N-ka na jednym kablu antenowym?

brachson

New member
Witam,

Mam następujące pytanie:
Planuje zakup N-ki. Mieszkanie jest nowe i posiada jedną zbiorczą antenę satelitarną na dachu budynku (Hotbird, ~120cm), wiem od sąsiada że Cyfra+ działa bez zarzutu.

Do mieszkania doprowadzony mam jeden kabel antenowy i tutaj już wiem że nie będę posiadał możliwości nagrywania i tutaj pierwsze pytanie:
1. Przyjmijmy że niema mnie w domu i chcę nagrać coś na TVN czy będę mógł to zrobić mając jeden kabel i dekoder z nagrywaniem?

I drugie pytanie, wcześniej myślałem że nie powinno być problemu ale konsultant N-ki zasiał wątpliwości:
2. Czy fakt posiadania 1 kabla antenowego i niemożność ruszania anteną (powtarzam że Cyfra + działa dobrze) spowoduje że mogę mieć jakieś problemy? Czy faktycznie ustawienia anteny do N-ki i do Cyfry+ mogą się nieco różnić?

I pytanie ostatnie:
3. Czy bez porzyczenia od kogoś dekodera N-ki mogę sprawdzić nie aktywując dekodera czy i jak będzie mi działała N-ka?

PS.
Może się znajdzie jakiś dobry człowiek z Krakowa (okolice Płaszowa) z N-ką i odrobiną dobrych chęci co bym mógł sprawdzić jak to będzie u mnie wyglądało?

Pozdrawiam i dziękuję,
Brachson
 

maras_s

New member
U mnie na zbiorczej satelicie całkiem fajnie śmigał polsat (analogowy). Po przyjściu N-ki okazało się, że siła sygnału jest rzędu 25%, a więc lipa.

Bez podłączenia N-ki nie sprawdzisz, czy zadziała, bo i jak :hmm: To, że sąsiad odbiera cyfrę, nie znaczy wcale, że u Ciebie w mieszkaniu sygnał jest równie dobry i wystarczająco silny.
 

klolik

New member
Odnośnie nagrywania.
Nowy soft do recordera umożliwia już nagrywanie na jednym kablu.
Ale czy będzie to całkowicie poprawnie działać na zbiorczej instalacji to musisz niestety przetestować.

Lepiej chyba poszukać kogoś i wypożyczyć do przetestowania niż potem narzekać, że coś nie działa lub jakość jest be.
 

sonsiad

New member
potwierdzam fakt możliwości nagrywania - teściu ma na jednym kablu i nagrywa aż miło ;)
z resztą Ci nie pomogę niestety
 
Do góry