"n" czy polsat cyfrowy

gorylla

New member
Bez reklam
Wyniki ilości abonentów platform nie pozostawiają złudzeń, co bardziej wolą Polacy. CP ma prawie 3mln abonentów, n-ka aż 600tys. Przyrost abonentów w ciągu ostatnich 2 lat- CP około 1mln, n-ka 300tys.

Rivam- mieszkasz w Kolnie- zrób review po blokach i polukaj na anteny- przewaga Polsatu jest ogromna- tylko C+ może się przytrzymać. N-ka jedna na krzyż.

N-ka jest niestety zbyt droga, a Polsat- za dużo mniejsze pieniądze oferują dużo bardziej uniwersalną ofertę.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bezsensowne myslenie ! - wez CP bo patrzac po blokach w Kolnie jest najlepszy ....wygrywa w ilosci anten... no i ma 3mln. abonentow...- sprawdz ilu abonentow mialy jeszcze niedawno anteny zbiorcze na dachach i ile osob ma "zwykle" anteny na balkonach,kominach etc.
jesli juz tak lubisz liczby to sprawdz - jak dlugo jest CP i jak dlugo n-ka, przelicz procentowo przyrost abonentow obydwu platform ....
sprawdz jakimi nowosciami programowymi i technicznymi zaskoczyl CP abonentow w ciagu swej dzialalnosci...
kolega mial nawet problem ,zeby wymienic zwykly tuner na tuner z HDMI ! - problem nie do przejscia !
 

Gie

Member
Bez reklam
Platformę wybiera się ze względu na ofertę. Jeśli ktoś lubi Formułę 1, siatkówkę, piłkę nożną to wiadomo że nie weźmie n tylko CP. Jeśli komuś zależy na Ekstraklasie to bierze Cyfrę lub Multipakiet C+. n nigdy nie brałem pod uwagę bo gdybym chciał oglądać te kanały na których mi zależy musiałbym mieć wszystkie pakiety, tak sprytnie podzielili. Jeśli ktoś narzeka na sprzęt w CP czy Cyfrze zawsze może wziąć samą kartę lub moduł. Dokupić dowolny tuner. Wyjdzie drożej ale ma sprzęt na którym może dowolnie układać kanały, np. może dodać sobie TVP z Astry. Jeśli kupi tuner z USB to nie dość że może nagrywać programy, może je jeszcze przenieść na płytę lub na inny dysk. Co z tego że na nboxa czy Philipsa Cyfry możemy nagrywać jeśli i tak kiedyś te nagrania stracimy.
 

Holt_

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
jesli juz tak lubisz liczby to sprawdz - jak dlugo jest CP i jak dlugo n-ka, przelicz procentowo przyrost abonentow obydwu platform ....

procenty akurat nie mają tu nic do rzeczy. Platforma N przynosi grupie ITI regularne straty i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Najwięcej HD? W tym HD musi być przede wszystkim coś do oglądania. A taki np n-Sport ofertę ma zwyczajnie marną. Dlawiększości ludzi jest jednak najważniejsze CO, oglądają, a nie, że to coś jest wyraźne i ostre.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Holt_ napisał:
procenty akurat nie mają tu nic do rzeczy. Platforma N przynosi grupie ITI regularne straty i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.
a skad wzieles te dane ?! masz wglad w ich ksiegowosc ?!
jesli kazda bankrutujaca firma bedzie mi dawac bonusy w postaci nowych kanalow filmowych HD ,zmodernizowanego sprzetu (nowy recorder za miesiac) i obnizki abonamentu (pakiet full hd czy jakos tam inaczej sie on nazywa ,w kazdym badz razie -dostalem wiecej za mniej) - to nic tylko szukac na rynku firm ktore "ledwo przeda" i korzystac z ich uslug :D

jesli ktos wybral CP ze wzgledu na kanaly sportowe - nie polemizuje ,bo mnie one poprostu nie interesuja ! tak - sa tacy ,ktorzy nie ogladaja meczy przy piwku !

a reszta tego "CO" - jakos mi poziom TVN mimo wszystko bardziej odpowiada od Polsatu (oczywiscie upraszczam- chodzi mi o cala oferte platform) , wole jednak HBO, nFILM i n-seriale , niz kolejny sezon z "bula" i "kiepskimi" itp.

jeszcze co do obslugi i sprzetu- po wprowadzeniu kanalow HD w CP kolega chcial dokupic kanaly HD - biuro obslugi oczywiscie stwierdzilo - "prosze bardzo chce pan placic wiecej - swietnie" ,na pytanie - "a jak wyglada sprawa wymiany tunera na taki ,ktory bedzie w stanie podac sygnal HD ?" - odpowiedz - "do dnia wygasniecia pierwszej umowy- NIE MA MOZLIWOSCI ! " oplacil abonament z gory za reszte okresu umowy (8 miesiecy bodajze) i wyslal im rezygnacje z ich uslug razem z tunerem,karta i kilkoma gorzkimi slowami....
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
jeszcze co do obslugi i sprzetu- po wprowadzeniu kanalow HD w CP kolega chcial dokupic kanaly HD - biuro obslugi oczywiscie stwierdzilo - "prosze bardzo chce pan placic wiecej - swietnie" ,na pytanie - "a jak wyglada sprawa wymiany tunera na taki ,ktory bedzie w stanie podac sygnal HD ?" - odpowiedz - "do dnia wygasniecia pierwszej umowy- NIE MA MOZLIWOSCI ! " oplacil abonament z gory za reszte okresu umowy (8 miesiecy bodajze) i wyslal im rezygnacje z ich uslug razem z tunerem,karta i kilkoma gorzkimi slowami....

Tu akurat masz rację- walka z Polsatem podczas trwania umowy w celu jej modyfikacji czy uzupełnienia to walka z wiatrakami (infolinia polsatu istnieje chyba tylko po to, aby istnieć i mieć niby rzekomy kontakt z klientami). A prawda jest taka, że mają wszystkich w d... i na nic nie reagują.

Inną kwestią jest to, że Twój kolega miał prawdopodobnie kiepskiego (czy złośliwego) sprzedawcę. Bo mój od razu mi podpowiedział, żebym się zastanowił pięć razy, co chcę oglądać, bo późniejsze zmiany będą praktycznie niemożliwe. I ja się w sumie nie naciąłem. Jedyny problem, jaki mam, to odzyskanie Discovery Hd, które po upływie darmowej promocji zostało mi jak na razie bezpowrotnie zabrane.

Co nie zmienia mojego zdania, że CP jest dla mnie lepszy od n-ki.
 

cybra

New member
Mam CP od trzech miesięcy i nie narzekam oprócz tego dekodera Echostar DSB 7200 HD na którym niby miała byc możliwosc tworzenia listy ulubionych programów a nie ma :(.
 

Rivam

New member
Ja bym nie wnioskował po ilości anten w Kolnie, która platforma jest naprawdę lepsza dla Polaków. Zresztą nie wszyscy mają oryginalne anteny. Polsat ludzie kupują, bo za te 37,90zł mają kanały TVP, Polsat i TVN-y. Jest tani. Jakby już tak się upierać tej ilości abonentów, to może "jedzmy gówno - miliony much nie mogą się mylić". :D

Każdy musi wybrać coś dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Rozumiem, że przy braku racjonalniejszych argumentów trzeba się posiłkować ohydnym swoją drogą i mocno wyświechtanym argumentem.

Zgadzam się, że każdy powinien wybrać coś, co mu najbardziej pasuje. Ja chciałem jedynie zaznaczyć, że po samej ilości anten stwierdzam, że w moim miasteczku n-ka jest produktem zdecydowanie niszowym i o czymś przecież to świadczy. Bo nie wierzę, że ludzie, którzy kupili PC nagle poprzesiadali się na n-kę i tylko im anteny pozostawały.

Nie przemawia do mnie zupełnie argument, że n-ka ma najwięcej kanałów HD, bo tak jak pisałem (i nie tylko ja) żeby je oglądać, trzeba by wykupić niemalże wszystkie pakiety, a to są już duże koszta. A nagrywanie? Przecież PVR-a do PC każdy może sobie dokupić z drugiej ręki, jak ma na to ochotę.

Przyznam Rivam, że jesteś pierwszą osobą, której nie przeszkadza brak kanałów grupy polsatu (ale na pewno nie ostatnią, skoro jest tylu użytkowników n-ki i cyfry). Natomiast wśród moich znajomych takiej osoby nie ma, bo nikt nie wyobraża sobie np. niemożliwości obejrzenia formuły1, czy świetnych audycji Polsatów Sport i to w sumie za niewielkie pieniądze.

Pozdr.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gorylla napisał:
Natomiast wśród moich znajomych takiej osoby nie ma, bo nikt nie wyobraża sobie np. niemożliwości obejrzenia formuły1, czy świetnych audycji Polsatów Sport i to w sumie za niewielkie pieniądze.

dydkusja sprowadza sie do jednego- kazdy musi podjac wybor wedle wlasnych potrzeb !
poniewaz priorytetem dla mnie nie byla ani formula 1 ,ani polsat sport- wybralem ,co wybralem . dla mnie byl to wybor najlepszy i jestem zadowolony (dodatkowo ostatno mily "prezent" w postaci n-film i nizszej ceny) gdyby jeszcze w n-ce byl canal + to byloby idealnie :D (no prawie...)
 

yaneq

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o polsat to powiem jedno. totalny badziew, nie liczący się z klientem. nastawiony na amatorskie podejście do wszystkiego. taka jest niestety prawda. nie zmienia to faktu, że są najliczniejsi na rynku i mają najlepsze ceny. polsat za niecałe 60 zł ma naprawdę niezłą ofertę programową. koszykówka, uefa, f1... tego nie ma gdzie indziej. w tym samym pakiecie discovery, tvn'y, muzyka i bajki. powtarzam: tego nie ma gdzie indziej. ja jako przeciętny kowalski mam polsat tylko i wyłącznie z dwóch względów. F1 i tani abonament. gdybym miał F1 gdzie indziej nie zastanawiał bym się jednak nad kwestią kasy. tak czy owak w tej chwili innej alternatywy dla siebie nie widzę. uważam jednak, że najlepsza na rynku względem jakości i profesjonalki jest n'ka.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła w III kw. 725 tys. euro wobec 3,16 mln euro przed rokiem.
Przychody spółki wzrosły w III kw. do 142,26 mln euro wobec 96,96 mln euro w III kw. 2007 r.
Narastająco w I-III kw. grupa miała 22,53 mln euro zysku wobec 36,51 mln euro straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Narastająco przychody wyniosły 482,82 mln euro wobec 318,58 mln euro w I-III kw. 2007 r.




przeczytaj to jeszcze raz, przemysl , moze jeszcze raz przeczytaj , a potem sie wypowiedz - czy wedlug ciebie "pada" czy "idzie w gore" ?!


wydaje mi sie ,ze prezentujesz podobny punkt widzenia ,co wiekszosc polskich przedsiebiorcow, tzn. najwazniejszy jest szybki zysk- zeby sie nachapac, dlugoterminowe i perspektywiczne myslenie, ktore niestety wiaze sie z inwestycjami, wkladem, czesto poczatkowymi stratami jest im calkowicie obce....


konsorcjum wchodzace na rynek "obstawiony" przez konkurencje, w dodatku z produktem wymagajacym duzego wkladu finansowego zarowno w technologie jak i oferte "zawartosciowa" , to nie jest to samo co "szczeka" na targowisku ze skarpetkami...... tu tworzy sie biznesplan na lata ,nie na "tydzien odpustow".
 

Holt_

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
przeczytaj to jeszcze raz, przemysl , moze jeszcze raz przeczytaj

Tobie najwyraźniej nie pomoże nawet 10-krotne przeczytanie.


Nie cytuj mi tu wyników CAŁEJ grupy ITI, tylko zobacz co napisałem - że ITI DOKŁADA do platformy N. Nie twierdzę, że ITI pada przez N. Twierdzę - zgodnie z prawdą i liczbami - że do niej dokłada.

mat74 napisał:
konsorcjum wchodzace na rynek "obstawiony" przez konkurencje, w dodatku z produktem wymagajacym duzego wkladu finansowego zarowno w technologie jak i oferte "zawartosciowa" , to nie jest to samo co "szczeka" na targowisku ze skarpetkami...... tu tworzy sie biznesplan na lata ,nie na "tydzien odpustow".


biznesplan n-ki wg oficjalnych wypowiedzi jej szefów zakładał szybszy przyrost liczby abonentów. Sięgnij do relacji z pierwszych konferencji....
 
Do góry