Musical Fidelity M3i + B&W CM9

mec05

New member
Co sądzicie o połączeniu Musical Fidelity M3i + B&W CM9? Wzmak jak dla mnie super, sprawdzałem z kilkoma parami kolumn i zawsze się sprawdzał. Może macie też inne propozycje kolumn do tego wzmaka, grające w podobnym stylu?
 

werf

Active member
Bez reklam
A jednak Musical
Cieszę się że mogłem ci podpowiedzieć
a B&W w tym budżecie ciężko będzie zastąpić czymś innym jednak mają ten swój charakter
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mec05

New member
Nie zdążyłem podziękować tobie za ten trop:) Myślę jeszcze nad MA GX200. Ale ich nie słuchałem jeszcze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mec05

New member
Dzisiaj kolejny dzień odsłuchów. Mam jeszcze jednego faworyta NAD C355BEE + AVANCE K3. Teraz się trzeba na coś zdecydować. Każdy z zestawów gra inaczej ale jak dla mnie dobrze. Ciekawy jestem czy by była różnica jak bym pod Avance podłączył M3i? Avance K3, normalnie nie brałem ich pod uwagę nawet nie wiedziałem , że istnieją:) a tu zaskoczenie fajnie grają a przy tym nieziemsko wyglądają. Mało jest info o nich nawet w necie dlatego chciałem wiedzieć czy ktoś miał z nimi doświadczenie. Druga sprawa wzmaki, różnica ceny pomiędzy nimi spora ale czy to wpływa na ich jakość? Ja się nie znam i po prostu chcę znać opinię posiadaczy. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mec05

New member
Dzisiaj jadę zakupić Musica Fideality M3i i podłącze do Avance K3. Jak wrócę podzielę się swoimi opiniami.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jaki masz metraż?, bo z tego co widzę K3 to spore kolumny i na mniej jak 30 - 35 mkw bym ich nie wstawiał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mec05

New member
Avance K3 sobie odpuszczę, na dzisiaj pozostaje Musical Fidelity M3i + B&W CM9 lub Kef 40, jutro będę słuchał jeszcze wersji podstawkowej B&W PM1. Pomieszczenie ma ok 40 m2 ale część muzyczna to powiedzmy połowa tego.
 
Ostatnia edycja:

mec05

New member
Dobra, przyznaję trochę namieszałem z moim wyborem ale to kwestia słuchania co chwila nowych kolumn. Co do powierzchni u mnie to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ pomieszczenie w jaki obecnie będzie stał sprzęt to ok 45m2 ( otwarty salon z kuchnią ). Część odsłuchowa ma powierzchnię 20m2. Specjalnie zmierzyłem żeby nie było, że nie dokładnie. Docelowa muzyki będę słuchał w pomieszczeniu 26m2 (pokój rozrywkowy). Dlatego się biorą te różne dane. Mój błąd, że nie podałem tego na początku.
Teraz co do wyboru. Dzisiaj słuchałem jeszcze głośników podstawkowych B&W PM1. Wiem rozrzut wyboru jest duży, ale szukam właśnie tego czegoś. Wybór teraz ograniczyłem do Kef 40, B&W CM9, PM1.
Ja wiem co słyszę i co mi się podoba, długo błądziłem nie wiedząc co mi się podoba. Dzisiaj jak bym miał kupić wybrałbym PM1. Ale pod względem techniki ja się nie znam i nie wiem czy to się u mnie sprawdzi, chodzi o wielkość pomieszczenia. To musi mi podpowiedzieć ktoś kto już miał styczność z takim rozwiązaniem. Każda z kolumn ma coś co mi się w nich podoba i każdy wybór będzie trafny.
Wygląd jest drugorzędny, najważniejszy jest dźwięk. Pozdrawiam
 

werf

Active member
Bez reklam
PM1 pomimo że to tylko monitorek powinien dać sobie rade na 26m

Jakby zabrakło samego basu zawsze możesz z korygować subem

Czy nie możesz wypożyczyć głośników do domu odpłatnie ?
 

mec05

New member
PM1 jak dla mnie grały na tyle inaczej, wg mnie dokładniej od tych pozostałych, że bardzo mi się spodobały. To jest to czego szukałem w głośnikach. Jutro zadzwonię to może ich przekonam żeby wypożyczyli w końcu wzmaka już u nich kupiłem:) Bez sprawdzenia w moich warunkach nie kupię, a z subem to dobry pomysł w razie czego. Mam swój stary sub to od razu zobaczę jak zagra. Jeszcze raz dzięki za wszelaką pomoc w doborze sprzetu. Wiem, że to ja będę słuchał i mi się ma podobać ale podpowiedzi mile widziane przy tak ogromnym rynku. Pozdrawiam.
 

mec05

New member
Niestety B&W PM1 nie dają rady u mnie, grają fajnie ale brakuje im trochę basu.
CM9 też odpadają jednak to nie moje granie, KEF 40 dużo bardziej mi się podobają. Teraz jestem na etapie AP tempo 6, ATC SCM 40. Wiem jestem żałosny z moimi wyborami ale nie chcę źle wybrać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlaczego żalosny? Masz prawidłowe podejście do sprawy. Idziesz, odsłuchujesz i jak się podoba kupujesz a jak nie to szukasz dalej. Bardzo dobre podejście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Zaczynasz wchodzić na niebezpieczny grunt w pozytywnym tego słowa znaczeniu

Od pierwszych typów budżet na kolumny praktycznie podwoiłeś

A teraz nie wiadomo na czym się zatrzymasz Posłuchasz AP sprzedawca wtedy podsunie ci coś innego lepszego droższego ........................:)

Teraz jak znowu podwoisz budżet nie będzie 2 razy lepiej ale lepiej itd Powodzenia :)
 

mec05

New member
Tak to jest jak sobie granicy nie postawie, ale już na pewno kwota 10k zł +/_ małe widełki i koniec.
Nie moja wina, że te droższe lepiej grają :) jakby nie mogło być inaczej. Ale myślę, że jestem na dobrej drodze. Lepiej sto razy zmienić zdanie i dobrze wybrać niż żałować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mec05

New member
Z CM9 się pospieszyłem odrzucając je, podłączyłem u mnie w domu i grają zajefajnie, zobaczę jeszcze ATC. Jak coś to będę musiał trochę dozbierać do zakupu :)W przyszły poniedziałek lub wtorek będę na ich odsłuchu. Pozdrawiam wszystkich
 

mec05

New member
Wybór padł na B&W CM9, miałem innego faworyta ale poza moim zasięgiem finansowym.
Teraz mam inny dylemat, nie będę kupować dedykowanego CD ale mam w planie kupić odtwarzacz stumieniowy MF M1CLiC, ma on wbudowany DAC. Teraz pytanie czy są inne w podobnej cenie 3500 zł godne odtwarzacze strumieniowe?
 
Do góry