Moze ktos to ogarnie Atmos

andi_HD

Member
TV Hisense 65u8qf Vison Atmos
earc hdmi tryb ulepszony

Shield

Soundbar Samsung K850 Atmos ARC


Soundbar TV leci po ARC kablem HDMI 2.0 tryb ulepszony

Shiled leci do TV Kablem HDMI 2.0 tryb ulepszony


w menu TV ustawione dzwiek ARC przekazywany


Netflix z Apki TV wiadomo nie ma Atmosa bo nie dali

Netflix Disney z shield leci w Atmos ale na belce Soundbar nie swieci dioda niebieska i brak info ze w dolby atmos
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Według opisu ten soundbar ma 4k passthrough,puść więc sygnał z Shielda przez niego do TV.Bedzie i Netflix w Atmosie.
 

andi_HD

Member
temat w miare ograniety ale
z shielda idzie juz Atmos i HDR10 po HDMI na wejsciu w Soundbar

Vision nie przechodzi dalej na TV

z apki TV Disney po ACR idzie Vision na TV ale Atmos juz nie i jest tylko 5.1

ta belka nie ma eACR i tu jest problem
 

andi_HD

Member
to co tu zrobic zeby vision przeszedl przez belke i poszedl dalej na TV ??

moze jakies ustawienia w shield ???

chyba ze HDR10 to tak jak Dvison i nie ma co juz drazyc tematu
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ta belka nie puści DV bo Samsung nie wspiera tego formatu.Jesli TV obsługuje DTS to jedynym słusznym rozwiązaniem jest bezpośrednie podłączenie Shielda do TV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ten TV wspiera DTS . podłącz więc Shielda bezpośrednio do TV a z niego przez ARC puść sygnał do belki-to jedyne słuszne rozwiazanie w twoim przypadku.Musisz tylko ustawić TV tak by przepuszczał bitstream.
 

andi_HD

Member
tylko wtedy wlasnie na belce nie wchodzi atmos i dupa na TV pojawia sie Vision i Atmos ale na belce juz nie
gdzie w sieci wyczytalem ze te K850 i K950 daja atmosa tylko na wejsciu HDMI 1 lub 2 a przy HDMIARC juz nie

generalnie obecnie trace Vision ale mam HDR10 i Atmos to nie taka zla strata jak nie mozna miec wszystkiego i tak siedze jakies 5m od TV
 

lukas.lig

New member
Jak ci się podoba ten hisense? Przymierzam się do tego modelu wielkość 75 i jestem ciekaw. Zamówiłem do sklepu i nie wiem czy brać czy szukać jakieś alternatywy
 

andi_HD

Member
tego modelu juz nie ma w sklepach
jak dla mnie super od ponad roku mam 55 cali a teraz do drugiego domu kupilem 65 cali
65u8qf

jest na matrycy VA ma wszystko poza 2.1 pod 120Hz ale akurat mam xbox one x a maniakiem grania nie jestem

65u8qf ma wbudowany sounbar jbl

nastepca to obecnie

U8HQ tez kozak pewnie jak moj tyle ze nowszy

 
Do góry