N - problemy z obrazem ZDF HD

trops55

Member
Posiadam n, biały dekoder i antenę z zezem na Astrę. Na ZDF HD a także na Das Erste HD brak płynności- ''klatkowanie''. Mam pytanie do użytkowników n, czy też macie ten problem. Zaznaczam, że na pozostałych kanałach wszystko OK
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja mam CP z dekoderem SamsungHD 370g na antenie HD polsatowskiej + konwerter dual z zezem na Astrę i oba wspomniane przez ciebie programy + ArteHD z tego samego transpondera działają idealnie.

Do odbioru stacji HD niezbędny jest bardzo dobry sygnał, bo to jest duży bitrate i przy słabszym sygnale może ciąć. Spróbój poprawić ustawienie anteny.
 

katalonia

New member
Ja mam CP z dekoderem SamsungHD 370g na antenie HD polsatowskiej + konwerter dual z zezem na Astrę i oba wspomniane przez ciebie programy + ArteHD z tego samego transpondera działają idealnie.

Do odbioru stacji HD niezbędny jest bardzo dobry sygnał, bo to jest duży bitrate i przy słabszym sygnale może ciąć. Spróbój poprawić ustawienie anteny.

Witam,

Nie zgodzę się z Tobą.. Mam dwa konwertery Inverto Black Ultra (Twin), siła sygnału 90-100%, jakość na Astrze ponad 80% i też klatkuje.. Coś czuje, że to wina N-ki.. Dodam tylko, że na dreambox'ie DM800 HD, na tej samej antenie jest idealnie..więc? :)

Pozdr.
Maciek
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja tylko zasugerowałem możliwość klatkowania z powodu słabego sygnału i z nikim nie zamierzałem się kłócić.

Nie wykluczam, że powód może być inny, niż słaby sygnał, ale przecież kolega nie podał, jaki ma stan sygnału. Dlatego ja osobiście najpierw sprawdziłbym sygnał, a potem szukał innych przyczyn. Nie wykluczam, że problem może leżeć po stronie n-ki czy nawet dekodera. Przypominam bowiem sobie sytuację, kiedy w CP na dekoderach Samsunga HD 370g, kanały HD bez wyjątku klatkowały jak cholera (a na innych dekoderach było ok), co po zmianach softu, przynajmniej u mnie, wyeliminowano.

Dla uzupełnienia podam, że ja również mam konwerter InvertoBlack.
 

trops55

Member
Moim zdaniem wina nie leży po stronie anteny. Moje ustawienia z Astry to:

- siła 91
- jakość 100
- BER na ZDF HD od 1,2 do 9,2

Z konkurencyjnego forum dowiedziałem się, że to może być wina n-boxa. Ten sam problem ma jeden z forumowiczów.
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Telewizor Full, czy HDReady?

Miałem to samo na PVRze C+ i PV80. Zmieniłem ustawienie dekodera na 1080i i wszystko płynnie śmiga, wcześniej było na 720p.

Popróbuj, może coś to da ;)
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
N-box mam ustawiony na 1080. W BOK n doradzono mi resetowanie n-boxa. Niestety nie pomogło. Jutro idę go wymienić.
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Sprawa została wyjaśniona, winę za klatkowanie ponosi biały N-box. W autoryzowanym serwisie N-ki podłączono mój dekoder do anteny serwisu-klatkowanie na zdf hd nie zniknęło natomiast po podłączeniu do tej samej anteny czarnego nboxa obraz był płynny.Stąd wniosek że biały nie wyrabia się z przekazem o wysokim bitrate'm. Najdziwniejsze jest to że pracownik serwisu za sprawdzenie jego zdaniem sprawnego sprzętu zażądał opłaty w wysokości 20 zł. Oczywiście odmówiłem ponieważ moim zdaniem sprzęt jest wadliwy (opłatę wg regulaminu ponosi się w przypadku sprawnego towaru). W związku z tym poprosiłem o pisemną informację o stwierdzeniu zaistniałego klatkowania obrazu. Pracownik ponownie zażądał opłaty 20 zł tym razem za wyrażenie opinii. blink.gif Wku**** się że za sprzęt będący na gwarancji (wymieniony n-box wczoraj) muszę dokonywać jakiś opłat z kosmosu wziętych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry