Multi Room w n-ce, mam i nie mam

JackS.

New member
Bez reklam
Same wady, plotki i pogłoski.

Ty masz przemyslenia, własne.
Ja mam doświadczenia też własne, multiroomem w n-ce.

NIe szkoda Ci czasu na dyskusje z faktami?
Abyś miał o czym przemysliwać, to przy prędkosci 54Mb/s da sie, jak n-ka pozwoli podłaczyć jak piszesz, kilka slave-ów np 4 albo 3.

Ale rozumiem, ze nowe jest trudne do zaakceptowania.

Słyszałem pogłoski, a rumor of, że ziemia oparta jest na , tutaj nie ma zgody, na 3 albo pięciu żółwiach.
Natomiast nie ma sporu co do tego, że ich liczba jest liczbą pierwszą, a więc nieparzystą.
Stanowia one część ciagu Fibonacciego i są elementami ciagu monotonicznego.

Dobranoc, miłych przemysleń. Tego co naprawdę chciałem Ci napisać, nie mozna inaczej jak na priv.
??? :confused:

Sorry, że zakłóciłem Twój błogostan wywołany zakupem multiroomu. Widzę, że w tym wątku interesuje Cię jedynie Twój własny monolog, więc nie będę Ci więcej przeszkadzał - pisz sobie dalej, sam do siebie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sorry, że zakłóciłem Twój błogostan wywołany zakupem multiroomu. Widzę, że w tym wątku interesuje Cię jedynie Twój własny monolog, więc nie będę Ci więcej przeszkadzał - pisz sobie dalej, sam do siebie.


Ja też do tej pory miałem dwa dekodery i płaciłem dwa rachunki. Ten drugi dekoder, w sypialni, uzywany był incydentalnie, w czasie sobotniego wylegiwania się zony, lub cos podobnego w niedzielę.

A płaciliśmy dwa abonamenty.

VOD i tak oboje ogladalismy w salonie, bo tam mamy prawdziewy telewizor (52") nie te śmieszne 37" w sypialni.

Teraz za pojedynczy promocyjny abonament obejmujący WSZYSTKIE kanały płacę przez 13 miesięcy ni jak poprzednio 140-zł(za jeden) tylko 90zł.

Płaciłem prawie 200zł a teraz 90.

I tylko to chciałem napisać.

Jak Cię stać na dwa abonamenty, to jasne ze lepiej mieć dwie nagrywarki.

Ja doszedłem do wniosku, ze niechcę dopłacać 120zł do TimeShift w sypialni i drugiej powierzczni dyskowej dla ogladaczy w sypialni.

MNie to wystarcza, zwłaszcza że tylko ja nagrywam programy i filmy a potem je razem z żoną oglądamy.


Załąż nowy wątek, "MultiRoom nie warto", tam będziesz mógł uswiadomić kolegom, dlaczego nie warto i dlaczego warto zapłacić podwójnie, gdy mozna raz,
Masz argumenty w postaci TimeShift, powierzchnia dyskowa, cos tam się jeszcze znajdzie w czasie dyskusji z podobnie do Ciebie myślącymi kolegami. Powodzenia.

Ten mój konkretny wątek, nie jest po prostu dla Ciebie.Opisując przygody z Multiroomem, pisze dla biednych kolegów, którzy tak jak ja na 100zł muszą ciężko pracować i nie stać nas na płacenie podwójnego rachunku.
Do tej pory musiałem, nie było opcji MultiRoom w nce.
Teraz nie muszę.
Przy okazji wyjaśniło się nieco w sprawie wifi. Co pójdzie a co nie.

Zamiast frustrować się w tym wątku, załóż Multiroom nie warto, tam mozesz razem z podobnie myslącymi twórczo go rozwijać osiągając satysfakcję z własnych w tej sprawie przemysleń.

Tutaj jak widać, ani tupanie nogą, buczenie czy obrażanie się w stylu "juz więcej nic Ci nie napiszę, będziesz miał", nic Ci nie daje.
Napewno nie satysfakcję
POzdr4awiam w nowym roku.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sorry, że zakłóciłem Twój błogostan wywołany zakupem multiroomu. Widzę, że w tym wątku interesuje Cię jedynie Twój własny monolog, więc nie będę Ci więcej przeszkadzał - pisz sobie dalej, sam do siebie.

Trzymam Cie za słowo.
Czy sam dla siebie, trochę tak a trochę dla innych, ktorzy wahaja się jaką podjąć decyzję.

Tak czy owak, cieszę się z tego, że dłuzej nie będę Ciebie irytował moim pisaniem.

Jak widać nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Tylko Ethernet zapewni odpowiednią przepustowość w każdym przypadku. Jedynie z WiFi w standardzie n można poeksperymentować.


Muszę odszczekać i przyznać Ci rację.
Po kablu jest OK, po WiFi 11n, nie wiem zpobaczę jak bedę miał w przyszłym tygodniu AP Client 11n.

Po Asusowym 54G+, w zasadzie działa wszystko, ale nagrywarka(odtwarzanie) orz VOD, dosć wołowato, a czasem strasznie długo odpala się nagrany film czy serial z VOD.

Na początku jak na czarnym dekoderze, było kilka pozycji, zwłoka była 3-5 sekund, teraz przy około 40 nagraniach mija kilka minut zanim pojawia sie ikony nagranych filmów.

Start niektórych filmów z VOD czy nagranych na dysku jest około 10 sekund a czasem tragiczne 30-40 sekund.


Wróciłem do kabloa.

W przyszłym tygodniu spróbuje wymienić 54+g na 11n, zobaczymy.
Tak czy inaczej kabel nie sprawia zawodu i tu kolega Arsenal miał całkowita rację.
 

masternaj

New member
i jak udało Ci się przetestować ten multiroom po wifi n? interesuje mnie czy bezprzewodowo po standarcie n będę mógł odbierać bez zacięć programy na białym dekoderze bez podłączania do niego kabla z satelity, gdzieś czytałem że testowane przy odległości 2m śmigało po wirless (zarówno uprawnienia jak i obraz) może uda CI się przetestować na większej odległości ja potrzebuje do pokoju oddalonego 5-6m
pzdr
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jest nowa oferta eNki z multiroomu, rozdzielili oferte na Premium i Standard, pierwszy dziala przez podlaczenie do dwoch sygnałów antenowych drugi po kablach, ten drugi przez to można podlaczyc do 6 dekoderow nawet, ale bez VOD.

Co to znaczy "dwa sygnały do tunera 1 a drugi po kablach" ????

Napisz coś więcej albo daj jakiegoś linka do szczegółów.
 

moonio

New member
Witam!

Trochę odświeżę temat i zadam przy okazji kilka pytań....

Właśnie dokonałem zamówienia multiroom-u w n-ce i w dniu jutrzejszym otrzymam obydwa dekodery TURBO Monster i dodatkowy standard, (który jak ktoś pisał wcześniej wymaga podłączenia do satelity aby odbierać sygnał aduio-video i podłączenia kabla ethernetowgo do odbioru uprawnień.

Od kilku godzin szukam różnych informacji na różnych forach i w sumie trochę już wiem ale jednak wiele jeszcze przede mną...

Proszę o podpowiedź czy dobrze myślę, że takie podłączenie zadziała

Duży Pokój - Dekoder Czarny podłączony do routera D-link Di-524 (mam nadzieję, że jest odpowiedni i standard 11.g da sobie rade aby tylko wysyłać uprawnienia)

Pokój dzieci - Dekoder Biały podłączony do routera D-Link DIR 300 pod, który jest podłączony do internetu i pod który podpięty jest jeszcze inny komputer. (kabel satelitarny też doprowadzony)

Nie wiem, czy to ważne ale w domu pracuje jeszcze kilka urządzeń w trybie w-fi (laptopy, telefony, tablety) mam nadzieje, że to nie będzie miało wpływu.

Może ktoś wie jak skonfigurować, albo chociaż podpowiedź czy to ruszy.

PS. DIR 300 właśnie chcę zakupić więc jeszcze nie mogę nic sprawdzić..


Bardzo proszę o szybką odp. Dziękuję i Wesołych Świąt życzę
 

Alkifron

New member
Duży Pokój - Dekoder Czarny podłączony do routera D-link Di-524 (mam nadzieję, że jest odpowiedni i standard 11.g da sobie rade aby tylko wysyłać uprawnienia)

Pokój dzieci - Dekoder Biały podłączony do routera D-Link DIR 300 pod, który jest podłączony do internetu i pod który podpięty jest jeszcze inny komputer. (kabel satelitarny też doprowadzony)

Nie wiem, czy to ważne ale w domu pracuje jeszcze kilka urządzeń w trybie w-fi (laptopy, telefony, tablety) mam nadzieje, że to nie będzie miało wpływu.

Może ktoś wie jak skonfigurować, albo chociaż podpowiedź czy to ruszy.

PS. DIR 300 właśnie chcę zakupić więc jeszcze nie mogę nic sprawdzić..


Bardzo proszę o szybką odp. Dziękuję i Wesołych Świąt życzę

Oba dekodery muszą być w tej samej sieci. Jeśli zainstalowałeś dwa routery no to masz dwie sieci, chyba że jest tak skonfigurowałeś że urządzenia podłączone do routerów widzą się nawzajem.
 

moonio

New member
Witajcie

W dniu dzisiejszym dokonałem zakupu nowego Monsterboxa i MultiRoom-u w wersji standard.

I teraz od 7 godzin przeglądam Forum i nadal nie wiem do końca w Jaki sprzęt powinienem się zaopatrzyć. Chodzi mu dokładnie o Router/y, lub Same AP

ttp://i284.photobucket.com/albums/ll30/moonio1/schemat.jpg
Niestety regulamin tego forum nie pozwala mi na wklejenie obrazka wiec daje link bez pierwszej literki h

Tak jak sobie wymyśliłem podłączenie zobrazowałem na powyższym obrazku i w związku z ilością pytań napiszę w punktach aby Wam się łatwiej odpowiadało... Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI !

1. Czy DI-524 Będzie się w ogóle nadawał do MR ??
- Odległość między Routerami będzie ok 8-10m
- Pracuje w standardzie g

2. Jaki Router, lub może Routery proponujecie aby kupić? Może faktycznie mój DI-524 to już przeżytek i nawet przyszłościowej było by zakupić 2 jakieś nowe routery już w standardzie n ??

- Choć nadmienię, że do dodatkowego tunera będzie podpięta antena, więc chodzić (chyba) będzie o sam przesył uprawnień, może ten wystarczy?

3. Jak ma się sprawa z tymi anexami A i B? Moim dostawcą internetu jest Dialog więc routery też chyba muszą pracować w tym samym anexie ? (nie do końca się w tym orientuję więc prosiłbym osoby obeznane o ewentualne modele, które będą działały w Dialogu)

4. Chciałbym aby w Monsterboxie był również internet, czy takie połączenie jakie wymyśliłem da taką możliwość ?

5. Czy router przy monsterboxie stojący w innym pokoju będzie mógł być jednocześnie punktem dostępowym dla innych urządzeń wi-fi (chodzi mi o to, że jak już tam będzie stał to czy zwiększy zasię działania sieci w domu)

Już nie będę Was pytał o konfigurację bo nie mając urządzeń i tak za wiele teraz nie pokombinuje ale bardzo bym prosił o odpowiedź na powyższe pytania może mi się jeszcze uda coś dziś zamówić aby dojechało przed świętami
 

Alkifron

New member
Witajcie

W dniu dzisiejszym dokonałem zakupu nowego Monsterboxa i MultiRoom-u w wersji standard.

I teraz od 7 godzin przeglądam Forum i nadal nie wiem do końca w Jaki sprzęt powinienem się zaopatrzyć. Chodzi mu dokładnie o Router/y, lub Same AP

ttp://i284.photobucket.com/albums/ll30/moonio1/schemat.jpg
Niestety regulamin tego forum nie pozwala mi na wklejenie obrazka wiec daje link bez pierwszej literki h

Tak jak sobie wymyśliłem podłączenie zobrazowałem na powyższym obrazku i w związku z ilością pytań napiszę w punktach aby Wam się łatwiej odpowiadało... Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI !

1. Czy DI-524 Będzie się w ogóle nadawał do MR ??
- Odległość między Routerami będzie ok 8-10m
- Pracuje w standardzie g

2. Jaki Router, lub może Routery proponujecie aby kupić? Może faktycznie mój DI-524 to już przeżytek i nawet przyszłościowej było by zakupić 2 jakieś nowe routery już w standardzie n ??

- Choć nadmienię, że do dodatkowego tunera będzie podpięta antena, więc chodzić (chyba) będzie o sam przesył uprawnień, może ten wystarczy?

3. Jak ma się sprawa z tymi anexami A i B? Moim dostawcą internetu jest Dialog więc routery też chyba muszą pracować w tym samym anexie ? (nie do końca się w tym orientuję więc prosiłbym osoby obeznane o ewentualne modele, które będą działały w Dialogu)

4. Chciałbym aby w Monsterboxie był również internet, czy takie połączenie jakie wymyśliłem da taką możliwość ?

5. Czy router przy monsterboxie stojący w innym pokoju będzie mógł być jednocześnie punktem dostępowym dla innych urządzeń wi-fi (chodzi mi o to, że jak już tam będzie stał to czy zwiększy zasię działania sieci w domu)

Już nie będę Was pytał o konfigurację bo nie mając urządzeń i tak za wiele teraz nie pokombinuje ale bardzo bym prosił o odpowiedź na powyższe pytania może mi się jeszcze uda coś dziś zamówić aby dojechało przed świętami

Twoja wypowiedź jest chaotyczna. Nie wiem czy wszystko zrozumiałem.
Nie chce mi się szukać za Ciebie. Tutaj masz forum i listę przetestowanych urządzeń lista ROUTERów działających z MR - Forum platformy n
Odnośnie obrazka: nie potrzebujesz routera, musisz połączyć box'a z router'em. Możesz zastosować AP. Nie wiem jaką masz sieć. Oba dekodery muszą być w tej samej sieci, nie wiem czy to rozumiesz. Jak masz router to wszystkie urządzenia podłączone do tego routera są w tej samej sieci. Jak wstawisz inny router to masz nową sieć. Na tym obrazku ja bym wstawił AP i wszystkie urządzenia będą w jednej sieci.
 
Do góry