Na głośikach 5.0 cicha mowa dlaczego?

mxw2

Member
Witam,
posiadam zestaw 5.0 głośników podłączonych do ampka onkyo sr608. Ustawienia mam wydaje mi sie dobrze w amplitunerze dobrane. Efekty są bardzo dobre głośne jednak mowa jest strasznie cicho mimo iż centralny głośnik ustawiłem głośniej od reszty i efekty dźwiękowe na centralnym też są najgłośniejsze(głośniejsze od frontów) ale mowa jest słaba i nie rozumiem.
Dzieje się to oczywiście przy filmach mkkv itp 4-15gb z dźwiękiem przestrzennym. jak włączę zwykłe avi dźwięk jest ok bo nie ma rozdzielonej ściezki więc mowa jest również głośna.

Mam ustawione Neo 6 cinema na ampku. Brak suba. Nie wiecie jak to ustawić? Odtwarzacz subtitle tool.
speaker centr ustawiony na +8db inne na 0db. Equalizer audseey włączony.

Wkurza mnie że mowa jest tak cicha w stosunku do reszty efektów jak temu zaradzić proszę o pomysły?
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Coś mi się wydaje,że Neo 6,to jest dla dźwięku stereo,służy do słuchania zapisu dwukanałowego w formie wielokanałowej. Zapewne dlatego tak masz,zmień ustawienia w ampku.
 

mxw2

Member
na ampku zmienialem ustawienia juz na prawie kazde mozliwe i nic mi to nie dawalo dlatego sie wkurzam. W kodekach się teraz bawie ale też bez efektu.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jeżeli odtwarzasz mkv ze ścieżką 5.0/5.1, to powinieneś uzyskać na wyświetlaczu ampli tekst Dolby D lub DTS. Wtedy masz prawdziwy dźwięk przestrzenny i nie trzeba wybierać żadnego trybu typu Neo 6 cinema czy Dts 6 cinema. Wymagane jest podłączenie poprzez hdmi lub optyk. W przypadku komputera musisz osiągnąć przesyłanie nierozkodowanego strumienia audio do ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem co to za opcja w Onkyo 608 bo nigdzie w menu nie mogłem tego znaleźć. Jak włączam film na DVD i przełącza się z menu w tryb odtwarzania filmu to czasami wyświetla mi się na ampli napis "Dialog +4". Czyli jakby dżwięk w dialogach mam podbite na +4. Ale nie wiem czy żeby to zmienić to trzeba szybko zanim się film włączy podbić, bo jak pisałem przeszukałem całe menu i nigdzie tego nie widzę. Chyba że audyssey automatycznie to ustawia i nie można ręcznie regulować?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Nie wiem co to za opcja w Onkyo 608 bo nigdzie w menu nie mogłem tego znaleźć. Jak włączam film na DVD i przełącza się z menu w tryb odtwarzania filmu to czasami wyświetla mi się na ampli napis "Dialog +4". Czyli jakby dżwięk w dialogach mam podbite na +4. Ale nie wiem czy żeby to zmienić to trzeba szybko zanim się film włączy podbić, bo jak pisałem przeszukałem całe menu i nigdzie tego nie widzę. Chyba że audyssey automatycznie to ustawia i nie można ręcznie regulować?

Te "Dialog +4" jest ustawiane automatycznie dla ścieżek Dolby Digital. Napisz czy problem "cichych" dialogów występuje też z dvd czy tylko z komputera, bo strasznie zamieszałeś w tym temacie. Opisz bardziej szczegółowo źródło i sposób podłączenia.
 

m4rcin-3k

New member
Jeżeli dźwięk "wypuszczasz" z laptopa i jest to już PCM, a nie bitstream problem może leżeć w sterownikach. Tak jak pisze kolega diuczysko optymalnie byłoby wypuścić dźwięk po bitstreamie aby ampli sam rozpoznał co to jest (DD, DTS etc) zdekodował i podzielił - w końcu niech coś robi ;)
 

mxw2

Member
nie wiem w jaki sposob ale rzeczywiscie mi sie pojawilo dts znaczek a nie neo cinema i działa już ok choć nic nie zrobiłem wylaczylem tylko i wlaczylem od nowa kompa i ampka nie wiem co bylo przczyną ważne że już śmiga efekty modzio.
Dzięki
 
Do góry