mruganie plazmy po podlaczeniu do kompa

de_fit

New member
hej,
podłączyłem właśnie samsunga 50A551 używając kabla VGA no i mam okropne mruganie - mruga zupełnie jak CRT ustawione na 60 Hz (rozdzielczość 1080p i 60Hz odświeżanie)

czy wszystkie plazmy migotają?? męczące to okropnie zwłaszcza jak chce się oglądać zdjęcia, na LCD przy 60Hz obraz żyleta i nieruchomy jak skała
 

spanker

New member
wynika to z ulomnosci technologii plazmowej w stosunku do lcd, sprobuj na karcie wymusic 50hz, niektorzy pisza ze ten model tv ma double scan ale tylko na 50hz, sprobuj i napuisz jaki wynik, a tak w ogole do kompa to tylko lcd, plazmy na wet full 100/12 hz tez minimalnie migocza...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oglądam filmy i zdjęcia z komputera na plazmie Panasonic żadnych ułomności nie widzę....

Komputer podłączony do TV przewodem HDMI.
 

de_fit

New member
spanker napisał:
sprobuj na karcie wymusic 50hz, niektorzy pisza ze ten model tv ma double scan ale tylko na 50hz, sprobuj i napuisz jaki wynik,

oki dzięki za rade spróbuję rivą zrobić 50Hz...

jak ktoś nie widzi jak mruga świetlówka to i takiego mrugania nie widzi - ja niestety widzę :/ to tylko jasne nieruchome powierzchnie drżą a właśnie doczytałem ze A756 komuś tez mruga... spróbuję po HDMI jak dopadnę jakis sprzet
 

krzychz

New member
spanker napisał:
wynika to z ulomnosci technologii plazmowej w stosunku do lcd,

nie zaobserwowałem u siebie takich ułomności, obraz na początku spowodował u mnie opad szczęki, teraz juz przyzwyczaiłem się, ze obraz nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac :D Panel to Pioneer 5080.
 

popmart

New member
de_fit napisał:
oki dzięki za rade spróbuję rivą zrobić 50Hz...

jak ktoś nie widzi jak mruga świetlówka to i takiego mrugania nie widzi - ja niestety widzę :/ to tylko jasne nieruchome powierzchnie drżą a właśnie doczytałem ze A756 komuś tez mruga... spróbuję po HDMI jak dopadnę jakis sprzet


podłączasz rivę do plazmy .... no współczuję oczekiwań trzeba wydać pieniądze ... choć 100pln
 

spanker

New member
i jak pomoglo cos?

czy ta plazma dziala bez problemow z pc full hd oprocz tego migotania?
jest tryb pixel 1:1?
 
Do góry