N-box nie widzi drugiego wejścia antenowego.

juras32

Member
Witam
Od paru dni zmagam się z następującym problemem. Coraz częściej pojawia się komunikat, że brak połączenia z anteną na 2 wejściu. I za każdym razem kiedy odłączę antenę nr 1 i połączę ją ponownie to problem znika. Lecz na kilka minut i ponownie pada informacja j/w. Dodam , że na obydwu antenach mam jakość 100% a siła 78-80%.N-box jest cały czas podłączony do prądu tak już z 3 miesiące. Dzisiaj postanowiłem go na chwilę odłączyć od prądu i załączyć ponownie. Na początku się mi zwiesił (na testing) czekałem około 15-20minut i nic. odłączyłem go od prądu wyciągnąłem kartę przetarłem palcem i włożyłem ponownie. Dekoder zadziałał lecz dalej po chwili pojawił się komunikat, że brak podłączenia anteny nr2.
Jak myślicie co się dzieje ?. Wcześniej tak nie było. problem pojawił się kilka dni temu.
pozdr
jerzy
 

radoskur

New member
Wymień konwerter lub sprawdź okablowanie. Ewentualnie pociągnij na krótko nową wiązką kabla z konwertera do ANT 2. Jeżeli nadal to samo to konwerter. Jeżeli nadal będzie się powtarzać do wymiana boxa w punkcie serwisowym.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to ja sie panowie podlacze...:-D
problem co prawda nie moj bezposrednio jednak znany mi dosc dobrze...
otoz- n-box recoreder aktywowany poczatkowo na jednym kablu, nowy konwerter (dobry), nowe przewody i n-box nie tylko nie lapie sygnalu na drugiej antenie ,ale blokuje rowniez pierwsza !
wszystko lata gdy podlaczony jest jeden przewod (obojetnie ktory) ,na kazdym jest dobry sygnal, po podlaczeniu dwoch kabli - wszystko siada. nie konwerto- dwa rozne , obydwa "dobre" - rezultat ten sam, nie wina kabli - kupione nowe i tez nie "kabel od zelazka"....

tak pytam - z ciekawosci , gdyby to byl moj problem to bym byl bardziej "zainteresowany" rozwiazaniem...
 

juras32

Member
Zeza na astrę nie mam. Konwerter mam nowy na dwa kable. Wygląda to tak jakby nie chciało hulać na dwa kable. Jeszcze raz obrobiłem końcówki kabla i ponownie podłączyłem i na razie 5 minut chodzi. zobaczymy jak będzie dalej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak z ciekawości czy w menu recordera wybrałeś dwie anteny?
jesli to bylo pytanie rozniez do mnie - odpowiem...
oczywiscie , probowalem tez wszystkich mozliwych kombinacj w menu recordera, dodam ,ze po
wylaczeniu drugiej anteny w menu recordera pomimo podlaczenia dwoch kabli wszystko "hula" !?
 

juras32

Member
Swoją drogą wcześniej chodziło aż miło. Choć jak sobie przypomnę to faktycznie jakiś czas temu miałem komunikat że brak sygnału na an2. Ale wtedy od konwertera odciąłem kawałek skręconego kabla(jest dość długi) i problem znikł.Ale jak widać nie na długo.Być może po dzisiejszej zmianie będzie wszystko oki. Po drugie kable z satelity z zewnątrz są prowadzone do wewnątrz pod tynkiem i szkoda by było stwierdzić, że gdzieś w ścianie jest uszkodzony kabel a ja nic o tym nie wiem.W każdym bądź razie jak na razie chodzi na dwa kable.
 

juras32

Member
Dzisiaj od czasu do czasu w krótkich odstępach czasu pokazuje się informacja , że brak połączenia z ant nr2. I po chwili jest oki. Na zewnątrz dość mocno wieje i na dodatek zaczął padać śnieg także czekam na lepszą pogodę i wtedy sprawdzę połączenie przy konwerterze.
pozdr
 

juras32

Member
Dzisiaj sprawdziłem przewody przy konwerterze i jeden był dość mocno poluzowany.Dokręciłem go mocniej i jak na razie do tej pory nic złego się nie dzieje.
pozdr
 
Do góry