[N-ka] Konwerter i antena do + Astra i multiroom

yamashi

New member
Witam,
planuję za kilka dni zakup anteny i konwertera do N-ki. Będzie to zestaw z multiroomem czyli turbodekoder + dodatkowy dekoder hd. Chodzi o to że chciałbym na turbodekoderze odbierać dodatkowo kanały z Astry ( na dodatkowym dekoderze nie musi ich być ). Domyślam się że muszę kupić konwerter monoblock quad żeby w turbodekoderze mieć też nagrywanie z oglądaniem jednocześnie? Jaką antenę wziąć do takiej konfiguracji ( czy może być CORAB ? ) i jaki najlepiej konwerter ( model ) do kompletu aby to dobrze działało ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czasze Corab są bdb. Sam kupiłem pod N-ke i jest ok, nawet przy złej pogodzie. Zresztą czasza to czasza, im większa tym sygnał mniej podatny na złe warunki pogodowe. Mocowanie bdb., nic się nie odkręca czy luzuje. Z konwerterów mogę polecić firmę "Inverto".
 

yamashi

New member
ok dzięki za odpowiedź. O czaszę Corab pytałem specjalnie dlatego że można ją zamówić od razu z pakietem N-ki przez internet a różne czytałem opinie że Corab szybko nachodzą rdzą i lepszy Triax. Średnica o jakiej myślałem to 80cm.
Co do konwertera to tylko prosiłbym o info czy dobrze myślę że do takiego ustawienia jakie opisałem musi być monoblock quad i będą wychodzić z niego wtedy 3 kable ( 2 do turbodekodera i 1 do dekodera dodatkowego )??
 
Do góry