Multimedialne odtwarzacze Tvix HD

rojter

New member
Geezer napisał:
A jak jest z przewijaniem DIVXów w tym odtwarzaczu lub czy ma funkcje GOTO / RESUME ?? Linksys-KISS 1600 przy tym zalicza zwiechę. O przerwaniu filmu w 1600 można zapomnieć - zostaje tylko PAUZA - bo inaczej trzeba przymusowo oglądać od nowa... :(

Miałem KISS-1600 i niegy wiecej. Kiss to faktycznie dramat.
Wracajac do TVIX'a - Divx'y chodz w przod i w tyl. Ale jest jeszcze cos innego - BOOKMARKI - oglada sie film naciska sie przycisk bookmark, wylacza sprzet. Po ponowym wlaczeniu TIVX'a naciskamy przycick BOOKMARK wybieramy film ostatnio ogladany (sprzet pamieta kilka ostatnich bookmarkow w rozych filmach, ALE TYLKO JEDEN NA FILM) i ogladamy film od miejsca w ktorym przerwalismy ogladanie.

Wydaje mi sie, choc nie jestem tego do końca pewien, ze TIVX sam tez ustawia bookamrki, bede musial to przetestowac.

pozdrawiam

ROJTER
 

rojter

New member
wabo napisał:
pytanko do posiadaczy tvix-a czy toto jest naprawdę ciche?
Poziom pracy wentylatora w Tvix'ie jest regulowany 5 stopniowo (Slow2, SLow1, Normal, Fast1, Fast2). Osobiscie mam ustawiony defaultowo (Normal) i nie odczowam jakiegos dyskomfortu przy ogladaniu filmow spowodowanego pracujacym wentylatorem.

pozdrawiam

ROJTER
 

bluray

Banned
Mam nadzieje, że czyta *.ts-y.

Jak następuje przemieszczanie się po np. 17 Gb pliku ?
Czy po USB widzi HDD formatowane NTFS ?
Czy tylko FAT 32 z obraniczeniem do plików max. 4 Gb ?

( W Snazio naciskałem [5] i skakał natychmiast do 50 % materiału.
Naciskałem strałkę w lewo i dodawałem po 1 % ( 51, 52 itd.).
To było bardzo praktyczne.
W przypadku koncertu zapisywałem kiedy jaki utwór się zaczyna i miałem możliwość błyskawicznego poruszania sie po całym materiale.

W przypadku plików 20Gb przewijanie nie ma sensu bo trwa to okropnie długo. I bolą palce.

I na koniec pytanie:
gdzie obecnie kupić to "cudeńko" ?
PIXMANIA ?

Moja opinia o Wi-Fi:
Do HD jest nieprzydatne bo system Wi-Fi nie jest w stanie obsłużyć dużych strumieni HD ( np.: 20 Mbps do 46 Mbps) bo się tnie.
Nowego zaś popularnego standardu Wi-Fi do HD jak niema tak nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
Lech100 napisał:

Cena zajebista nawet jakby doliczyć przesyłkę to dużo taniej niż 400 Euro z Niemiec czy Holandii... Tyle, że ten szwedzki sklepik nie oferuje na swej stronie wysyłki POZA Szwecję :( - wysłałem im maila czy wyślą przez Bałtyk... zobaczymy.

Inna rzecz że strasznie się wkur... na sklepy z innych krajów (i na polski digitalo) że tak rypią nas po kieszeni - niezłe muszą mieć marże !! :twisted:
 

Lech100

New member
Jezeli chodzi o elektronike w Szwecji to nie wszystko jest takie tanie jak sie zdaje, ten produkt akurat jest tani w poruwnaniu naprzyklad "Polska". W podanym linu pisze ze jezeli poza Szwecji sie zamawia to trzeba sie skontaktowac przez:
http://www.mediamania.se/cgi-bin/mm_link.cgi?url==/mediaspelare35/tvix_m4100sh_m/index.html
Na tej stronie kliknij na "Contact"

Jeszcze mozesz tu sprubowac:
http://www.hembiobutiken.se/produkt.asp?pgrpnr=123090
Wrazie czego moge przedzwonic do sklepu i sie spytac czy wysla do Polski?:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

piastun

New member
Witam.

Mam kilka pytan do uzytkownikow tvixa 4100/5100.

1. Jak z odtwarzaniem filmow divx/xvid + napisy. Czy plik z napisami musi miec taka sama nazwe jak film? Jakie jest tlo napisow i ogolnie wielkosc czcionki.
2. Czy dysk podlaczony przez usb (np. 500gb) moze byc w ntfs czy musi byc w fat32?

Jak ogolne wrazanie z odtwarzacza? Sprzet idealny? :)

Pozdrawiam.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ideałów na tym świecie to nie ma ale Tvix wyprzedził znacznie wszystkie inne odtwarzacze HD będące na rynku.
Plik z napisami nie musi mieć tej samej nazwy co plik z filmem. Po uruchomieniu filmu można wskazać skąd i jakie mają być pobierane napisy. To wskazanie jest możliwe tylko w obrębie tego samego napędu (dysku, partycji). Jeżeli więc płytka z filmem nie zawiera napisów i jest odtwarzana z napędu podłączonego przez USB to nie można wskazać innego miejsca gdzie znajdują się napisy. Problem ten można jednak obejść jeżeli wykorzystuje się do odtwarzania płytki napęd komputerowy, który jest zdefiniowany dodatkowo na dysku twardym gdzie są napisy. W tym przypadku Tvix musi być oczywiście połączony z kopem poprzez sieć (bezprzewodowo lub kablem). Wielkość liter w napisach jest dobrze wyważona. Litery wyświetlają się na przeźroczystym tle ale mają cienką obwódkę co je dobrze wyróżnia. Kolor liter i obwódki można zmieniać w ramach szeregu zdefiniowanych kombinacji.
Z różnymi dyskami nie miałem dotychczas żadnych problemów choć mogą tu zachodzić dziwne rzeczy, których nie rozumię bo nie są związane z chrakterem dysku a miejscem gdzie się znajduje. Przykładowo niektóre filmy .mkv HD nie odtwarzają mi się z dysku wewnętrznego Tvixa ale z płytki tak i to niezależnie czy napęd jest komputerowy czy zewnętrzny po USB. Tak samo film taki przekopiowany na któryś z dysków komputerowych (czy to wewnętrznych czy podłączonych przez USB) chodzi bez problemu. Ale gdy ten sam dysk podłączę przez USB bezpośrednio do Tvixa znów mogą pojawić się problrmy z odtwarzaniem. Są to rzadkie przypadki ale się zdarzają. O ile się o tym wie to oczywiście problem jakby znika. Inna dziwna rzecz to kolejność zapisywania plików wideo. Jeżeli w jakiejś kartotece (folderze) są dwa pliki obejmujące np. cz 1 i 2 danego filmu to część pierwsza się nie odtwarza tylko pojawia się napis, że plik jest nieobsługiwany przez Tvixa i następuje przejście do drugiej części filmu z normalnym odtwarzaniem. Oczywiście jednym naciśnięciem na pilocie można zmienić uszeregowanie filmów tzn umieścić cz1. na drugiej pozycji i już nie ma problemu - należy jednak o tym wiedzieć.
Jakość odtwarzanych filmów jest moim zdaniem bez zarzutu i nie chodzi tylko o filmy HD. Nawet kiepskiej jakości filmy SD upscalowane do Full HD na dużym ekranie prezentują się całkiem przyzwoicie. Podłączałem kilka innych odtwarzaczy DVD z upscalowaniem do pełnej rozdzielczości i zawsze efekt był gorszy lub znacznie gorszy niż z Tvixa.
 
Ostatnia edycja:

dgawlow

New member
Lech100 napisał:
Jezeli chodzi o elektronike w Szwecji to nie wszystko jest takie tanie jak sie zdaje, ten produkt akurat jest tani w poruwnaniu naprzyklad "Polska". W podanym linu pisze ze jezeli poza Szwecji sie zamawia to trzeba sie skontaktowac przez:
http://www.mediamania.se/cgi-bin/mm_link.cgi?url==/mediaspelare35/tvix_m4100sh_m/index.html
Na tej stronie kliknij na "Contact"

Jeszcze mozesz tu sprubowac:
http://www.hembiobutiken.se/produkt.asp?pgrpnr=123090
Wrazie czego moge przedzwonic do sklepu i sie spytac czy wysla do Polski?:eek:k:

Czy te tvixy maja dyski w srodku? Bo jesli nie, to trzeba jeszcze doliczyc ze 400 zl na dysk 500 GB.
 

rojter

New member
Witam

Ja zauwazylem jeszcze jeden maly problem. Mianowicie w przypadku napisow w standarcie MicroDVD w pierwszej linijce musi byc informacja z jakim FPS'em jest dany film w przeciwnym przypadku napisy wyswietlaja sie troche szybciej niz powinny.

Odrazu przyznaje sie, ze nie robilem testow, bez tych ustawien z nowym softem. Poprostu jak weryfkuje napisy do filmu, to zawsze wrzucam w pierwszej linijce wpis {1}{1}23.976 lub {1}{1}25.0 i po problemie.

Odnosnie dyskow przez USB, podlaczam 80GB, ktory ma partycje NTFS'owa i wszystko chdzi bezproblemu.

Pozdrawiam

ROJTER
 

Rodger

New member
Regulacja szybkość wyświetlania napisów?

Witam, właśnie nabyłem tvix 4100 (firmware 1.0.43) - pierwsze wrażenie dobre. Instalacja dysków sieciowych bez problemów. Natrafiłem jednak na kłopot z napisami. Po wczytaniu filmu napisy (.txt) ładują się automatycznie i wyświetlają w szaleńczym tempie (i nie chodzi tu o syncho z filmem w lewo lub prawo o kilka sekund). Właściwie przelatują w dużych ilościach tuż po stracie filmu. Nie jest to również wina doboru napisów bo na kompie wszystko idzie idealnie zsynchronizowane. Czy ktoś może się z tym zetknął? Jakieś wskazówki?


Odp. Udało mi się ustawić - wymagało to uzupełnienia wpisów na poczatku pliku txt o których mówa była jeden post wyżej dot. fps - a wiec działa to nie tylko przy dopasowywaniu ale również przy całkowitych rozjazdach - teraz hula idelanie.
 
Ostatnia edycja:

rojter

New member
Rodger napisał:
Natrafiłem jednak na kłopot z napisami. Po wczytaniu filmu napisy (.txt) ładują się automatycznie i wyświetlają w szaleńczym tempie (i nie chodzi tu o syncho z filmem w lewo lub prawo o kilka sekund). Właściwie przelatują w dużych ilościach tuż po stracie filmu.
Odpowiedź masz dokładnie w moim poście powyżej.
W pierwszej linijce napisów wpisz
{1}{1}25.0 lub {1}{1}23.976 w zalezności od fps'ów filmu.
Odrazu odpowiem jak sprawdzić z jakimi fps'ami leci film - nalezy skorzystać z darmowego programu G-spot do pobrania tutaj

Pozdrawiam

ROJTER
 
Do góry