Mpeg2 a Mpeg4

maciass

New member
Witam
zastanawiam sie nad zakupem LCD z wbudowanym tunerem DVB-T,
natomiast w wiekszosci sklepów w warszawie sa dostepne LCD tylko z tunerami obsługujacymi mpeg2, czyli kodek nie kompatybilny z sygnałem nadawanym w warszawie.
Czy zakup LCD w londynie gwarantuje obsługe mpeg4? pls help
 

koven

New member
Większość TV sprzedawanych w PL posiada mpeg2, ale część z nich posiada wejście na kartę umożliwiającą dekodowanie mpeg4. Jeśli dobrze pamiętam, takie cacko kosztuje dodatkowe 300 zł.
 

maciass

New member
dziekuje za pomoc, Czy ten port bedzie mi do czego potrzeby? czy uzycie konwertera mpeg 4 do mpeg2 nie wpłynie na jakość obrazu?

Z góry dzieki za pomoc
 

marianin

New member
maciass napisał:
dziekuje za pomoc, Czy ten port bedzie mi do czego potrzeby? czy uzycie konwertera mpeg 4 do mpeg2 nie wpłynie na jakość obrazu?
Z góry dzieki za pomoc

Moduł neotion nie pogorszy jakości obrazu ale ma jedna wadę bo obsługuje
jedynie sygnał SD. Jeśli w Polsce zaczną nadawać naziemnie w HD np w bardzo niedalekiej przyszłości imprezy sportowe, to przy pomocy Neotion nic nie zobaczysz. IMO nie ma sensu kupować teraz telewizora bez MPEG4.
W Polsce Sony oferuje telewizory LCD z tunerami MPEG4 HD a i pewnie nie za długo zrobi to Philips.
 

maciass

New member
Czy ktos z was wie jaki jest standard w wielkiej brytani mpeg2 czy mpeg4?
Czy zakupiony tam telewizor bedzie u nas działał ok, czy na przyklad bedzie miał problem z głosem, tak jak to było dawno temu.
 

zbychoo

New member
Dopóki naziemna,cyfrowa tv nie wyjdzie z fazy prób i inie zostanie wprowadzony jednolity standard (mpeg2 lub mp4) zakup tv z wbudowanymi tunerami nie ma sensu.Dekoder zawsze można dokupić.
 
Do góry