Multimedia Cyfrowa HD + VOD

Tomasz_gd_pl

New member
Od 14 dni mam TV cyfrową HD + VOD z multimedii , ale VOD nie działa, mieszkam w Gdyni, zamawiając pytałem się czy jest ta usługa i wszyscy zapewniali mnie że jest !!! a tu masz okazuje sie że jeszcze nie wszędzie jest uruchomiona !!! dziwie się że Multimedia przypisuje sobie prawo do tego że jest pierwszą TV kablowa mającą VOD !!! okazuje się że to tylko hasło reklamowe mające przyciągnąć uwagę klienta, zapewne uruchomili tą usługę w jednym jakimś bloku dla kilku osób !!!
mało tego jeszcze powiedzą że przeciez za tą usługę sie nie płaci bo tak generalnie jest i że jest to usługa dodatkowa !!! nie należy do głównych usług multimedii !!!!


jak za tydzień nie uruchomią tego VOD to będe renegocjował warunki umowy, to o co mówiłem podczas zamawiania jest niby nagrane u nich, bo zamawiałem dzwoniąc do biura obsługi, mogę im to udowonić !!!

Jeszcze taka jedna uwaga, nie za bardzo znam się na technice cyfrowej i jak to wszystko działa, lecz z tego co zaobserwowałem a mam możliwość porównania videostrady, cyfry+, polsat, oraz multimedie,
cyfre+ oraz polsat cyfrowy oglądałem na odbiornikach cyfrowych stacjonarnych oraz przez chwilę bawiłem się na skystar2 do PC, z tego co zauważyłem sygnał nadawany jest cyfrowo z satelity niektóre programy pozwalają podejrzeć dane które sobie tam śmigają nawet podaje prędkość dochodzi do 6 megabitów z tego co ja zauważyłem ale generalnie to sieczka lecz po przepuszczeniu przez kartę C+ wszystko staje się jasne, jeśli chodzi o videostradę w tym wypadku też mamy do czynienia z pełnym cyfrowym przekazem z uwagi że takim kabalkiem TP nie da się puścic sygnału analogowego, w tym systemem się nie zagłębiałem ale bezdyskusyjny jest fakt że z takim sygnałem mamy do czynienia, no i teraz jeśli chodzi o multimedie nie do końca mam zaufanie do tej ich CYFROWEJ jakości, mam to i widzę w obydwu przypadkach C+ oraz videostrada sygnał nie jest zakłucany nie ważne czy jest HD czy nie, jest czysty i pozbawiony zakłuceń widać jedynie nieliczne "kratki" na dużych ekranach ale to spowodowane chyba jest faktem że obraz nie jest wysokiej rozdzielczości a TV musi jakoś to uzupełnić, ale to nie przeszkadza obraz jest można powiedziać jak na takie warunki super,
A w multimedia widać że ten obraz jakiś jest taki "dropowaty" tzn widać że kompresji uległ taki "szum analogowy" który na zwykłych TV widać jako nieszkodliwe lekkie "smurzenie" to na dużych ekranach LCD po przeróbce sygnału analogowego na cyfrowe widać jako dodatkowe dropy nawet na jednolitym tle ten obraz jest bardzo zanieczyszczony ! i tutaj takie małe stwierdzenie od i do którego momentu sygnał nadawany przez multimedie do odbiorników cyfrowych jest tak naprawdę cyfrowy, czy oby to nie jest poprostu przekonwertowany sygnał analogowy z ich kabla na cyfrowy dopiero u klienta w domu ??? a tylko niektóre programy HD rzeczywiście idą jako cyfrowe ??? takie coś zauważyłem w chwili jak przypadkowo uszkodzeniu uległ kabel dobrowadzający sygnał do domu pogorszeniu uległ obraz na TV analogowych ale także na tym gdzie podłaczony jest sygnał cyfrowy po HDMI od ich urządzenia zakłucenia nie są typowe jak na utratę danych czyli te kratki cięcia dzwięku i obrazu, obraz jest płynny ale widać że kompresuje go z tymi zakłuceniami !!
Program HD to narazie jest jeden National Geographic i on widać działa idealnie :)

Czy to oby nie dziwne ???
 
Do góry