Muzyka DTS na mediaplayerkach

dakkon7

New member
Witam Posiadam kilkanaście plików w formatach iso i temu podobne (obrazy płyt) + wav z muzyką DTS jak na razie wypalałem to na płytkach cd-r i słuchałem na DVD Playerze czy na takich media-center będzie to działać? ktoś z was to praktykuje?? z góry dziękuję za pomoc
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Ja najczęściej odtwarzam Foobarkiem na PC i TosLinkiem RAW na wzmacniacz. Natomiast w kwestii zewnętrznych playerków, mogę tylko powiedzieć tyle, że mój Smart TV LM670S radzi sobie z nieskompresowanymi plikami WAV, ale nie radzi już sobie z MKA oraz obrazami ISO.
 

zwierzak11

New member
ja korzystam z egreat r6s - czyta ISO 3D FULL HD, ISO BR i mozna powiedzieć wszystko . Filmy DTS po optyku na amlituner bez problemu.
 

HD Viewer

Banned
@zwierzak11 a czytać temat ze zrozumieniem umiesz? Nie chodzi o filmy z DTS, bo to potrafi prawie każdy player tylko o muzykę w DTS a to juz różnica.
 

Jasiek_31

New member
Problem jest taki że Audio-CD nie da się zapisać do typowego ISO, pozostaje wav+cue albo jakiś inny format zapisu obrazu płyty.
Mój ASUS BDS-700 bez problemu czyta ISO ale niestety nie mogę zrobić iso z płyt audio, za to czyta wav z DTS w środku ale wtedy nie można nawigować pomiędzy utworami, zawsze można zgrać płytę do pojedynczych wav'ów ale to znów będzie średnio działało jeżeli zgrywana płyta to na przykład koncert.
Zawsze można też taką płytę przekonwertować do wielokanałowego FLACA ale tu też pozostanie problem przerw pomiędzy utworami.
 

dakkon7

New member
Problem jest taki że Audio-CD nie da się zapisać do typowego ISO, pozostaje wav+cue albo jakiś inny format zapisu obrazu płyty.

no ale ja mam pliki iso i inne formaty obrazów (audioCD) może po prostu jak ktoś ma "jakiś najnowszy" playerek z testuje owe formaty czy mu działają na prv podam źródło skąd zasysać ps. chyba rzeczywiście tak jak przedmówca powiedział, zkonwertować do flack, ten format czytają all playerki
 

Jasiek_31

New member
no ale ja mam pliki iso i inne formaty obrazów (audioCD) może po prostu jak ktoś ma "jakiś najnowszy" playerek z testuje owe formaty czy mu działają na prv podam źródło skąd zasysać ps. chyba rzeczywiście tak jak przedmówca powiedział, zkonwertować do flack, ten format czytają all playerki

To może inaczej, czym zgrałeś te płyty audio do ISO, szukałem przez jakiś czas tekiego softu i nie znalazłem, znalazłem tylko info że jakaś stara wersja softu do ripowania dopuszczała zgrywanie płyt audio do ISO ale niestety obrazy tak uzyskane były nie do odczytania.
Rozumiem że Ty swoje obrazy ISO możesz zamontować na kompie i widzisz je jako audio cd i możesz odtwarzać.
No i jeszcze jedno pytanie masz obrazy audio w formacie ISO czy jakimś innym (płyty audio można zgrywać do paru formatów nrg, bin, wav ale nie można zgrywać do ISO)
 

muzyk219

New member
Posiadam Wivę HD-5 i czyta pliki wav zapisane w DTS na płytach CD. Mam kilka oryginalnych płyt CD-DTS i faktycznie nie da sie zgrać ich do obrazu ISO. Próbowałem na różne sposoby chyba z 15-16 różnymi programami i nie da sie osiągnąć obrazu ISO. Tylko Bin. lub cue. Więc darowałem sobie próby i zwyczajnie zgrałem płyty do wav. Amplituner wykrywa je jako DTS 5.1 więc taki wynik mnie satysfakcjonuje.
Ale potwierdzam że sam ściągnąłem z sieci kilka obrazów ISO by potem wypalić z nich płytę CD-DTS. Jak ktoś to zrobił do ISO nie wiem...
 

dakkon7

New member
czyli podsumowując są 4 sposoby: albo z tych CD-R DTS trzeba robić wavy lub flack i mediaplayer to odczyta, a amp zdekoduje?

albo zostać przy starej metodzie nagrywania na CD-R (trochę szkoda kasy, choć słyszałem gdzieś że taki odczytany utwór muzyczny przez laser ma większą dynamikę, czy to prawda nie wiem)

albo zmontować obraz w wirtualnym napędzie i odpalić przez np: Fobara

alboo... ?? pomysły

bo mniemam że playerki nie zobaczą plików iso z DTS? nawet te najnowsze?? bo tu chodzi o to że nie rozpoznają struktury pliku ISO ?
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
Problem jest taki że Audio-CD nie da się zapisać do typowego ISO, pozostaje wav+cue albo jakiś inny format zapisu obrazu płyty.
Mój ASUS BDS-700 bez problemu czyta ISO ale niestety nie mogę zrobić iso z płyt audio, za to czyta wav z DTS w środku ale wtedy nie można nawigować pomiędzy utworami, zawsze można zgrać płytę do pojedynczych wav'ów ale to znów będzie średnio działało jeżeli zgrywana płyta to na przykład koncert.
Zawsze można też taką płytę przekonwertować do wielokanałowego FLACA ale tu też pozostanie problem przerw pomiędzy utworami.

jasiek przepraszam rzeczywiście nie mam ISO tylko cue, nrg, flac, wavy i inne, ale jaja ,
windows 7 wyświetlał mi ikonkę ISO wiec myślałem że to ISO ale we rozszerzeniu jak teraz sprawdziłem, okazało się co innego a czy twój asus widzi te inne obrazy?? (cue, nrg) ???
 

Jasiek_31

New member
jasiek przepraszam rzeczywiście nie mam ISO tylko cue, nrg, flac, wavy i inne, ale jaja ,
windows 7 wyświetlał mi ikonkę ISO wiec myślałem że to ISO ale we rozszerzeniu jak teraz sprawdziłem, okazało się co innego a czy twój asus widzi te inne obrazy?? (cue, nrg) ???

No niestety nie widzi, odczytuje tylko ISO.
Największy problem jest z koncertami bo jak pozostaną w postaci wav to nie można po nich sensownie nawigować a znów jak podzieli się je na części które odpowiadają poszczególnym utworom to w czasie odtwarzania pojawiają się przerwy.
Oczywiście wav nie da się też otagować, a mój asus ładnie odczytuje tagi z plików jak i CD-texta z płyt audio i dużo łatwiej się wtedy nawiguje po płycie.
 
Do góry