[Nasze Zestawy AV] Na biało, przy kominku...

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kable lepiej juz chyba kupic uzywane firmowe qeda i miec to w nosie.
Narypiesz sie przy tych kablach, cenowo wyjdzie podobnie a jeszcze dupowato wygladac bedzie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mały update:

Procek Marantz AV7702 mk2, końcówka MM7025, Coolery Antec Veris, podstawki pod zasilanie.
Teraz kino jest wyłącznie na XLRach do końcówek. Jest prawdziwa dzielonka i symetria.
Biała skrzynia zamieniła się w dziurawą półkę. Może kiedyś wpadnie jakiś pre do gramofonu... (?)
SR7009 do sprzedania.













 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A idz pan daleko z tym pokojem i tymi wszystkimi marasiami.... Nie lubie cie :)
Ile tam tych "japonskich mercedesow" masakra.

Juz widze jak Krzysiek za 5 - 10 lat bedzie sprzedawal cala kolekcje heheh spam na allegro na dwie strony xd I lzy w oczach.


Ten gramofon mnie sie nie podoba, psoje te pierwsze wrazenie, moze jakas polke wiszaca na sciane i go tam postawil?


Ostatnio z kapusta obczajalismy do czego sa te kable zasilajace u ciebie tzn jest ich wiecej niz skrzynek. Suma sumaru nie doliczylismy sie...


To teraz co z ta koncowka mm7025 i pm ki pearl? Przepinasz kable jak chcesz gramofon lub kino?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że nie wytrzymałeś Krzychu i poszło w eter ;)
No zacnie, zacnie.

Lolo, te podstawki ciężkie do wyrwania. Krzychu już chciał ode mnie wyrwać, ale się nie dałem i po ciężkich bojach udało się też znaleźć.
Może już są gdzieś dostępne?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No panie KR komis można już otwierac ze sprzętem AV.... :) nazbierało Ci się tego trochę... :)

Pytanie:
1. Jak teraz to wszystko podączyłeś bo masz w sumie:
- 12 końcówek (5+5+2) + 2 ze wzmacniacza?
2. Podłączam się pod pytanie Lolo, 16 kabli zasilających a sprzętu mniej....? Chyba że zasilasz takim kablem nawet TV, zegarek i dekoder od kablówki to by się uzbierało. .. :)
3. Jaka funkcje spełniają te podstawki chłodzące bo rozumiem że chłodzą ale to tylko sprzęt bezpośrednio pos nimi a nie nad?
4. Czemu to wogóle zastosowaleś czy tak się grzał?
5. Jeśli chłodzi tylko pierwszą w dół to co z ostatnim segmentem na dole bo tam już chyba nie doleci to chłodne powietrze.?
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Ten ale zamiata tym zestawem... ja pier...

Stary masz wolną polke, wyrzuć to gówno, które stoi pod gramofonem.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Pięknie, gratulacje!
Ja mam tylko 5 klocków a tu aż 9, wow.
Nie wiem co to są te dwa od dołu po prawej?

Jeden może być odtwarzacz sieciowy a drugi, nie mam pojęcia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ten gramofon mnie sie nie podoba, psoje te pierwsze wrazenie, moze jakas polke wiszaca na sciane i go tam postawil? ?
Teraz lepiej? Bez pokrywy i z czerwoną płytą?




Ostatnio z kapusta obczajalismy do czego sa te kable zasilajace u ciebie tzn jest ich wiecej niz skrzynek. Suma sumaru nie doliczylismy sie...
2. Podłączam się pod pytanie Lolo, 16 kabli zasilających a sprzętu mniej....? Chyba że zasilasz takim kablem nawet TV, zegarek i dekoder od kablówki to by się uzbierało. .. :)
Pogubili się jak moja żonka :D

Projektor
Telewizor
Procek kinowy
Koncówka 5
Koncówka 5
Koncówka 2
Gramofon
Pre gramofonowy (już czeka jakby co w rezerwie)
Play Station (aktualnie w pokoju syna, który tak jak tatuś ma ostatnio granie głęboko w poważaniu)
Blu
SACD
Wzmak stereo
Sieciowiec
Tuner
Satelitka
DAC (tez jakby co -rezerwa)

1. Jak teraz to wszystko podączyłeś bo masz w sumie:
- 12 końcówek (5+5+2) + 2 ze wzmacniacza?
To teraz co z ta koncowka mm7025 i pm ki pearl? Przepinasz kable jak chcesz gramofon lub kino?
Wzmak stereo jest teraz uwolniony. Nie robi już za końcówkę, raczej jako pre. Jestem wrogiem przepinania. Obecnie, na próbę podłączyłem Wzmak pod Dwukanałówkę za pomocą RCA, a do kina XLR. Końcówka ma przełączniki. Tylko przełączam XLR (kino) lub RCA (stereo).
Szkoda, bo chciałbym posłuchać stereo po XLR.
Kapusta pyta, gdzie i za ile kupiles podstawki chlodzace
3. Jaka funkcje spełniają te podstawki chłodzące bo rozumiem że chłodzą ale to tylko sprzęt bezpośrednio pos nimi a nie nad?
Obecnie już niedostępne oficjalna drogą. To Antec Veris AV Cooler. Normalnie nówka koszt ok. 100-140 dolarów, ale udało się kompletować po różnych aukcjach na świecie w dużo lepszych cenach. Tak jak napisał Armanig, ciężko było, pisałem w kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt sklepów na różnych kontynentach. To tu gdzieś znaleźli ostatnią sztukę na magazynie, to gdzieś jeszcze na wystawie był, to jakaś aukcja za oceanem i tak się jakoś udało...


http://store.antec.com/cooling/av-cooler.html


Stawia się je nad sprzętem, wyciągają ciepłe powietrze ze sprzętu i wywalają do tyłu.


4. Czemu to wogóle zastosowaleś czy tak się grzał?
Ampli czasem się grzał. Wzmak stereo nic a nic. A srodkowa tylko po to, my końcówka nie grzała w gramfon. Sam nie wiem czy procek będzie emitował ciepło. Jeszcze nie miałem okazji obejrzeć całego filmu, tylko kilka fragmentów

5. Jeśli chłodzi tylko pierwszą w dół to co z ostatnim segmentem na dole bo tam już chyba nie doleci to chłodne powietrze.?
Grzeją się raczej tyko wzmacniacze, reszta to źródła, u mnie żadne źródło się nie grzeje.
Pre do gramofonu jak najbardziej by pasowało :) Ciekawy jestem czy ktoś coś o podstawkach pod zasilanie napisze :)
To tylko tak dla wyglądu. Absolutnie nie myślałem o działaniu dla audio ;)
Według mnie,dywan,telewizor i wzorek na szafie - do wymiany :D
Wiem, chciałbyś Jenne Jameson na szafie, Lolo Ferrari na dywanie i Francesce Jaimes w tv oglądać :D (ewentualnie w innej kolejności)
Nie wiem co to są te dwa od dołu po prawej?
Jeden może być odtwarzacz sieciowy a drugi, nie mam pojęcia.
Tak, sieciowiec-plikowiec, na samym dole tuner,
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
KR wizualnie jak dla mnie poprzednie ustawienie było lepsze, nie pasuje mi ta 2kanałówka pomiędzy białymi elementami , zrobiła się kanapka kolorów. Fajniej było jak gramofon był na tej białej półce bo tworzyła się jednolitosc pod względem koloru.... tak mi się wydaje. Może ta 2 położyć gdzie indziej....? Masz już tego dużo wiec może się nie da i musi być jak jest. ...

Z płytką oczywiście dużo lepiej, nawiązuje do dywanu a przy okazji rozbija biały i czarny kolor... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu ja bym pokrywę na gramofon założył.. chyba, że tylko do zdjęcia ją zdjąłeś... a propo tej podstawki to wiesz dla niektórych nie ma znaczenia w jakim celu to zrobiłeś :) - to miałem na myśli.. i teraz jak dla mnie kup pre do gramofonu - "końcówek" Ci Panie dość :) na 2-3 kina wyrobiłeś normę.. :) Dobrze, że Rząd 500+ nie płaci za KM bo by zbankrutowali .. z takimi kilentami jak Ty :) . Pozdro.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz lepiej? Bez pokrywy i z czerwoną płytą?

Chyba najlepiej bedzie tak jak borixon i bipo pisza. Gramofon na ta polke.

A marasia moze do "srodka"? Tak aby w najnizszym rzedzie wszystkie 3 klocki rowno staly?

Masz za duzo tego i problem hehe. Mozesz mi wyslac jedna skrzynke bedzie ladniej u ciebie wygladalo hehe.

Z kablami sie pogubili bo skad mieli wiedziec ze ty na zapas kable robisz hehe


Według mnie,dywan,telewizor i wzorek na szafie - do wymiany :D


Dla telewizora to musialby sciane "przemurowac" :-D :-D

To sa wlasnie bole perfekcjonisty. Cos chcesz zmienic i problem zeby pasowalo :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pomysłów będzie wiele, również można kupić dwa fajne stoliki (każdy na jedną "wieże") i umieścić każde urządzenie na swojej półce. A jest tego trochę to nieźle będzie to wyglądało, tylko to są już koszta, a nie każdy chce wydawać kasę na stoliki.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Posłuchaj kolegów powyżej. .. :)
Ja wezmę gramofon bo u Ciebie biel do czarnych klocków Ci nie pasuje a jak kupisz pre to kup srebrne aby mi pasował do moich.... hi hi :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
KR wizualnie jak dla mnie poprzednie ustawienie było lepsze, nie pasuje mi ta 2kanałówka pomiędzy białymi elementami , zrobiła się kanapka kolorów. Fajniej było jak gramofon był na tej białej półce bo tworzyła się jednolitosc pod względem koloru.... tak mi się wydaje. Może ta 2 położyć gdzie indziej....? Masz już tego dużo wiec może się nie da i musi być jak jest. ...
Z płytką oczywiście dużo lepiej, nawiązuje do dywanu a przy okazji rozbija biały i czarny kolor... :)
Mam świadomość, że poprzednio wizualnie było lepiej. Nie mam z tym problemu ;)
Ułożenie musi być symetryczne - inaczej bym nie zasnął :)
Gramofon na półce też nie wchodzi w grę. Gdzie miałbym kable ciągnąć?
Przy takim układzie jest całkowite rozdzielenie kina od muzyki, po lewej kino, po prawej stereo, środek złącza fronty i gramofon wizualnie odbiegający od reszty, ale przy najmniej na środku. Po bokach gryzłby jeszcze bardziej w oczy ;)
Krzychu ja bym pokrywę na gramofon założył.. chyba, że tylko do zdjęcia ją zdjąłeś... a propo tej podstawki to wiesz dla niektórych nie ma znaczenia w jakim celu to zrobiłeś :) - to miałem na myśli.. i teraz jak dla mnie kup pre do gramofonu - "końcówek" Ci Panie dość :) na 2-3 kina wyrobiłeś normę.. :) Dobrze, że Rząd 500+ nie płaci za KM bo by zbankrutowali .. z takimi kilentami jak Ty :) . Pozdro.
Do zdjęcia. Pokrywa jest zamknięta na stałe. Nie wyrobiłbym z odkurzaniem, a jak wiadomo, gramiak bardzo na to jest wrażliwy. Zastanawiałem się przed zakupem gramofonu tez nad innymi modelami, np. Fikuśnymi Pro-Jectami typu RPM lub Thorensami TD309 (znów jest w dobrej cenie), ale nie maja pokrywy w zestawie lub jest szczątkowa ewentualnie przekracza wymiary samej deski i opiera się na podłożu. U mnie to nie wchodzi w grę. A szkoda.

A marasia moze do "srodka"?
Którego, tu prawie wszystko na M :D
Tak aby w najnizszym rzedzie wszystkie 3 klocki rowno staly?
Końcówkę 7025 kupiłem za okazyjną cenę, dla sprawdzenie jak napędzi fronty w kinie w porównaniu do PM-KI. Jak się znudzi, zawsze może powędrować do innego pokoju lub na aukcję ;)
Inny układ nie wychodzi tak, by dwie wieże były na równej wysokości ;)
Z kablami sie pogubili bo skad mieli wiedziec ze ty na zapas kable robisz hehe
Były wolne dwa gniazdka, głupio to wyglądało, to trzeba było jakoś zapełnić ;) (pół żartem., pół serio. Ci co nie znają, wiedzą że sporo moich wypowiedzi jest dla żartów) :D
Dla telewizora to musialby sciane "przemurowac" :-D :-D
O co chodzi z tym telewizorem? Co z nim nie tak? Ze za mały? Do oglądania wiadomości w zupełności wystarczy. Do filmów jest projektor i ekran 100 cali.
[/QUOTE]
Pomysłów będzie wiele, również można kupić dwa fajne stoliki (każdy na jedną "wieże") i umieścić każde urządzenie na swojej półce. A jest tego trochę to nieźle będzie to wyglądało, tylko to są już koszta, a nie każdy chce wydawać kasę na stoliki.
Stoliki u mnie tez nie wchodzą w grę. Zobacz jakie te budowle są już wysokie, a stoliki podwyższyły by jeszcze sporo górną krawędź. Byłoby jeszcze bardziej napchane jak jest i tak już teraz
Ja wezmę gramofon bo u Ciebie biel do czarnych klocków Ci nie pasuje a jak kupisz pre to kup srebrne aby mi pasował do moich.... hi hi :)
Jeśli będzie pre to tylko czarny ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry