Multimedialny TV do 3500zł

mangusta28

New member
1. Odległość od ekranu: 3 - 4 metry
3. Jak duży jest pokój: ok. 30 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Toshiba 40XF350
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w większości wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, w większości bez
10. Matryca błyszcząca czy matowa: półmat, mat
12. Preferowana marka: brak, może samsung lub LG ze względu na możliwości oglądania z ipla
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie, rozmyty obraz
14. Jakie urządzenia będą podłączone: polsat cyfrowy, laptop przez HDMI
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% polsat cyfrowy, 30% filmy z neta, 10% filmy z dysku USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : obowiązkowo być musi, by oglądać filmy podłączając się do routera
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? chyba nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: czasami
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : ipla, tvn player i tym podobne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : musi czytać
22. Ma mieć 3D: może, nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (dysk zewnętrzny, pendrive), HDMI (laptop),
26. Jaki masz sygnał: Polsat cyfrowy
27. Ile programów HD: około 20
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
28. Ma stać czy wisieć: nie ma znaczenia
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, możliwość płynnego oglądania seriali z neta
32. Ile osób ogląda: 2-3 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 3500 zł, absolutny max 4000 zł
34. Rozmiar: 46" - 47"

Myślałem o Samsungu 46ES6800 i LG 47LM660S, ale nie wiem, czy to dobre TV do moich zastosowań.
Mile widziane tutaj jest dobre 3D (mam 10 letnią córkę), ale nie jest priorytetem.

Ktoś doradzi, czy to dobry wybór ?
 

przemekboss

New member
Ja osobiśście polecam LG tylko model LA nie LM. Mam 42 LG LA660S i spisuje się świetnie. To jest najnowsza seria LG na 2013 i posiada procesor dual core (seria LM660S ma jeden rdzeń). Obraz z dysku w HD Super,przepiękny,obraz w 3D też jest bardzo dobry - wyraźny i nie męczy tak oczu.Pozdrawiam.
 

mangusta28

New member
Ja osobiśście polecam LG tylko model LA nie LM. Mam 42 LG LA660S i spisuje się świetnie. To jest najnowsza seria LG na 2013 i posiada procesor dual core (seria LM660S ma jeden rdzeń). Obraz z dysku w HD Super,przepiękny,obraz w 3D też jest bardzo dobry - wyraźny i nie męczy tak oczu.Pozdrawiam.

A jak w nim wygląda sprawa z oglądaniem filmów z platform typu ipla za pomocą wi-fi ??
 

mangusta28

New member
a coś z Samsunga lub LG ?
Przyznam, że szukam raczej czegoś do oglądania z neta, a wymienione przez kikiego się raczej nie nadają ze względu na słabe oprogramowanie do tv i słaba lub brak aktualizacji ew. brak czytania polskich znaków.
 
Do góry