostsza przystawka do tv będzie kosztować max. 50 zł. Chyba, że ktoś kupuje tv który "przy okazji" ma wbudowany ten moduł - to tak. Te zaoszczędzone kilka stówek włóż sobie do banku i za 5 lat będziesz miał tysiaczka gratis - dołożysz sobie może do OLED'a który bedzie posiadał już MPEG-5,6,7... Zacofanie ekonomiczne to nie wszystko. Te 5 lat to PRZEPAŚĆ technologiczna i uzasadnie jest minimalne (na dzisiaj) Twojego twierdzenia - "samobujstwo technologiczne". Żyję i mam się dobrze mimo mojego samobójstwa. Samobójstwa... Hmm
 
Ostatnia edycja:
Do góry